Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mcclure Keri USA 2.50/55/12.00 4.00/55/12.00 5.50/55/12.00
1 Truelove Karen USA 6.00/55/11.25
1 Viljoen Gabriella RSA 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
2 Bischoff Rhoni USA 1.50/55/11.25 1.50/55/13.00
3 Delgado M. Angela Patricia COL 1.50/55/12.00 2.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bischoff Rhoni USA 7920
1 Gay Anna USA 1410 2250 3940
1 Mcclure Keri USA 1800
2 Delgado M. Angela Patricia COL 3840 4730
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Fairbank Simon RSA 5.00/58/12.00 4.50/58/13.00
1 Parrish Chris USA 1.50/58/10.25 1.50/58/10.75 3.50/58/10.25
1 Shaw Marc USA 4.00/55/10.75
1 SKALKO Roger USA 0.50/55/12.00 4.00/55/13.00
1 Viljoen Anton RSA 0.50/55/12.00 1.00/55/11.25 1.50/55/11.25
2 Carlson Richard NZL 1.50/55/11.25
2 Travers Jonathan USA 1.50/58/10.75 2.50/58/10.75 4.00/58/11.25
2 Wentzel Travis RSA 4.00/58/12.00 3.00/58/12.00 3.50/58/12.00
2 West Gordon USA 1.50/55/14.25 3.50/55/14.25
3 Shipanock Adam USA 3.50/58/12.00 2.50/58/12.00 4.50/58/13.00
3 Siemers Jimmy USA 2.50/58/11.25
4 Klingbeil Kevin USA 4.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Espinel M. Camilo COL 1150 1200 1950
1 Klingbeil Kevin USA 540
1 Shaw Marc USA 3160
1 Siemers Jimmy USA 8700 10830 11330
2 Gay Russell USA 3890 10670 10680
3 Asher Thomas GBR 8130
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ellis Scot USA 53.40
1 Fairbank Simon RSA 45.70 47.80
1 Pohlig Jeffrey USA 53.80 56.60
1 Shaw Marc USA 56.80
1 Worden Zack USA 67.30 68.20
2 Klingbeil Kevin USA 28.90
2 Lamarche Scott USA 43.60 43.60
2 Sharman Damien GBR 62.70 66.80
3 Di Pasqua Sebastien SUI 64.50 66.20
4 Asher Thomas GBR 58.30 66.00
5 Mommer Casey USA 56.70 63.00
6 Mommer John USA 57.90 58.40