Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Leonhardt Lilian GER 4.50/40 3.00/46
12 Parussel Ronja GER 0.50/40 2.00/43
13 Parussel Luca GER 0.50/40 1.50/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Parussel Ronja GER 710 910
12 Parussel Luca GER 600 840
13 Leonhardt Lilian GER 560 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Meckling Anne GER 4.50/22 4.25/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Meckling Anne GER 900 810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Langrock Claudia GER 1.00/55/13.00 4.00/34
4 Baumeier Gitte GER 4.00/55/14.25 3.50/55/14.25
5 Hüller Julia GER 1.00/55/14.25 4.00/55/14.25
6 Bonnemann Carlotta GER 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25
8 Grabow Isabell GER 3.50/55/18.25 3.00/55/18.25
9 Wucherpfennig Lisa GER 5.50/52 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 5720 4920
2 Bonnemann Giannina GER 3830 4740
3 Bonnemann Carlotta GER 3580 4110
4 Langrock Claudia GER 3220 4040
5 Baumeier Gitte GER 3240 3750
7 Hüller Julia GER 2180 1910
8 Grabow Isabell GER 1400 1270
9 Wucherpfennig Lisa GER 1080 980
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 36.70 37.10
2 Bonnemann Chiara GER 34.80 36.30
3 Baumeier Gitte GER 27.50 28.80
4 Bonnemann Carlotta GER 21.70 22.60
6 Hüller Julia GER 14.10
7 Grabow Isabell GER 12.80 11.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Hüller Gabriele GER 4.00/52/16.00 4.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Hüller Gabriele GER 2280 2380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Hüller Gabriele GER 17.70 17.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
13 Langrock Martin GER 660 790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
14 Langrock Eric GER 5.50/52 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Langrock Eric GER 880 1300
# Bib Name Country Category Round 2
12 Langrock Eric GER 20.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 3.00/58/12.00 3.25/58/14.25
2 KEMPER Kim Joel GER 5.00/58/13.00 2.50/58/13.00
3 Albrecht Magnus GER 4.00/58/13.00 0.50/58/14.25
4 Patschke Michael GER 2.00/58/13.00 4.00/58/14.25
6 Von Schorlemer Stephan GER 4.00/58/14.25 3.00/58/14.25
8 BOTHE Bastian GER 4.25/58/16.00 3.00/58/14.25
10 Gummelt Heiko GER 6.00/58/16.00 3.00/58/16.00
11 Berg Kai GER 3.00/58/16.00 5.50/58/18.25
12 Beier Toni GER 5.00/22 5.00/58/18.25
13 REINHARDT Frank GER 4.00/55/18.25 3.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5910 4360
2 KEMPER Kim Joel GER 4080 5100
3 Patschke Michael GER 2680 2780
4 Eckert Klaus GER 1970 2040
5 Berg Kai GER 1540 1300
6 Albrecht Magnus GER 1390 1290
8 Gummelt Heiko GER 340 1300
9 Von Schorlemer Stephan GER 930 1220
10 Beier Toni GER 1170 1070
14 REINHARDT Frank GER 530 370
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 46.40 46.00
2 Gummelt Heiko GER 46.10 44.80
3 Von Schorlemer Stephan GER 43.30 40.90
4 KEMPER Kim Joel GER 43.00 42.20
5 Albrecht Magnus GER 42.40 42.00
6 Patschke Michael GER 40.40 42.30
7 REINHARDT Frank GER 38.00 39.40
9 Berg Kai GER 27.40 26.90
11 Beier Toni GER 24.00 23.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Scherer Philipp GER 5.00/55/14.25 3.00/55/14.25
7 Kuhnt Günter GER 3.50/55/14.25 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
12 Scherer Philipp GER 780 860
15 Kuhnt Günter GER 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Scherer Philipp GER 24.30 22.90
13 Kuhnt Günter GER 16.30 17.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Hüller Heiko GER 2.00/52/13.00 3.00/52/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
11 Hüller Heiko GER 1070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
8 Hüller Heiko GER 31.40 31.30