Turp
Gosfield Lake Water Ski Club, 24-25 Sep 2022
Waterski
International competition
Code: 22GBR001


Event Details(Homologation Level Planned)
Slalom L 4 Rounds
Jump L 2 Rounds
Age group Europe & Africa
-10 -12 -14 -17 -21 35+ 45+ 55+ 65+ 70+ 75+ 80+ 85+ Open

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit 15
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge HILLS Stuart GBR
Homologator DAVIES Peter GBR
Scorer HEATH Gill GBR
Judge BENJAMIN Eleanor GBR
Judge DAVIES Peter GBR
Judge DAWS Ian GBR
Judge HEATH Gill GBR
Judge HEATH Kevin GBR
Judge HILLS Stuart GBR
Judge HOILE Clair GBR
Judge SCOTT-ELY Stuart GBR
Judge TURP Carl GBR
Judge TURP Vince GBR
Driver TURP Vince GBR
TechOff TURP Vince GBR

Gosfield Lake Water Ski Club
Country Great Britain
Code GBRGOSFI
Area
Organizer
Name Vince Turp
Phone 07788418300
Email vince@theturps.co.uk
Federation
Name Kylie Cooper
Phone
Email kylie@bwsw.co.uk
Other
Towboat Nautique
More info
Competition CV
  • A small entry top quality slalom event designed to give you the best chance of getting that score you know you can do!




Results Individual Classification


# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Turp Benjamin L *GBR Open 2.00/58/10.75 1.00/58/10.75 0.50/58/11.25 80.00 80.00 74.00
2 Dyson Harvey L *GBR Open 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00 69.00 69.00 63.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Bates Sophie L *GBR Open 3.00/55/13.00 2.50/55/16.00 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00 63.00 63.00 57.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Atkins Kelly L *GBR 35+ 2.50/55/12.00 4.00/55/12.00 70.00 70.00 64.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Campbell Glenn L *GBR 45+ 3.00/55/10.75 3.00/55/10.75 81.00 81.00 69.00
2 Cooke Paul L *GBR 45+ 0.50/55/10.75 5.50/55/11.25 3.00/55/11.25 4.00/55/11.25 78.50 78.50 66.50
3 Wrennall Andy L *GBR 45+ 3.00/55/18.25 2.50/52 2.50/52 3.00/55/16.00 51.00 51.00 39.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Wilkinson Jonathan L *GBR 55+ 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25 2.50/55/12.00 5.00/55/12.00 74.00 74.00 62.00
2 Scott-Ely Stuart L *GBR 55+ 2.00/55/11.25 4.00/55/12.00 74.00 74.00 62.00
3 Watson Rodney L *IRL 55+ 4.00/55/12.00 1.50/55/11.25 2.00/55/12.00 5.00/55/12.00 73.50 73.50 61.50
4 Wooldridge Simon L *GBR 55+ 1.00/55/18.25 2.00/55/14.25 56.00 56.00 44.00
5 Dyson Andrew L *GBR 55+ 4.50/55/18.25 2.50/55/16.00 50.50 50.50 38.50
6 Rollingson Gary L *GBR 55+ 2.50/40 4.00/52 3.00/52 4.50/52 40.50 40.50 28.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Winter Hilary L *GBR 55+ 3.00/52/13.00 63.00 63.00 51.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Winter Martin L *GBR 65+ 1.50/40 5.00/52/16.00 2.50/52/14.25 1.00/52/13.00 61.00 61.00 43.00
2 Murphy Arthur L *IRL 65+ 2.50/40 2.00/52 2.00/52 5.00/40 44.00 44.00 26.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Worship Carol L *GBR 75+ 1.00/37 3.00/37 0.00/46/16.00 2.00/37 42.00 42.00 24.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Cosgrove Lara L *GBR -10 0.00/40 3.00/43 5.00/43 4.00/43 35.00 35.00 23.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Coster Harley L *GBR -12 22.7m 25.3m 25.30 25.30 25.30
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Coster Harley L *GBR -12 1.50/52/12.00 1.00/52/11.25 4.00/52/12.00 3.50/52/12.00 73.00 73.00 55.00
2 Newby-Ricci William L *GBR -12 2.00/52/16.00 3.50/52 50.00 50.00 32.00
3 Campbell Charlie L *GBR -12 1.00/52/16.00 3.50/52 49.00 49.00 31.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cosgrove Isabel L *GBR -12 12.4m 13.2m 13.20 13.20 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Cosgrove Isabel L *GBR -12 1.00/52/14.25 2.00/52/14.25 0.50/34 2.00/52/14.25 56.00 56.00 50.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Turp Sebastian L *GBR -14 29.4m 30.6m 20.60 20.60 30.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Turp Sebastian L *GBR -14 1.50/55/13.00 3.50/55/12.00 1.50/55/12.00 1.50/55/11.25 73.50 73.50 61.50
2 Cosgrove James L *GBR -14 4.00/55/13.00 1.50/40 5.00/55/14.25 4.00/55/13.00 64.00 64.00 52.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Points
1 Mead Ryan L *GBR -17 11.5m 11.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Pollard Noah L *GBR -17 3.50/58/12.00 4.50/58/12.00 2.50/58/12.00 1.50/58/11.25 73.50 73.50 67.50
2 Godfrey-Fletcher Alfie L *GBR -17 4.50/58/14.25 3.00/58/13.00 4.00/58/14.25 3.50/58/13.00 63.50 63.50 57.50
3 Mead Ryan L *GBR -17 3.00/58/18.25 3.50/58/14.25 3.50/55/18.25 1.50/58/14.25 57.50 57.50 51.50
4 Baxter Flint L *GBR -17 4.00/58/18.25 3.00/58/14.25 57.00 57.00 51.00
5 Withers Oscar L *GBR -17 0.00/40 2.00/58/14.25 2.50/58/14.25 56.50 56.50 50.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Halford Danielle L *GBR -17 20.3m 22.5m 9.50 9.50 22.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Halford Danielle L *GBR -17 3.00/55/14.25 1.00/55/13.00 4.00/55/16.00 61.00 61.00 55.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Overall TeamOverall Points
1 Yorke-Davies Saba L *GBR -21 3.00/55/12.00 1.00/55/12.00 3.00/55/12.00 1.00/55/12.00 69.00 69.00 63.00