Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Huemer Hanna AUT 1.50/55/14.25 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Huemer Hanna AUT 17.50 16.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jepsen Maj Lund DEN 1.00/55/13.00 3.00/55/13.00
2 Madsen Camilla DEN 1.50/34 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Madsen Camilla DEN 38.90 40.10 40.50
2 Jepsen Maj Lund DEN 35.50 40.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pavlova Olga BLR 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
2 Turets Iryna BLR 2.00/55/12.00 1.50/55/11.25
3 Fladborg Asher June DEN 3.00/55/13.00 1.00/55/11.25
4 Berdnikava Natallia BLR 3.00/55/12.00 0.50/55/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berdnikava Natallia BLR 49.30 49.20 51.50
2 Turets Iryna BLR 47.40 45.70 50.20
3 Fladborg Asher June DEN 45.90 46.60 49.20
4 Pavlova Olga BLR 41.80 42.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jul Mette DEN 4.25/34 3.25/55/14.25 4.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Partl Daniel AUT 3.25/55/14.25 1.00/55/13.00
2 Weichhart Andreas AUT 2.00/34 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Partl Daniel AUT 32.20 33.70 35.80
2 Weichhart Andreas AUT 33.10 33.70 34.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mlynek Marek SVK 2.50/58/12.00 0.50/58/11.25
2 URBAN Alexander AUT 4.00/58/13.00 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00
3 Gruber Kevin AUT 4.25/58/14.25 2.50/58/14.25 0.50/58/13.00
4 Swoboda Matthias AUT 4.50/58/14.25 3.50/58/14.25
5 Trads Haugaard Sebastian DEN 4.00/37 4.50/58/14.25
6 Lund Jepsen Mads DEN 2.00/58/14.25 4.00/58/14.25
7 Auer Philipp GER 1.50/55/18.25 0.50/58/18.25 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Trads Haugaard Sebastian DEN 41.60 42.20 43.70
2 Mlynek Marek SVK 40.60 43.40
3 Lund Jepsen Mads DEN 41.80 41.90 43.20
4 Swoboda Matthias AUT 37.70 39.30 39.70
5 URBAN Alexander AUT 37.50 38.80
6 Gruber Kevin AUT 36.90 36.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bushyn Siarhei BLR 1.00/58/11.25 3.50/58/13.00
2 Huemer Harald AUT 2.50/58/13.00 1.25/58/12.00 1.00/58/12.00
3 Aksinevich Dzmitry BLR 4.50/58/13.00 0.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Aksinevich Dzmitry BLR 48.90 57.10 58.70
2 Bushyn Siarhei BLR 52.10 0.00 53.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Postl Lukas AUT 5.00/58/11.25 0.50/58/10.75 2.50/58/10.75
2 Luers Jochen GER 2.00/58/11.25 2.00/58/10.75
3 Böttcher Nick GER 0.50/58/10.75 5.00/58/11.25
4 Fenzl Martin AUT 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 3.50/58/11.25
5 King Alexander GER 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
6 Marberg Eric SWE 3.00/58/11.25 1.50/58/11.25 3.00/58/11.25
7 Lang Michael GER 3.00/58/11.25 5.00/58/12.00 1.00/58/11.25
8 OBERLEITNER Franz AUT 4.00/58/12.00 2.00/58/11.25
9 Landstorfer Michael GER 1.00/58/11.25 5.50/58/12.00 4.25/58/12.00
10 Hagäng Daniel SWE 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25
11 Auer Matthias GER 2.25/58/12.00 1.50/58/13.00 2.50/58/12.00
12 Brage Nicklas SWE 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00
13 Landstorfer Stefan GER 1.50/58/12.00 1.50/58/13.00
14 Sonestad Andreas SWE 0.00/37 3.50/58/13.00 3.50/58/13.00
15 Muralter Stefan AUT 5.00/58/14.25 3.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Böttcher Nick GER 63.70 64.00 61.80
2 Landstorfer Stefan GER 63.50 62.20 62.40
3 Luers Jochen GER 62.60 61.80 58.10
4 OBERLEITNER Franz AUT 60.60 62.40 57.20
5 Landstorfer Michael GER 60.90 61.70
6 Muralter Stefan AUT 61.30 60.00 58.10
7 Marberg Eric SWE 57.40 58.10
8 Sonestad Andreas SWE 57.10 57.00
9 Brage Nicklas SWE 0.00 55.40
10 Hagäng Daniel SWE 46.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schille Joachim GER 0.50/55/12.00 3.00/55/12.00 3.50/55/13.00
2 Sprang Michael GER 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jepsen Jørn Lund DEN 5.00/55/14.25 0.50/55/13.00 1.50/55/14.25
2 Kapfelsberger Rainer GER 1.00/55/14.25 3.00/55/14.25 2.00/55/14.25
3 Briers Richard GBR 2.50/55/18.25 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Sprenger Ernst SUI 5.00/55/12.00 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
2 Burger Norbert GER 1.50/55/13.00 3.00/34