Malibu Australian National Championships
Max Kirwan Lakes Mulwala , Vic 1-5 Apr 2021
Waterski
National Championships
Code: 21AUS065


Event Details
Slalom L 2 Rounds
Tricks L 2 Rounds
Jump L 2 Rounds
Age group Australia
-14 O21 O35 O45 O55 O65 O70 O75 Open U10 U12 U14 U17 U21

Entries
Type Invitational
Status Registration Open
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Scorer COCKBURN Bruce AUS
Judge CORNALE Peter AUS
Judge CRISP Richard AUS
Judge DERRICK Belinda AUS
CDriver WEIDMAN Gary AUS
TechOff DAFF Toby AUS

Max Kirwan Lakes Mulwala
Country Australia
Code AUS3025
Area Vic
Organizer
Name Lisa Beare
Phone
Email lisab699@live.com
Federation
Name Bruce Cockburn
Phone 0417401462
Email bruce.cockburn9@gmail.com
Other
Towboat Mastercraft


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  National Program of Events 25/03/2021 25/03/2021 03:15:58 Other
  National Start List 23-03-2021 23/03/2021 06:47:10 Startlists
  Nationals Judges Schedule 18/03/2021 23:17:59 Other


Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Wallent Joshua AUS Open 58.6m 62.1m 1000.00 1000.00 62.10
2 Davis Archie AUS Open 57.3m 58.3m 897.57 897.57 58.30
3 Reeves Scott AUS Open 52.6m 53.2m 760.11 760.11 53.20
4 Christie Jack AUS Open 43.1m 45.4m 549.87 549.87 45.40
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Davis Archie AUS Open 897.57 951.92 1000.00 2849.49 2849.49
2 Wallent Joshua AUS Open 1000.00 759.62 635.09 2394.71 2394.71
3 Christie Jack AUS Open 549.87 1000.00 559.06 2108.93 2108.93
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Adams Nicholas AUS Open 2.00/58/10.75 4.00/58/10.75 (3.00/58/10.75) 1000.00 954.13 52.00
2 Christie Jack AUS Open 3.00/58/10.75 4.00/58/10.75 (2.00/58/10.75) 1000.00 954.13 52.00
3 Howley Joel AUS Open 0.50/58/10.25 3.00/58/10.75 1048.08 1000.00 51.00
4 Ryan Thomas AUS Open 1.50/58/11.25 2.50/58/10.75 971.15 926.61 50.50
5 Nelson Cranfield Trent AUS Open 3.00/58/10.75 5.00/58/11.25 980.77 935.78 47.00
6 Sherry Joseph AUS Open 0.50/58/11.25 3.50/58/11.25 875.00 834.86 45.50
7 Davis Archie AUS Open 1.50/58/10.75 2.50/58/11.25 951.92 908.26 44.50
8 Crisp Patrick AUS Open 1.00/58/12.00 2.50/58/11.25 855.77 816.51 44.50
9 Saddington Corey AUS Open 1.50/58/13.00 2.00/58/11.25 846.15 807.34 44.00
10 Briant Joshua AUS Open 4.50/58/12.00 4.00/58/12.00 778.85 743.12 40.00
11 Keeley Greg AUS Open 5.00/58/13.00 3.00/58/12.00 750.00 715.60 39.00
12 Burgess Jarrah AUS Open 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00 750.00 715.60 38.50
13 Christie Bailey AUS Open 2.50/58/13.00 2.50/58/12.00 740.38 706.42 38.50
14 Barber Mitchell AUS Open 5.00/58/12.00 4.50/58/13.00 788.46 752.29 34.50
15 Wallent Joshua AUS Open 3.50/58/12.00 2.50/58/18.25 759.62 724.77 2.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Briant Joshua AUS Open 10990 10510 1285.38 1000.00 10510.00
2 Davis Archie AUS Open 8550 6260 1000.00 777.98 6260.00
3 Christie Bailey AUS Open 6000 6000 701.75 545.95 6000.00
4 Crisp Patrick AUS Open 5170 5550 649.12 505.00 5550.00
5 Wallent Joshua AUS Open 4460 5430 635.09 494.09 5430.00
6 Christie Jack AUS Open 4780 4330 559.06 434.94 4330.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Carroll Jacinta AUS Open 38.8m 53.3m 1440.48 1000.00 53.30
2 Wooderson Casey AUS Open 39.2m 42.2m 1000.00 694.21 42.20
3 Munro Hilary NZL Open 34.7m 36.1m 757.94 526.17 36.10
4 Ferguson Molly AUS Open 30.5m 33.1m 638.89 443.53 33.10
5 Collicoat Anthea AUS Open 27.5m 28.5m 456.35 316.80 28.50
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Wooderson Casey AUS Open 1000.00 972.22 805.93 2778.15 2778.15
2 Munro Hilary NZL Open 757.94 1000.00 1000.00 2757.94 2757.94
3 Collicoat Anthea AUS Open 456.35 888.89 894.88 2240.12 2240.12
4 Ferguson Molly AUS Open 638.89 111.11 609.16 1359.16 1359.16
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Di Salvo Ruby AUS Open 2.00/55/13.00 3.00/55/12.00 1083.33 1000.00 39.00
2 Simmonds Tayla AUS Open 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00 1055.56 974.36 38.00
3 Ryan Tara AUS Open 2.50/55/18.25 5.00/55/13.00 972.22 897.44 35.00
4 Englebretsen Hope AUS Open 2.50/55/13.00 4.00/55/13.00 944.44 871.79 34.00
5 Nowlan Sierra AUS Open 2.50/55/18.25 4.00/55/13.00 944.44 871.79 34.00
6 Christie Lucy AUS Open 0.50/55/14.25 2.50/55/13.00 902.78 833.33 32.50
