Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cuffaro Giorgia ITA 1.00/49/16.00 2.00/49/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cuffaro Giorgia ITA 1260 1170
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Balloco Lola ITA 1.50/52/16.00 0.00/52/14.25
2 Saracco Vittoria ITA 5.25/52/16.00 5.00/52/16.00
3 Serafica Margherita ITA 1.50/52/16.00 1.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Saracco Vittoria ITA 2000 1870
2 Serafica Margherita ITA 1390 1760
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Serafica Margherita ITA 9.60 10.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mezzetti Nina Maria ITA 1.00/52/13.00 1.00/52/13.00
2 Frei Vivien SUI 2.00/52/14.25 2.00/52/14.25
3 Gulisano Alice ITA 0.00/49 2.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mezzetti Nina Maria ITA 3580 3630
2 Gulisano Alice ITA 1010 1090
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mezzetti Nina Maria ITA 25.30 26.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Barone Federica ITA 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
1 Sacco Arianna ITA 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
3 Burge Mara SUI 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sacco Arianna ITA 1300 4090
2 Burge Mara SUI 2850 2500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sacco Arianna ITA 22.80 26.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tagliati Greta ITA 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tagliati Greta ITA 4940 5490
# Bib Name Country Category Round 1
1 Tagliati Greta ITA 34.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Geena GER 4.50/55/12.00 5.00/55/11.25
2 Bagnoli Alice ITA 3.00/55/11.25 2.50/55/12.00
3 Vympranietsova Marie GRE 3.50/55/12.00 2.00/55/11.25
4 Jorger Rea Emily SUI 3.25/55/12.00 1.50/55/11.25
5 Jorger Medina SUI 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Pirri Beatrice ITA 0.00/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Simmonds Tayla AUS 4.00/55/13.00 2.00/55/12.00
8 Niederbäumer Kim Helen GER 0.00/34 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pirri Beatrice ITA 4790 3440
2 Jorger Rea Emily SUI 2750 2940
3 Simmonds Tayla AUS 2380 2610
4 Jorger Medina SUI 2020 1890
5 Niederbäumer Kim Helen GER 1820 950
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 49.50 50.60
2 Jorger Rea Emily SUI 40.00 41.30
3 Jorger Medina SUI 36.50 38.10
4 Niederbäumer Kim Helen GER 34.50 35.90
# Bib Name Country Category Round 2
1 Molinelli Maria Grazia ITA 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Martorana Salvatore ITA 1.50/49/13.00 4.00/49/14.25
2 Acquaviva Giuseppe ITA 0.50/49/16.00 3.50/25
3 Serafica Ettore ITA 4.50/43 1.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Martorana Salvatore ITA 3500 3190
2 Acquaviva Giuseppe ITA 1640 1790
3 Serafica Ettore ITA 1510 1520
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Martorana Salvatore ITA 9.90 10.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Saracco Guglielmo ITA 0.50/52/16.00 0.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Saracco Guglielmo ITA 2000 1890
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Di Bernardo Giuseppe ITA 3.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Marino Vincenzo ITA 1.50/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Parth Florian ITA 1.00/55/13.00 1.50/55/12.00
4 Sonzogni Leonardo ITA 2.00/55/13.00 3.00/55/14.25
5 Mortara Tommaso ITA 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
6 La Malfa Edoardo ITA 1.50/55/16.00 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marino Vincenzo ITA 2630 4430
2 Parth Florian ITA 3750 3440
3 La Malfa Edoardo ITA 3200 2840
4 Di Bernardo Giuseppe ITA 2240 1410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parth Florian ITA 34.70 33.70
2 La Malfa Edoardo ITA 25.70 27.30
3 Marino Vincenzo ITA 26.50 26.50
4 Di Bernardo Giuseppe ITA 26.10 24.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Frei Mike SUI 2.50/58/12.00 3.00/58/12.00
1 Trani Gabriele ITA 3.00/58/12.00 2.00/58/12.00
3 Fiammenghi Carlo ITA 1.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ghisi Alberto ITA 2.00/58/11.25 1.50/58/12.00
2 Astolfi Alessandro ITA 1.50/58/12.00 1.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 0.50/37 1.00/58/10.75
2 Marenzi Edoardo ITA 3.50/58/11.25 0.50/58/10.75
3 Caldarola Francesco ITA 4.00/58/11.25 3.50/58/11.25
4 Stadlbaur Vincent SUI 2.00/58/11.25 3.50/58/11.25
5 Basic Carlo AUT 2.50/58/13.00 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poteau Alexandre FRA 11320 10160
2 Ballon Pierre FRA 10520 9240
3 Benatti Nicholas ITA 9980 8670
4 Marenzi Edoardo ITA 8720 8190
5 Basic Carlo AUT 5350 5680
6 Caldarola Francesco ITA 4220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Basic Carlo AUT 57.20 59.10
2 Caldarola Francesco ITA 53.40 55.70
3 Marenzi Edoardo ITA 45.50 48.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Frei Arthur SUI 4.00/55/11.25 4.00/55/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buzzotta Patrizio ITA 1.50/55/10.75 0.50/55/11.25
2 Merlo Fabrizio ITA 4.00/55/11.25 4.00/55/11.25
3 Porcari Marco ITA 1.50/55/11.25 1.00/55/11.25
4 Serafica Luciano ITA 4.00/55/12.00 4.00/55/13.00
5 Contri Emanuele ITA 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
6 Ferraro Andrea ITA 3.50/55/14.25 3.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sabaini Roberto ITA 2.00/55/14.25 5.00/55/16.00
2 Bonati Roberto ITA 4.00/49
3 Piana Giuseppe Luca ITA 3.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sabaini Roberto ITA 20.80 21.50