Kräftcupen
Ambjörnarp Skogsjön, 11-12 Aug 2012
Waterski
International competition
Code: 12SWE006


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-14 -17 O35 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Ambjörnarp Skogsjön
Country Sweden
Code SWE0202
Area
Organizer
Name Anders Kastel
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Dietrich Amanda DEN 1.25/55/16.00 3.00/55/14.25
2 Hoj Pedersen Sofie DEN 5.50/34 4.50/55/16.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hoj Pedersen Sofie DEN 2050 1870
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hoj Pedersen Sofie DEN 16.70 16.70
2 Dietrich Amanda DEN 12.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jansson Sofia SWE 3.00/55/14.25 1.50/55/13.00
2 Dietrich Sarah DEN 2.50/55/14.25 1.00/55/13.00
3 Johansson Tove SWE 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
4 Gustavsson-Lejonstål Felicia SWE 3.50/55/18.25 3.00/55/18.25
5 Hoj Pedersen Cecilie DEN 4.00/52 2.50/52
6 Öhman Jenny SWE 2.00/52 1.00/55/18.25
7 Bogne Josefine SWE 1.50/49 2.00/49
8 ESCHRICHT Sandra SWE 4.50/34 0.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jansson Sofia SWE 1930 2030
2 Öhman Jenny SWE 1850 1750
3 Gustavsson-Lejonstål Felicia SWE 1230 1210
4 Hoj Pedersen Cecilie DEN 930 1090
5 Johansson Tove SWE 1140 930
6 Dietrich Sarah DEN 460 330
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jansson Sofia SWE 27.10 28.10
2 Dietrich Sarah DEN 17.60 17.00
3 Hoj Pedersen Cecilie DEN 11.90 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Anderberg Natasha SWE 1.00/55/12.00 2.25/55/12.00
2 Westerlund Sara SWE 5.00/55/13.00 3.50/55/13.00
3 Cederquist Linnéa SWE 2.00/55/13.00 4.50/55/14.25
4 Svensson Tanja SWE 2.50/34 1.50/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Anderberg Natasha SWE 2560 2430
2 Cederquist Linnéa SWE 2090 1860
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Westerlund Sara SWE 31.80 33.00
2 Svensson Tanja SWE 26.00 27.10
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Blomqvist Felix SWE 2.25/55/12.00 6.00/55/12.00
2 Bogne Jakob SWE 1.50/55/12.00 2.50/55/12.00
3 Gustavsson-Lejonstål Fabian SWE 2.50/55/13.00 2.25/55/13.00
4 Blomqvist Alexander SWE 1.50/55/14.25 4.25/55/16.00
5 Törnquist Tim SWE 4.50/55/18.25 2.50/52
6 Friberg Joakimsson Adam SWE 4.00/55/18.25 6.00/55/18.25
7 Wadström Gustav SWE 4.50/52 4.00/52
8 Törnquist Ted SWE 1.50/52 1.00/49
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gustavsson-Lejonstål Fabian SWE 5150 5150
2 Bogne Jakob SWE 3190 3720
3 Blomqvist Felix SWE 3880 3650
4 Blomqvist Alexander SWE 1830 1740
5 Törnquist Tim SWE 860 1070
6 Wadström Gustav SWE 780 530
7 Törnquist Ted SWE 200 490
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Blomqvist Felix SWE 42.60 46.20
2 Bogne Jakob SWE 33.10 34.00
3 Brännström Max SWE 23.20 27.20
4 Blomqvist Alexander SWE 24.40 26.70
5 Törnquist Tim SWE 14.50 15.10
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gravander Daniel SWE 3.50/58/13.00 2.25/58/12.00
2 Österlund Vilgot SWE 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00
3 Ingemann T. Jensen Rasmus DEN 2.00/58/13.00 2.00/58/13.00
4 Lund Knudsen Rasmus DEN 2.50/37 0.50/58/18.25
5 Loft Thomas DEN 1.50/37 0.50/37
6 Scott Andersen Robert DEN 0.00/37 4.50/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gravander Daniel SWE 2950 2510
2 Österlund Vilgot SWE 2320 2270
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Österlund Vilgot SWE 42.20 43.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Thyr Johan SWE 5.00/58/12.00 3.00/58/12.00
2 Ohlsson Linus SWE 0.50/58/12.00 2.25/58/12.00
3 SANDER HANSEN Malthe DEN 2.50/58/13.00 4.50/58/14.25
4 Arp Hansen Mikkel DEN 2.50/58/12.00 0.50/37
5 FRANZEN Johan SWE 3.00/58/13.00 0.50/37
6 Aderum Tobias SWE 2.50/58/14.25 3.50/58/14.25
7 ARP HANSEN Martin DEN 1.50/58/14.25 1.00/58/14.25
8 Cederquist Stellan SWE 3.00/58/16.00 2.00/58/18.25
9 Rylander Daniel SWE 5.00/55/18.25 3.00/55/18.25
10 Ohman Patrik SWE 2.50/58/14.25 4.00/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Mikkel DEN 2310 2130
2 ARP HANSEN Martin DEN 2390 1790
3 Ohman Patrik SWE 4060 1300
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Ohman Patrik SWE 52.70 51.90
2 ARP HANSEN Martin DEN 29.70 32.00
3 Aderum Tobias SWE 20.60 21.90
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Bergström Thommy SWE 0.50/55/11.25 4.50/55/12.00
2 Svensson Peter SWE 0.50/55/11.25 3.50/55/12.00
3 Törnquist Per SWE 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
4 Binett Håkan SWE 1.50/55/12.00 2.25/55/12.00
5 Svensson Martin SWE 2.50/55/12.00 2.00/55/12.00
6 Bylin Björn SWE 0.50/55/12.00 4.50/55/13.00
7 Arp Hansen Lars DEN 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
8 Claesson Mikael SWE 4.00/55/13.00 3.00/55/13.00
9 Petrius Magnus SWE 0.50/55/13.00 2.50/55/13.00
10 Ljungström Mikael SWE 4.00/55/13.00 1.50/34
11 Österlund Klas SWE 4.00/55/14.25 2.00/55/13.00
12 Friberg Joakimsson Björn SWE 3.50/34 3.00/55/14.25
13 Gustafsson Robert SWE 4.00/55/14.25 2.00/55/14.25
14 Fukushima Yoshihiko JPN 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
15 Jönsson Jan B SWE 2.50/55/14.25 1.50/55/16.00
16 Björk Micael SWE 5.00/55/18.25 3.50/55/18.25
17 Svensson Sven SWE 0.00/34 5.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Brådhe Odd SWE 3380 3010
2 Arp Hansen Lars DEN 3120 2990
3 Törnquist Per SWE 2360 2080
4 Pedersen John Høj DEN 1860 1950
5 Petrius Magnus SWE 1480 1280
6 Jönsson Jan B SWE 1210 1230
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Fukushima Yoshihiko JPN 34.80 39.80
2 Jönsson Jan B SWE 29.00 31.80