Oldboy/Oldgirl SM 2019
Ambjörnarp Skogsjön, 10-11 Aug 2019
Waterski
National Championships
Code: 19SWE006


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-10 -12 -14 -17 O35 O45 O55 O65 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Ambjörnarp Skogsjön
Country Sweden
Code SWE0202
Area
Organizer
Name Anders Kastel
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Eklund Nellie SWE 1.50/22 1.50/52
2 Björk Ida SWE 1.50/46 1.50/46
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Björk Ida SWE 760 320
2 Eklund Nellie SWE 290 280
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Hogh Sorensen Astrid DEN 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Oxnard Ebba SWE 5.00/52 4.00/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Oxnard Ebba SWE 200 200
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Hogh Sorensen Astrid DEN 16.90 18.80
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Larsson Cajsa SWE 2.00/55/14.25 3.00/55/13.00
2 Miklas Michelle SWE 3.00/52 3.00/55/18.25
3 Gustavsson Elin SWE 0.50/55/16.00 2.50/22
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Hansson Kristina SWE 2.00/55/14.25 5.00/55/14.25
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Hansson Kristina SWE 1190 1530
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Hansson Kristina SWE 20.30 22.90
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Antonsson Elsie SWE 5.50/49/16.00 0.50/49/16.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Antonsson Elsie SWE 830 1010
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
0 Malmros Viggo SWE 0.00/22 1.00/22
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
0 Andersson Max SWE 2.00/43 1.00/43
0 Karlsson Samuel SWE 4.00/37 2.00/43
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
0 Andersson Max SWE 100 200
0 Karlsson Samuel SWE 40 40
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
0 Andersson Max SWE 11.40 11.60
0 Karlsson Samuel SWE 9.30 9.90
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Blomqvist Victor SWE 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
2 Råström Viktor SWE 2.00/55/12.00 1.50/55/13.00
3 Westlund Elliot SWE 2.00/55/13.00 2.50/55/14.25
4 Kristiansson Måns SWE 3.50/52 1.50/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Blomqvist Victor SWE 2420 2800
2 Råström Viktor SWE 2220 2220
3 Westlund Elliot SWE 1000 1760
4 Kristiansson Måns SWE 320 320
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Westlund Elliot SWE 37.30 36.70
2 Blomqvist Victor SWE 34.70 35.70
3 Råström Viktor SWE 25.90 27.20
4 Kristiansson Måns SWE 16.50 18.50
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Westlund Charlie SWE 4.00/58/13.00 1.00/58/11.25
2 Törnquist Ted SWE 1.50/58/13.00 3.00/58/12.00
3 Aldman Simon SWE 2.00/58/12.00 0.00/22
4 Miklas Elias SWE 3.00/58/18.25
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Westlund Charlie SWE 3330 3730
2 Törnquist Ted SWE 1900 2560
3 Aldman Simon SWE 1000 930
4 Miklas Elias SWE 440 510
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Westlund Charlie SWE 45.30 44.00
2 Törnquist Ted SWE 34.90 35.80
3 Aldman Simon SWE 23.90 28.00
4 Miklas Elias SWE 14.30
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Törnquist Tim SWE 1.00/58/12.00 4.00/58/12.00
2 Waldefeldt Karl SWE 1.50/22 1.50/58/12.00
3 Wadström Gustav SWE 3.00/58/18.25 2.50/58/16.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Törnquist Tim SWE 3820 3160
2 Wadström Gustav SWE 3300 3050
3 Waldefeldt Karl SWE 2020 2710
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Törnquist Tim SWE 50.30 51.40
2 Waldefeldt Karl SWE 34.40 34.90
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Malmros André SWE 2.00/55/12.00 2.00/55/11.25
2 Antonsson Henrik SWE 5.00/55/13.00 1.00/55/12.00
3 Aderum Tobias SWE 5.00/55/14.25 2.00/55/13.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Antonsson Henrik SWE 1070 700
2 Aderum Tobias SWE 580 670
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Antonsson Henrik SWE 26.60 25.30
2 Aderum Tobias SWE 18.80 21.30
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Binett Håkan SWE 2.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Claesson Mikael SWE 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
3 Larsson Niklas SWE 3.00/55/14.25 2.50/55/13.00
4 Lyxell Urban SWE 1.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Andréen Erik SWE 4.00/55/14.25 3.50/22
6 Bylin Björn SWE 4.50/22 3.00/55/14.25
7 Björk Micael SWE 0.50/55/18.25 4.00/55/18.25
8 Österberg Tommy SWE 1.00/55/18.25 3.00/22
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Törnquist Per SWE 1120 1230
2 Björk Micael SWE 880 820
3 Bylin Björn SWE 720 800
4 Lyxell Urban SWE 220 290
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round
1 Björk Micael SWE 19.00
2 Lyxell Urban SWE 15.90
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Svensson Peter SWE 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Torén Lars SWE 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Sjöström Bo SWE 4.00/22 4.00/22
4 Fukushima Yoshihiko JPN 2.00/55/14.25 1.50/22
5 Bergström Thommy SWE 0.00/22 4.00/55/12.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Svensson Peter SWE 2440 2510
2 Sjöström Bo SWE 830 1130
3 Fukushima Yoshihiko JPN 380 580
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Fukushima Yoshihiko JPN 22.00 29.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Gunnarsson Bosse SWE 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00
2 Persson Ingmar SWE 2.00/52/14.25 3.00/52/14.25
3 Jönsson Jan B SWE 0.50/52/13.00
# Bib Name HC Country Category Preliminary Round Final
1 Persson Ingmar SWE 500 730
2 Gunnarsson Bosse SWE 170 40