Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gusenbauer Lisa AUT 5.50/52/14.25 1.50/52/14.25
2 Pylypenko Olha UKR 5.00/52 3.50/52/16.00
3 Wimmer Alexandra AUT 0.00/52 3.00/52/16.00
4 Berner Leona AUT 2.00/52/16.00 1.50/52/16.00
5 Popova Mariia UKR 3.00/37 2.00/40
6 Dryha Emiliia UKR 0.00/40 5.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wimmer Alexandra AUT 2570 2300
2 Popova Mariia UKR 1260 2560
3 Pylypenko Olha UKR 1670 1720
4 Dryha Emiliia UKR 1660 920
5 Berner Leona AUT 1060 1060
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wimmer Alexandra AUT 17.90 17.40
2 Berner Leona AUT 16.20 10.80
3 Dryha Emiliia UKR 13.00 8.90
4 Pylypenko Olha UKR 9.90
5 Popova Mariia UKR 7.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Steiner Lili AUT 1.50/55/13.00 1.00/55/12.00
2 Brummel Lara GER 2.50/55/13.00 2.50/55/13.00
3 Mattersdorfer Pia AUT 0.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Polidorova Linda CZE 1.00/55/14.25 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Steiner Lili AUT 3400 3090
2 Polidorova Linda CZE 1910 2200
3 Brummel Lara GER 2130
4 Mattersdorfer Pia AUT 1590 1850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ahammer Elena AUT 36.00 37.00
2 Mattersdorfer Pia AUT 30.30 32.20
3 Steiner Lili AUT 27.30 29.20
4 Brummel Lara GER 23.80 23.00
5 Polidorova Linda CZE 20.20 19.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhn Nicola AUT 5.00/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Starkova Isabela CZE 3.00/55/14.25 5.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhn Nicola AUT 5050 5400
2 Starkova Isabela CZE 3870 4220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shevkunova Alisa RUS 1.00/55/11.25 1.00/55/10.75
2 Rader Laura AUT 2.50/55/13.00 5.00/55/13.00
3 Svecova Katerina CZE 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Svecova Katerina CZE 3310
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Svecova Katerina CZE 40.00 40.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 2.00/52 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hönigsberger Sebastian AUT 3.00/52/14.25 5.50/52/14.25
2 Leonhardt Pepe GER 1.00/52/14.25 2.50/52/14.25
3 Polidor Ales CZE 3.00/49 5.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Pepe GER 2850 3000
2 Polidor Ales CZE 1460 1590
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Pepe GER 18.50 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryabinchuk Ilya UKR 2.50/55/18.25 2.00/55/16.00
2 Mykhailichenko Mykhailo UKR 3.00/49 1.50/52
3 Dryha Lev UKR 4.00/43 2.50/40
4 Zelentsov Ivan UKR 3.00/37 2.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryabinchuk Ilya UKR 4810 4960
2 Zelentsov Ivan UKR 3060 1820
3 Mykhailichenko Mykhailo UKR 2090 2700
4 Ahammer Vincent AUT 2540 1980
5 Dryha Lev UKR 560 2140
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryabinchuk Ilya UKR 17.00 11.90
2 Mykhailichenko Mykhailo UKR 15.20 10.10
3 Zelentsov Ivan UKR 14.50 8.30
4 Dryha Lev UKR 13.90 8.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gschiel Alexander AUT 3.00/58/11.25 0.50/58/10.75
2 Leu Lennart AUT 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
3 Kuhn Dominic AUT 5.50/58/12.00 1.50/58/12.00
4 Hinteregger Samuel AUT 4.00/58/14.25 1.50/58/12.00
5 Kalina Ondrej CZE 5.50/58/13.00 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhn Dominic AUT 6340 6470
2 Gschiel Alexander AUT 5760 6010
3 Hinteregger Samuel AUT 3190 2960
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kalina Ondrej CZE 47.60 45.70
2 Gschiel Alexander AUT 40.50 37.70
3 Kuhn Dominic AUT 36.00 37.20
4 Hinteregger Samuel AUT 35.50 37.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schmidberger Jonas AUT 3.50/58/12.00 4.00/58/11.25
2 Marek Petr CZE 4.00/22 4.00/58/13.00
3 Beran Matous CZE 3.50/58/13.00 3.50/58/13.00
4 Maier Samuel AUT 2.50/58/14.25 2.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maier Samuel AUT 1850 3130
2 Beran Matous CZE 2990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marek Petr CZE 45.30 47.20
2 Schmidberger Jonas AUT 43.30 44.60
3 Cerny Matej CZE 43.10 44.50
4 Maier Samuel AUT 38.30 40.40
5 Beran Matous CZE 35.70 35.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pugstaller Robert AUT 2.00/58/10.75 2.00/58/10.75
2 Gerhofer Peter AUT 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
3 Michel Remi FRA 4.00/58/12.00 1.50/58/11.25
4 Lajtai Nikolaus AUT 4.50/22 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lajtai Nikolaus AUT 3640 1980
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ritter Emile CHI 56.10 56.10
2 Senge Robin GER 46.90 50.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vouk Markus AUT 2.50/55/13.00 5.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schulze Frank AUT 5.00/55/11.25 4.50/55/11.25
2 Wienerroither Michael AUT 2.00/55/11.25
3 Scherer Philipp GER 3.50/55/13.00 1.00/55/12.00
4 Wimmer Michael AUT 3.00/55/14.25 3.00/55/13.00
5 Michel Gilles FRA 4.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Schulze Frank AUT 1100
2 Scherer Philipp GER 880
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schulze Frank AUT 36.40 39.40
2 Scherer Philipp GER 23.00 21.90