Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 2.00/55/13.00 4.00/55/14.25
2 Vitali Elisa ITA 1.00/40 2.00/40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 2280 4120
2 Vitali Elisa ITA 830 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 17.50 15.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rustioni Lucia ITA 1.00/55/13.00 1.50/55/13.00
2 Kaldis Arieta ITA 2.50/55/13.00 1.25/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rustioni Lucia ITA 3890 4420
2 Kaldis Arieta ITA 4330 3560
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rustioni Lucia ITA 20.90 22.60
2 Kaldis Arieta ITA 20.60 21.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kaldi Alexandra GRE 4.00/55/13.00 1.00/55/12.00
2 Pajni Maria Luisa ITA 5.00/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Bagnoli Martina ITA 3.50/55/14.25 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kaldi Alexandra GRE 4900 5110
2 Pajni Maria Luisa ITA 5870 3850
3 Bagnoli Martina ITA 2640 2840
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 38.40 37.10
2 Bagnoli Martina ITA 33.00 32.70
3 Kaldi Alexandra GRE 25.60
# Bib Name Country Category Round 1
1 Ianni Beatrice ITA 1.50/55/11.25
2 Caruso Silvia ITA 3.00/55/12.00
3 La Ganga Carlotta ITA 1.50/55/14.25
4 Gilardoni Silvia ITA 0.50/49
# Bib Name Country Category Round 1
1 Caruso Silvia ITA 5930
2 La Ganga Carlotta ITA 3280
3 Gilardoni Silvia ITA 660
# Bib Name Country Category Round 1
1 Mosti Marina ITA 4.00/55/11.25
2 Aureli Valentina ITA 3.50/55/16.00
3 Bello Roberta ITA 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bello Roberta ITA 490
# Bib Name Country Category Round 1
1 Chiaravalli Brenda ITA 2.00/55/14.25
2 Di Placido Sabina ITA 3.50/55/16.00
3 Di Luggo Annalaura ITA 1.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Di Placido Sabina ITA 1250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borselli Riccardo ITA 2.00/52/16.00 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marenzi Edoardo ITA 700 830
2 Di Bello Nicolas ITA 170 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sconciaforni Lupo ITA 2.00/55/16.00 1.00/55/16.00
2 Grassi Simone ITA 2.00/55/18.25 2.50/55/18.25
3 Archidiacono Ottavio Andrea ITA 4.00/49 4.00/52
4 Mutini Riccardo ITA 5.00/46 0.50/49
5 CAPRIOLI Michele ITA 2.50/49 1.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grassi Simone ITA 2230 2210
2 Sconciaforni Lupo ITA 1910 1710
3 Caldarola Francesco ITA 1330 1480
4 Mutini Riccardo ITA 990 830
5 CAPRIOLI Michele ITA 500 500
6 Archidiacono Ottavio Andrea ITA 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Archidiacono Ottavio Andrea ITA 11.70 11.40
2 Mutini Riccardo ITA 9.10 10.00
3 Grassi Simone ITA 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 3.00/55/11.25 0.50/55/11.25
2 Berio Edoardo ITA 2.00/55/12.00 5.00/55/12.00
3 Ramirez Mauro ITA 5.25/55/14.25 1.50/55/12.00
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Pajni Gianmarco ITA 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00
6 Van De Putte Matteo ITA 0.50/55/14.25
7 Borselli Agostino ITA 4.50/55/18.25
8 GURALIA Levan ITA 4.00/55/18.25
9 Berio Eugenio ITA 2.50/49
10 Paci Alessandro ITA 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 5000 6380
2 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4150 4350
3 Paci Alessandro ITA 4610 3930
4 Berio Edoardo ITA 3740 3810
5 Pajni Gianmarco ITA 5180 3340
6 GURALIA Levan ITA 1990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berio Edoardo ITA 39.30 41.10
2 Paci Alessandro ITA 36.40 36.70
3 Pajni Gianmarco ITA 33.50 35.00
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 32.10 33.70
5 Caruso Brando ITA 32.10 32.30
6 GURALIA Levan ITA 20.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Garassino Francesco ITA 3.50/58/12.00 1.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Garassino Francesco ITA 1570 3180
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Garassino Francesco ITA 37.00 38.70
# Bib Name Country Category Round 1
1 Luzzeri Matteo ITA 3.00/58/10.75
2 Napolitano Davide ITA 4.50/58/12.00
2 Spinelli Luca ITA 4.50/58/12.00
4 Benatti Nicholas ITA 4.00/58/12.00
4 Van De Putte Luca ITA 4.00/58/12.00
6 D'Alberto Lorenzo ITA 1.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 D'Alberto Lorenzo ITA 7980
2 Benatti Nicholas ITA 6880
3 Luzzeri Matteo ITA 5860
4 Spinelli Luca ITA 5050
5 Napolitano Davide ITA 1570
# Bib Name Country Category Round 1
1 Surdi Danilo ITA 1.50/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Buzzotta Massimiliano ITA 3530
2 Surdi Danilo ITA 3250
# Bib Name Country Category Round 1
1 Buzzotta Patrizio ITA 1.00/55/10.75
2 Porcari Marco ITA 2.00/55/11.25
3 Contri Emanuele ITA 2.00/55/13.00
4 LOTTI Enrico ITA 3.00/55/14.25
5 Menin Giacomo ITA 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Lagana Antonio ITA 1500
2 Menin Giacomo ITA 880
# Bib Name Country Category Round 1
1 Tamanza Sergio ITA 5.00/55/12.00
2 Floreani Mirco ITA 4.00/55/12.00
3 Luzzeri Fedele ITA 3.00/55/12.00
4 Andronico Giovanni ITA 3.50/55/13.00
5 Forlin Federico ITA 1.50/55/13.00
6 Sabaini Roberto ITA 6.00/55/18.25
7 Piras Franco ITA 3.50/55/18.25
8 D'Abramo Angelo ITA 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1
1 Forlin Federico ITA 840
# Bib Name Country Category Round 1
1 Vassallo Sergio ITA 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1
1 Vassallo Sergio ITA 2520