Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 1.00/55/13.00 2.25/55/13.00
2 Bonnemann Giannina GER 3.00/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Volk Franka Maria GER 5.00/55/14.25 3.00/55/14.25
4 Hüller Julia GER 3.00/55/14.25 2.25/55/14.25
5 Haschock Melanie GER 3.00/55/16.00 2.00/55/14.25
6 Langrock Claudia GER 2.00/55/14.25 3.00/55/16.00
7 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/16.00
8 Haschock Maria GER 2.00/55/16.00
9 Jahnke Christine GER 1.00/55/16.00
10 Zeuner Marie-Theres GER 3.00/55/18.25
11 Patschke Nicole GER 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Volk Franka Maria GER 4870 4860
2 Berg Jeanna GER 3410 3760
3 Haschock Maria GER 2630 2650
4 Bonnemann Giannina GER 3730 2550
5 Hüller Julia GER 2310 2310
6 Haschock Melanie GER 3240 2290
7 Jahnke Christine GER 2460
8 Patschke Nicole GER 1940
9 Langrock Claudia GER 1880
10 Bonnemann Chiara GER 1140
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 35.00 37.60
2 Haschock Melanie GER 26.10 25.90
3 Langrock Claudia GER 21.20 21.50
4 Volk Franka Maria GER 20.30 20.70
5 Bonnemann Giannina GER 21.10 20.10
6 Bonnemann Chiara GER 16.10 14.10
7 Hüller Julia GER 15.40
8 Jahnke Christine GER 14.70
9 Haschock Maria GER 11.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 0.50/58/11.25 2.00/58/11.25
2 Moreno De Carlos Guillermo ESP 3.00/58/11.25 1.50/58/11.25
3 Lang Michael GER 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25
4 Goede Sebastian GER 2.00/58/12.00 3.00/58/12.00
5 Patschke Matthias GER 5.00/58/13.00 2.00/58/12.00
6 Leonhardt Andreas GER 4.00/58/12.00 1.50/58/12.00
7 KEMPER Kim Joel GER 4.00/58/13.00 5.00/58/13.00
8 Sprang Michael GER 2.00/58/13.00 3.00/58/13.00
9 Muhl Andreas GER 2.00/58/12.00 2.50/58/13.00
10 Broemel Mike GER 2.00/58/13.00 2.25/58/13.00
11 Patschke Michael GER 2.00/58/13.00 2.00/58/13.00
12 Niederbäumer Jens GER 2.00/58/13.00 2.50/58/14.25
13 Schipner Bojan GER 3.50/58/12.00 0.00/37
14 Landstorfer Michael GER 3.00/58/12.00
15 Landstorfer Stefan GER 2.50/58/12.00
16 Mäders Michael GER 1.50/58/13.00
17 Grutza Martin GER 0.50/58/14.25
18 Von Schorlemer Stephan GER 5.50/58/16.00
19 KOKOTEK Michael GER 3.00/58/16.00
20 Frerk Thorsten GER 5.00/58/18.25
21 Buschkühle Christoph GER 4.00/58/18.25
22 Brockmann Simon GER 1.50/58/18.25
23 Müller Christian GER 0.50/58/18.25
24 Jahnke Tobias GER 2.50/22
25 Kuhnt Günter GER 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5110 6310
2 Moreno De Carlos Guillermo ESP 5810 5350
3 Böttcher Nick GER 3680 5070
4 Goede Sebastian GER 5150 4970
5 Schipner Bojan GER 5000 4810
6 KEMPER Kim Joel GER 3790 3290
7 Mäders Michael GER 3070 3230
8 Broemel Mike GER 2710 3110
9 Patschke Michael GER 2730 2770
10 Patschke Matthias GER 2870 2580
11 Grutza Martin GER 1720 1230
12 Jahnke Tobias GER 1340
13 Menzel Hans-Joachim GER 1210
14 Von Schorlemer Stephan GER 1170
15 Brockmann Simon GER 970
16 Landstorfer Stefan GER 960
17 Müller Christian GER 830
18 KOKOTEK Michael GER 740
19 Kuhnt Günter GER 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Moreno De Carlos Guillermo ESP 56.20 58.70
2 Böttcher Nick GER 56.40 58.20
3 Schipner Bojan GER 56.00 56.40
4 Leonhardt Andreas GER 51.00 50.70
5 Goede Sebastian GER 48.40 48.10
6 Patschke Michael GER 40.80 41.40
7 Müller Christian GER 40.80 40.40
8 Von Schorlemer Stephan GER 37.20 38.60
9 KEMPER Kim Joel GER 32.40 34.00
10 Landstorfer Michael GER 52.80
11 Landstorfer Stefan GER 51.70
12 Patschke Matthias GER 30.10
13 Grutza Martin GER 28.70
14 Brockmann Simon GER 25.10
15 KOKOTEK Michael GER 24.20
16 Broemel Mike GER 22.30
17 Buschkühle Christoph GER 22.00
18 Kuhnt Günter GER 14.50
19 Jahnke Tobias GER 13.80