Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Costard Manon FRA 2.00/55/10.75
6 Ellis Marion FRA 1.00/55/11.25
6 Lucine Clementine FRA 1.00/55/11.25
14 Turets Iryna BLR 3.50/55/12.00
15 Beliakova Mariya BLR 3.00/55/12.00
15 Rauchenwald Tina AUT 3.00/55/12.00
17 Kashitsina Olga RUS 2.00/55/12.00
19 Detry Celine BEL 5.00/55/13.00
22 Pajni Maria Luisa ITA 3.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
4 Lucine Clementine FRA 8040
5 Beliakova Mariya BLR 7660
7 Adriaensen Kate BEL 7410
7 Churakova Tatiana RUS 7410
9 Ellis Marion FRA 7160
10 Gerencsery Martina CZE 7020
17 Pajni Maria Luisa ITA 5430
19 Kashitsina Olga RUS 4180
21 Rauchenwald Tina AUT 3840
# Bib Name Country Category Round 1
1 Ellis Marion FRA 51.10
2 Turets Iryna BLR 50.50
4 Lucine Clementine FRA 49.20
5 Kashitsina Olga RUS 49.10
5 Rauchenwald Tina AUT 49.10
8 Costard Manon FRA 47.70
17 Adriaensen Kate BEL 43.10
19 Gerencsery Martina CZE 41.70
20 Pajni Maria Luisa ITA 41.40
22 Beliakova Mariya BLR 38.30
# Bib Name Country Category Round 1
2 Odvarko Daniel CZE 4.00/58/10.75
3 Pugstaller Robert AUT 3.00/58/10.75
4 Degasperi Thomas ITA 2.50/58/10.75
5 Sedlmajer Adam CZE 2.00/58/10.75
8 Asher Thomas GBR 5.00/58/11.25
9 Earl James GBR 3.00/58/11.25
9 Kolman Martin CZE 3.00/58/11.25
9 Spinelli Luca ITA 3.00/58/11.25
12 Zharnasek Aliaksei BLR 2.50/58/11.25
13 Morozov Igor RUS 2.00/58/11.25
18 Swoboda Matthias AUT 4.50/58/12.00
20 Graux Basile BEL 1.50/58/12.00
20 Ryanzin Vladimir RUS 1.50/58/12.00
23 Critchley Stephen GBR 5.00/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Zharnasek Aliaksei BLR 11570
2 Poteau Alexandre FRA 11090
3 BELIAKOU Herman BLR 11010
6 Fortamps Olivier BEL 10110
11 Kolman Martin CZE 9530
12 D'Alberto Lorenzo ITA 8670
13 Critchley Stephen GBR 8450
14 Earl James GBR 8410
15 Sedlmajer Adam CZE 8140
16 Graux Basile BEL 7800
18 Spinelli Luca ITA 5990
20 Ryanzin Vladimir RUS 5450
22 Asher Thomas GBR 3730
23 Swoboda Matthias AUT 2530
24 Weichhart Andreas AUT 2390
# Bib Name Country Category Round 1
3 Ryanzin Vladimir RUS 67.40
7 Asher Thomas GBR 66.00
9 Morozov Igor RUS 64.20
10 Spinelli Luca ITA 63.50
11 Critchley Stephen GBR 61.70
12 BELIAKOU Herman BLR 60.70
13 Sedlmajer Adam CZE 60.60
14 Kolman Martin CZE 60.10
15 Swoboda Matthias AUT 59.30
16 D'Alberto Lorenzo ITA 58.90
18 Weichhart Andreas AUT 56.90
21 Earl James GBR 56.10