SHADOW OF WHALES CUP 2008
KOSTELEC NAD LABEM, LABEM 4-6 Jul 2008
Waterski
International competition
Code: 08CZE03


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-14 -17 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

KOSTELEC NAD LABEM
Country Czech Rep.
Code CZEKONLA
Area LABEM
Organizer
Name Tomas Lizler
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Cespivova Anna CZE 1.25/55/16.00 1.50/55/13.00
2 Svecova Katerina CZE 2.00/55/16.00 2.50/55/18.25
3 Formankova Rebeka CZE 5.00/55/18.25 3.50/34
4 Kozhamechonak Palina BLR 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25
5 Klementova Bara CZE 4.50/34 4.00/52
6 BALOUNOVA Kamila CZE 5.00/46 2.50/52
7 Setchanka Volha BLR 2.00/52 4.00/46
8 Navitskaya Anastasiya BLR 2.00/46 4.00/49
9 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.00/43 5.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Svecova Katerina CZE 2060 4450
2 Cespivova Anna CZE 1540 3260
3 Setchanka Volha BLR 2550 1430
4 Navitskaya Anastasiya BLR 1870 2530
5 Klementova Bara CZE 2230 2320
6 Kozhamechonak Palina BLR 1410 2150
7 Formankova Rebeka CZE 1390 1950
8 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 1630 1430
9 BALOUNOVA Kamila CZE 1390 1590
10 Susova Karolina CZE 560 860
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Cespivova Anna CZE 22.90 21.50
2 Svecova Katerina CZE 20.90 20.80
3 Formankova Rebeka CZE 14.80 17.70
4 BALOUNOVA Kamila CZE 13.60 15.20
5 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 14.20 15.00
6 Klementova Bara CZE 14.40 14.60
7 Setchanka Volha BLR 0.00 13.00
8 Navitskaya Anastasiya BLR 12.20 12.90
9 Kozhamechonak Palina BLR 0.00 10.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Kucerova Petra CZE 1.50/55/12.00 1.50/55/13.00
2 Tomanova Katerina CZE 4.00/55/14.25 3.50/55/14.25
3 Straltsova Hanna BLR 3.50/55/14.25 3.50/55/14.25
4 Buyanouskaya Liubou BLR 3.00/34 4.50/52
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Kucerova Petra CZE 3710 5860
2 Straltsova Hanna BLR 4520 3950
3 Tomanova Katerina CZE 2470 3790
4 Henova Hanna BLR 2410 2540
5 Buyanouskaya Liubou BLR 2040 2190
6 Eyerova Klara CZE 1940
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 37.80 37.00
2 Kucerova Petra CZE 32.00 32.10
3 Tomanova Katerina CZE 30.80 30.60
4 Buyanouskaya Liubou BLR 9.90 11.90
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Kolesarova Barbora SVK 2.00/55/12.00 2.00/55/13.00
2 Gerencsery Martina CZE 0.50/55/14.25 2.50/55/13.00
3 Kalinova-Cerna Sarka CZE 2.25/52
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gerencsery Martina CZE 7100 6830
2 Kolesarova Barbora SVK 4050 4910
3 Eyerova Katerina CZE 1910
4 Kalinova-Cerna Sarka CZE 1750 880
5 Linderska Lucie CZE 1520
6 Sarova Tereza CZE 950
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Kolesarova Barbora SVK 39.90 40.00
2 Gerencsery Martina CZE 36.80 39.70
3 Kalinova-Cerna Sarka CZE 26.70 26.90
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 3.50/34 1.00/55/12.00
2 Loudil Marek CZE 3.00/55/13.00 0.00/34
3 Hruby Libor CZE 2.00/55/13.00 1.50/55/13.00
4 Meisner Viktor CZE 0.50/55/16.00 2.50/55/14.25
5 Cap Matej CZE 0.00/34 6.00/55/18.25
6 Wolf Nikolas SVK 1.50/52 4.00/55/18.25
7 Hryhoryeu Illia BLR 1.00/52 0.00/52
8 Kazlowski Alexander BLR 3.50/49 3.50/49
9 Samuhel Michal SVK 3.00/49 5.50/34
10 Kicin Milan SVK 0.50/34 4.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 3830 7020
2 Hryhoryeu Illia BLR 3770 3770
3 Meisner Viktor CZE 3090 2980
4 Hruby Libor CZE 2930 3030
5 Loudil Marek CZE 2730 2560
6 Cap Matej CZE 2380 2000
7 Kazlowski Alexander BLR 1600 2160
8 Kicin Milan SVK 1620 630
9 Samuhel Michal SVK 1010 1510
10 Cespivo Jakub CZE 500 780
11 Wolf Nikolas SVK 700
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 34.20 37.40
2 Hruby Libor CZE 33.40 33.60
3 Loudil Marek CZE 29.30 28.30
4 Meisner Viktor CZE 28.80 27.80
5 Hryhoryeu Illia BLR 24.90 23.80
6 Cap Matej CZE 22.40 21.40
7 Samuhel Michal SVK 17.70 18.30
8 Wolf Nikolas SVK 16.70 16.20
9 Kicin Milan SVK 15.30 15.60
10 Kazlowski Alexander BLR 12.70 14.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Mlynek Marek SVK 2.50/58/13.00 1.50/37
2 Tichy Vaclav CZE 5.00/55/18.25 1.50/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Mlynek Marek SVK 5880 5230
2 Tichy Vaclav CZE 5320 3230
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Mlynek Marek SVK 39.60 38.80
2 Tichy Vaclav CZE 35.20 35.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Vesely Petr CZE 0.50/58/11.25 2.00/58/11.25
2 Bartalsky Martin SVK 3.50/58/12.00
3 Necas Zdenek CZE 3.00/58/13.00 3.50/58/14.25
4 Nonn Vladimír CZE 3.50/58/18.25 2.00/58/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Kolman Zdenek CZE 9090 9610
2 Bartalsky Martin SVK 6940 3450
3 Vesely Petr CZE 6760 6540
4 Gerencsery Ladislav CZE 3870 6210
5 Nonn Vladimír CZE 3470 4520
6 Petrzelka Vojtech CZE 2610 3160
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Vesely Petr CZE 44.80 50.40
2 Polidor Ales CZE 48.10 48.00
3 Nonn Vladimír CZE 30.30 36.30