Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 0.50/55/14.25 2.50/55/18.25
2 Niederbäumer Kim Helen GER 4.50/52 5.00/52
3 Dunkel Sascha GER 2.00/34 1.50/40
4 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.50/22 0.50/22
5 Leonhardt Lilian GER 4.00/22 0.00/22
6 Parussel Luca GER 1.00/22
7 Grabow Ann-Kathrin GER 0.00/22
7 Loeffler Anna GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 3290 3530
2 Niederbäumer Kim Helen GER 540 860
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 460 790
4 Grabow Ann-Kathrin GER 780 780
5 Leonhardt Lilian GER 370 370
6 Dunkel Sascha GER 80
6 Parussel Luca GER 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 14.20 14.90
2 Niederbäumer Kim Helen GER 13.10 12.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Seiffert Ronja-Marie GER 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Grabow Isabell GER 2.50/55/16.00 2.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 2470 3900
2 Seiffert Ronja-Marie GER 2380 2550
3 Grabow Isabell GER 1590 1760
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 27.00 22.60
2 Seiffert Ronja-Marie GER 12.00 11.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 1.50/55/13.00 1.50/55/13.00
2 Schlesinger Miriam GER 2.50/55/18.25 3.50/55/18.25
3 Jahnke Christine GER 2.00/55/18.25 3.00/55/18.25
4 Meckling Anne GER 2.00/55/18.25 4.50/52
5 Wucherpfennig Lisa GER 2.00/52 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 6930 5210
2 Wucherpfennig Lisa GER 2190 2340
3 Jahnke Christine GER 1610 2180
4 Meckling Anne GER 900 900
5 Schlesinger Miriam GER 370
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 31.60 27.40
2 Schlesinger Miriam GER 15.00 14.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 1.50/22 2.25/43
2 Zander Florian GER 5.00/34 2.00/43
3 Brockmann Andre GER 3.00/34 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 790 960
2 Zander Florian GER 200 700
3 Brockmann Andre GER 70 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lassbeck Mattis GER 0.50/58/18.25 2.50/55/18.25
2 Langrock Eric GER 1.50/52 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 1090 1150
2 Lassbeck Mattis GER 900 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 17.30 17.50
2 Lassbeck Mattis GER 10.50 10.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schermer Helge GER 2.00/58/12.00 3.50/58/13.00
2 Albrecht Magnus GER 2.50/37 3.00/58/14.25
3 KOKOTEK Michael GER 4.25/58/14.25 2.50/58/14.25
4 Welp Mario GER 1.50/58/16.00 3.00/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 1530 2010
2 KOKOTEK Michael GER 900 1080
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOKOTEK Michael GER 44.60 45.10
2 Albrecht Magnus GER 36.00 37.90