Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Geena GER 2.00/22 2.00/55/11.25
2 Lucine Clementine FRA 1.00/55/13.00 5.00/55/12.00
3 Adriaensen Kate BEL 0.00/55/13.00 5.00/55/12.00
4 Shevkunova Alisa RUS 3.00/22 5.00/55/12.00
5 Dumala Samantha USA 0.00/22 4.00/55/12.00
6 Mosti Marina ITA 3.00/22 3.50/55/12.00
7 Edeback Hanna SWE 4.00/22 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 8060 8720
2 Lucine Clementine FRA 7750 8250
3 Bonnemann Giannina GER 4840 7920
4 Gay Anna USA 9020 7850
5 Cuglievan Wiese Natalia PER 6560 5460
6 Gonzalez Valentina CHI 6070 3970
7 Churakova Tatiana RUS 4790
8 Adriaensen Kate BEL 4140
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 46.60 48.80
2 Vympranietsova Marie GRE 46.00 48.20
3 Menestrina Jutta FIN 46.50 47.70
4 Chardin Nancy FRA 44.40 45.50
5 Bonnemann Giannina GER 42.10 42.70
6 Greenwood Brittany USA 42.70 40.00
7 Francke Lisa SWE 41.40
8 Hirosawa Saaya JPN 40.80
9 Pajni Maria Luisa ITA 38.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sedlmajer Adam CZE 1.00/58/12.00 3.00/58/10.75
2 Neveu Stephen CAN 2.00/58/12.00 3.00/58/10.75
3 Degasperi Thomas ITA 3.00/22 1.00/58/10.75
4 Ambrosi Sandro MEX 5.00/22 5.50/58/11.25
5 Bartalsky Martin SVK 2.50/22 4.50/58/11.25
6 Stadlbaur Benjamin SUI 3.00/22 4.00/58/11.25
7 Pigozzi Robert DOM 1.00/22 4.00/58/11.25
8 Adams Nicholas AUS 3.50/58/13.00 3.00/58/11.25
9 Correa J. Santiago COL 3.00/58/13.00 0.50/58/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Briant Joshua AUS 10510 10990
2 Ballon Pierre FRA 8130 10220
3 Fortamps Olivier BEL 7800 9520
4 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 9140 9200
5 Benatti Nicholas ITA 8510 8670
6 Font Patricio MEX 7810 7650
7 Zharnasek Aliaksei BLR 8660 7520
8 Kolman Martin CZE 9450 4760
9 Filchenko Danylo UKR 6940
10 Pickos Adam USA 4190
11 Guralia Genadi GEO 2000
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 60.30 64.60
2 Miranda Rodrigo CHI 58.40 62.80
3 Isayeu Aliaksandr BLR 60.10 62.40
4 Morozov Igor RUS 58.80 62.20
5 Sedlmajer Adam CZE 59.70 59.70
6 Spinelli Luca ITA 59.10 59.70
7 Kostenberger Claudio AUT 57.00 58.50
8 Critchley Jack GBR 60.50 58.20
9 Paradis Alex CAN 56.00
10 Wallent Joshua AUS 54.90
11 Borysewicz Kamil POL 54.10
12 Briant Joshua AUS 52.00