Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Francke Lisa SWE 5.00/55/18.25
1 Lammi Laura FIN 2.00/55/13.00 2.50/55/12.00
1 Pantzare Madelene SWE 2.00/55/14.25
2 Ånesjö Kristine SWE 0.50/55/14.25 4.50/55/13.00
2 Christoffersen Cecilie NOR 2.00/55/18.25
2 Hoikkanen Emilia FIN 2.00/55/16.00
3 Haglund Fanny SWE 3.50/55/18.25
3 Menestrina Jutta FIN 4.00/55/16.00 2.00/55/13.00
3 Salo Marika FIN 0.25/37
4 Carl Louise DEN 2.00/55/16.00 3.50/55/14.25
4 Holopainen Milja FIN 2.00/37
4 Madsen Camilla DEN 0.50/37
5 Francke Stina SWE 0.00/37
5 Kjolnes Mariann NOR 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Aarikka Heidi FIN 420 370
0 Niemi Sanni FIN 780 780
1 Francke Lisa SWE 2220 1270
1 Lammi Laura FIN 5270 5270
1 Pantzare Madelene SWE 1900 2580
2 Francke Stina SWE 3510 3000
2 Haglund Fanny SWE 1650 2380
2 Menestrina Jutta FIN 3310 4640
2 Salo Marika FIN 1110 1080
3 Ånesjö Kristine SWE 2480 2370
3 Christoffersen Cecilie NOR 240 320
3 Hoikkanen Emilia FIN 2060 1650
4 Holopainen Milja FIN 260 500
6 Kjolnes Mariann NOR 1380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Francke Lisa SWE 33.80
1 Menestrina Jutta FIN 42.10 41.70
1 Pantzare Madelene SWE 27.60
2 Carl Louise DEN 40.40 41.20
2 Christoffersen Cecilie NOR 21.90
2 Haglund Fanny SWE 24.10
3 Hoikkanen Emilia FIN 17.60
3 Lammi Laura FIN 40.10 39.50
4 Ånesjö Kristine SWE 32.30
4 Francke Stina SWE 32.30
4 Kjolnes Mariann NOR 36.00 36.90
5 Madsen Camilla DEN 33.70 36.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danielsson Christer SWE 2.50/58/12.00 1.50/58/10.75
1 Efverstrom Daniel SWE 2.50/55/13.00
1 Lithner Erik SWE 1.50/58/12.00
1 Sonestad Andreas SWE 4.00/58/14.25
2 Brännström Markus SWE 2.00/58/13.00
2 Jokinen Hannu FIN 4.00/55/18.25
2 Schützer Johan SWE 1.50/55/13.00
3 Ånesjö David SWE 1.50/58/14.25
3 Bale Torstein NOR 4.00/58/13.00 2.50/58/13.00
3 Christoffersen Magnus NOR 1.50/40
3 Nilsson Martin DEN 1.50/58/14.25 4.00/58/13.00
4 Holopainen Wille FIN 1.00/40
4 Hvaara Kristian NOR 1.50/58/12.00 0.50/58/13.00
5 Korsar Niklas SWE 0.00/40 0.50/58/13.00
5 Ronkko Pietari FIN 1.50/58/18.25
6 Hoel Truls NOR 4.00/52
6 Norio Karri FIN 0.50/58/14.25
7 Tapaninaho Tommi FIN 3.50/49
7 Virta Mika FIN 1.50/58/18.25
8 Santala Jarno FIN 2.50/55/18.25
10 Lammi Jarno FIN 1.50/40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ånesjö David SWE 2170 2100
1 Efverstrom Daniel SWE 3210 3210
1 Sonestad Andreas SWE 5780 6050
2 Brännström Markus SWE 2380 2010
2 Lammi Jarno FIN 3450 4520
2 Schützer Johan SWE 2770 2770
3 Christoffersen Magnus NOR 270 460
3 Korsar Niklas SWE 4120 5320
3 Lithner Erik SWE 820 780
4 Hoel Truls NOR 200 440
4 Holopainen Wille FIN 500 340
4 Santala Jarno FIN 240 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Efverstrom Daniel SWE 34.00
1 Lithner Erik SWE 38.90
1 Mommer Casey USA 57.00 57.70
1 Sonestad Andreas SWE 48.00
2 Bale Torstein NOR 50.50 53.60
2 Brännström Markus SWE 38.80
2 Schützer Johan SWE 31.80
3 Ånesjö David SWE 38.70
3 Barhaughogda Oystein NOR 54.40 53.40
3 Christoffersen Magnus NOR 12.50
3 Jokinen Hannu FIN 27.90
4 Hoel Truls NOR 28.80
4 Lammi Jarno FIN 52.40 52.30
5 Korsar Niklas SWE 47.60 46.40
7 Virta Mika FIN 41.90
8 Santala Jarno FIN 24.20