Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/16.00 2.00/55/14.25
2 Seiffert Ronja-Marie GER 2.00/49 2.00/55/18.25
3 Grabow Isabell GER 2.50/49 1.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 2830 2930
2 Grabow Isabell GER 1710 2160
3 Seiffert Ronja-Marie GER 1210 1500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 17.80 19.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 1.50/55/14.25 0.00/55/14.25
2 Haschock Maria GER 4.00/34 4.00/55/16.00
3 Jahnke Christine GER 3.50/34 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 4740 4550
2 Haschock Maria GER 3170 3120
3 Jahnke Christine GER 3030 2690
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 31.30 31.90
2 Haschock Maria GER 19.30 19.60
3 Jahnke Christine GER 16.90 16.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 2.00/34 1.50/55/13.00
2 Haschock Melanie GER 1.00/55/18.25 5.00/55/18.25
3 Schlesinger Miriam GER 2.00/34 2.25/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 960 3530
2 Haschock Melanie GER 2780 3160
3 Schlesinger Miriam GER 490 490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 38.80 36.50
2 Haschock Melanie GER 23.30 25.10
3 Schlesinger Miriam GER 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Joanna GER 2.00/34 3.00/55/13.00
2 Volk Franka Maria GER 1.50/55/18.25 3.00/55/14.25
3 Hüller Julia GER 2.00/55/18.25 5.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Volk Franka Maria GER 4180 4980
2 Berg Joanna GER 3290 3360
3 Hüller Julia GER 2730 2680
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Joanna GER 30.90 31.80
2 Volk Franka Maria GER 24.70 24.50
3 Hüller Julia GER 16.30 16.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4.00/34 4.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3220 3120
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 1.50/34 4.25/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 1680 2450
2 Stange Sabine GER 1950 1970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 3.00/52 5.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 1130 2130
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 19.30 19.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 1.50/55/16.00 2.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 2330 1810
2 Stoffel John GER 500 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 19.20 21.60
2 Stoffel John GER 13.00 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOKOTEK Michael GER 0.50/37 5.00/58/16.00
2 Bothe Konstantin GER 3.50/55/18.25 4.50/52
3 Albrecht Magnus GER 2.50/52 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 2900 3220
2 KOKOTEK Michael GER 1450 1260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOKOTEK Michael GER 40.90 40.00
2 Bothe Konstantin GER 30.30 28.60
3 Albrecht Magnus GER 20.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 3.00/58/13.00 2.00/58/11.25
2 Patschke Michael GER 1.50/58/18.25 4.50/58/13.00
3 Patschke Matthias GER 4.50/58/14.25 2.00/58/13.00
4 Grutza Martin GER 2.50/58/14.25 2.00/58/13.00
5 BOTHE Bastian GER 4.50/37
6 Albrecht Max GER 4.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 4530 5300
2 Grutza Martin GER 2760 3500
3 Patschke Michael GER 2770 2770
4 Patschke Matthias GER 2580 2400
5 BOTHE Bastian GER 2110
6 Albrecht Max GER 1000
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 45.90 52.10
2 Grutza Martin GER 41.40 42.50
3 Patschke Michael GER 40.20 40.20
4 Patschke Matthias GER 28.10 36.30
5 BOTHE Bastian GER 29.30
6 Albrecht Max GER 26.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 4.50/58/12.00 5.00/58/11.25
2 Lang Michael GER 3.50/58/14.25 4.00/58/12.00
3 Leonhardt Andreas GER 0.00/58/14.25 4.00/58/12.00
4 Goede Sebastian GER 3.00/58/13.00 2.50/58/12.00
5 Berg Kai GER 3.50/37 2.00/58/16.00
6 Beier Toni GER 2.00/37
6 Müller Christian GER 2.00/37
8 Lubs-Schütze Jörgen GER 1.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5900 4950
2 Goede Sebastian GER 5040 3960
3 Böttcher Nick GER 3860 3370
4 Berg Kai GER 2660 2270
5 Lubs-Schütze Jörgen GER 1200 1880
6 Müller Christian GER 760
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 55.50 53.90
2 Leonhardt Andreas GER 51.00 49.20
3 Goede Sebastian GER 44.40 46.40
4 Müller Christian GER 39.40 41.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Sprang Michael GER 1.00/55/13.00 3.50/55/13.00
3 Bothe Mathias GER 2.00/55/14.25 2.00/55/13.00
4 Gummelt Heiko GER 3.50/34 4.00/55/14.25
5 Scherer Philipp GER 3.50/34 2.00/34
6 REINHARDT Frank GER 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 2900 3060
2 Bothe Mathias GER 1190 2040
3 Gummelt Heiko GER 1650 1360
4 REINHARDT Frank GER 320 250
5 Scherer Philipp GER 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 48.60 51.40
2 Gummelt Heiko GER 45.00 47.00
3 REINHARDT Frank GER 40.00 41.10
4 Bothe Mathias GER 37.30 35.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 0.00/55/13.00 2.00/55/12.00
2 Kuhnt Günter GER 0.00/55/16.00 2.00/55/13.00
3 Kapfelsberger Rainer GER 4.00/34 2.00/55/14.25
4 ZRIHEN Alain GER 2.00/34 3.00/52
5 Berg Frank GER 4.50/34 5.50/34
6 Zeuner Hubert GER 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3550 3110
2 Kapfelsberger Rainer GER 2240 2400
3 Berg Frank GER 1430 2090
4 ZRIHEN Alain GER 340 610
5 Kuhnt Günter GER 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 37.30 37.30
2 Kuhnt Günter GER 11.90 13.40
3 ZRIHEN Alain GER 12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 5.50/55/18.25 1.50/55/13.00
2 KOEHLER Theodor GER 3.00/34 4.25/55/16.00
3 Pernull Adolf GER 2.50/55/18.25 0.50/55/16.00
4 Klages Günter GER 2.50/34 2.00/55/18.25
5 Drechsler Dieter GER 0.50/34 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Eckert Klaus GER 780 2270
2 Hüller Heiko GER 1670 1820
3 Pernull Adolf GER 1040 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 34.20 34.40
2 Pernull Adolf GER 13.00 12.80