Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 1.00/34 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 910 850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 3.00/52/16.00 2.00/52/16.00
2 Schwarzkopf Sarah GER 1.50/52 4.00/46
3 Scholz Nele GER 2.00/49 4.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 2250 2790
2 Scholz Nele GER 1290 680
3 Schwarzkopf Sarah GER 360 360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 13.20 13.50
2 Scholz Nele GER 11.20 12.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Lara GER 5.50/55/16.00 4.50/55/18.25
2 Vitense Josefine GER 2.00/55/18.25 2.50/52
3 Skorzus Mathilda GER 1.50/49 5.00/22
4 Wiese Pauline GER 1.50/22 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Lara GER 1140 1290
2 Vitense Josefine GER 930 1070
3 Wiese Pauline GER 490 640
4 Skorzus Mathilda GER 390 420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 2.50/55/16.00 3.00/55/14.25
2 Niederbäumer Chris GER 1.00/55/14.25 5.00/55/16.00
3 Parussel Luca GER 3.50/55/16.00 2.50/55/16.00
4 Baumeier Shelly GER 3.00/55/18.25 1.00/55/18.25
5 Kitzing Aylin GER 3.00/49 4.00/49
6 Geisler Angelina GER 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 2260 2070
2 Baumeier Shelly GER 1360 1560
3 Parussel Luca GER 1550 1460
4 Kitzing Aylin GER 1270 1140
5 Niederbäumer Chris GER 1520 850
6 Geisler Angelina GER 1030
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 27.50 28.80
2 Niederbäumer Chris GER 24.90 25.60
3 Parussel Luca GER 22.20 20.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 2.50/55/16.00 2.50/55/16.00
2 Bucksch Jana GER 3.00/55/18.25 2.50/55/18.25
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 4.00/22 2.50/52
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.00/22 3.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 1700 2000
2 Bucksch Jana GER 1680 1820
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 990 1100
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 910 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 18.30 19.30
2 Wodsedalek Gina-Marie GER 18.90 18.50
3 Bucksch Jana GER 17.00 16.60
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 12.10 12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 0.00/49/14.25 1.00/49/14.25
2 Leonhardt Pepe GER 1.00/34 4.00/34
3 Wild Theo GER 3.00/22 3.00/22
4 Böttcher Ryan GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 1120 1640
2 Leonhardt Pepe GER 1250 1360
3 Böttcher Ryan GER 600 490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 15.80 15.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Auer Julius GER 2.00/52/16.00 1.00/52/14.25
2 Gross Albert GER 2.50/46 3.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gross Albert GER 200 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gross Albert GER 10.60 10.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wolf Wilhelm GER 4.50/55/16.00 5.00/55/14.25
2 Ziegler Alexander GER 3.00/55/18.25 3.50/55/18.25
3 Beier Tim GER 3.00/55/16.00 2.50/55/18.25
4 Peisker Tobias GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Beier Tim GER 1150 1280
2 Wolf Wilhelm GER 740 440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wolf Wilhelm GER 24.20 24.10
2 Beier Tim GER 14.10 16.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hanig Lorenzo GER 0.50/58/16.00 1.00/58/16.00
2 Wohlfahrt Moritz GER 2.00/58/16.00 5.00/58/18.25
3 Kindt Lucas GER 3.00/58/16.00 2.50/58/18.25
4 Horsch Fabian GER 1.50/52 2.00/52
5 Pohl Hannes GER 2.50/52 1.50/52
6 Langrock Martin GER 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wohlfahrt Moritz GER 2090 1960
2 Hanig Lorenzo GER 1040 1680
3 Langrock Martin GER 1420 1190
4 Kindt Lucas GER 680 940
5 Pohl Hannes GER 860 910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wohlfahrt Moritz GER 20.40 21.40
2 Langrock Martin GER 21.40 20.30
3 Pohl Hannes GER 15.90 16.70
4 Kindt Lucas GER 15.30 14.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 4.50/58/14.25 2.50/58/14.25
2 Richter Tim GER 4.00/58/16.00 3.00/58/16.00
3 Langrock Eric GER 2.00/58/18.25 1.50/58/18.25
4 Piecha Janis GER 3.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 1610 1790
2 Antoni Christian GER 1430 1430
3 Piecha Janis GER 820 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 27.60 28.80
2 Langrock Eric GER 27.10 28.00
3 Piecha Janis GER 16.50 17.20
4 Richter Tim GER 13.80 16.90