7 Collicoat Anthea AUS Open 5.50/55/18.25 2.00/55/13.00 888.89 820.51 32.00
8 Munro Hilary NZL Open 0.00/55/12.00 0.50/55/13.00 1000.00 923.08 30.50
9 Wooderson Casey AUS Open 5.00/55/13.00 0.50/55/13.00 972.22 897.44 30.50
10 Collicoat Olivia AUS Open 4.00/55/14.25 4.50/55/14.25 791.67 730.77 28.50
11 Ferguson Molly AUS Open 4.00/55/18.25 3.50/55/18.25 111.11 102.56 3.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Simmonds Tayla AUS Open 7120 6190 1919.14 1000.00 6190.00
2 Carroll Jacinta AUS Open 6640 6040 1789.76 932.58 6040.00
3 Munro Hilary NZL Open 2840 3710 1000.00 521.07 3710.00
4 Collicoat Anthea AUS Open 3220 3320 894.88 466.29 3320.00
5 Mulach Bianca AUS Open 930 3220 867.92 452.25 3220.00
6 Wooderson Casey AUS Open 2990 2560 805.93 419.94 2560.00
7 Ferguson Molly AUS Open 2260 2000 609.16 317.42 2000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Faoro Jarrod AUS O21 39.9m 41.0m 1000.00 1000.00 80.90
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Faoro Jarrod AUS O21 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Faoro Jarrod AUS O21 4.50/58/14.25 2.00/58/13.00 1000.00 1000.00 60.50
2 Daff Toby AUS O21 5.00/58/14.25 1.50/58/14.25 906.25 906.25 54.50
3 Emmins Leigh AUS O21 3.00/58/14.25 3.50/58/16.00 843.75 843.75 48.50
4 Schultz Lachlan AUS O21 2.00/58/13.00 1.50/58/18.25 1000.00 1000.00 33.50
5 Vermeeren Ashley AUS O21 4.50/58/16.00 3.50/58/18.25 703.12 703.12 26.00
6 Dyson Murray AUS O21 1.50/58/18.25 2.50/58/18.25 78.12 78.12 4.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Faoro Jarrod AUS O21 1000 780 1000.00 1000.00 1780.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Eastley Montanna AUS O21 19.8m 19.6m 1000.00 1000.00 39.40
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Eastley Montanna AUS O21 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lochner Sarah AUS O21 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25 1333.33 1000.00 54.00
2 Ward Melanie AUS O21 2.00/55/16.00 2.50/55/18.25 952.38 714.29 34.50
3 Eastley Montanna AUS O21 3.00/55/16.00 2.50/52 1000.00 750.00 29.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Collicoat Olivia AUS O21 2890 2880 1670.52 1000.00 5770.00
2 Di Salvo Ruby AUS O21 2210 2320 1341.04 802.77 4530.00
3 Lochner Sarah AUS O21 2010 2340 1352.60 809.69 4350.00
4 Eastley Montanna AUS O21 1580 1730 1000.00 598.62 3310.00
5 Millikan Kira AUS O21 1190 1270 734.10 439.45 2460.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Peter AUS O35 3.00/55/11.25 5.50/55/10.75 47.50 1000.00 86.50
2 Banks Robert AUS O35 2.50/55/11.25 3.00/55/11.25 39.00 821.05 77.50
3 Adams John AUS O35 2.00/55/11.25 1.50/55/11.25 38.00 800.00 75.50
4 Finnimore David AUS O35 2.00/55/11.25 5.00/55/12.00 38.00 800.00 73.00
5 Reeves Scott AUS O35 2.50/55/12.00 2.00/55/11.25 38.00 800.00 70.50
6 Bray Lee AUS O35 0.50/55/11.25 2.50/55/13.00 36.50 768.42 63.00
7 Barbuto Peter AUS O35 1.50/55/13.00 2.50/55/13.00 26.50 557.89 52.00
8 Nicolson Paul AUS O35 0.50/55/13.00 3.00/55/13.00 27.00 568.42 51.50
9 Lucas Daniel AUS O35 3.00/55/14.25 4.50/55/14.25 22.50 473.68 43.50
10 Ayles Martin AUS O35 1.50/55/14.25 5.25/55/16.00 19.50 410.53 36.75
11 Martin Drew AUS O35 4.00/55/14.25 4.00/55/18.25 22.00 463.16 32.00
12 Fletcher Bob AUS O35 5.50/52 4.50/55/14.25 22.50 473.68 28.00
13 Werner Nicholas AUS O35 5.00/52 2.00/52 5.00 105.26 7.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bray Lee AUS O35 1410 2750 2750.00 1000.00 4160.00
2 Ayles Martin AUS O35 1060 1720 1720.00 625.45 2780.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Macdonald Shelly AUS O35 4.00/55/18.25 1.25/55/18.25 34.00 1000.00 65.25
2 Reeves Amy AUS O35 3.00/52 3.00/52 27.00 794.12 54.00
3 Secombe Sophie AUS O35 2.50/46 2.00/49 20.00 588.24 34.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Macdonald Shelly AUS O35 1030 1470 1470.00 1000.00 2500.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Macdonald Mark AUS O45 32.4m 35.5m 1000.00 980.86 67.90
2 Ashcroft Graham AUS O45 31.2m 35.9m 1019.51 1000.00 67.10
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Macdonald Mark AUS O45 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Sheehy Paul AUS O45 5.00/55/12.00 4.50/55/12.00 1413.79 1000.00 81.50
2 Ackland Jason AUS O45 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00 1344.83 951.22 78.00
3 Sparrow Nigel AUS O45 0.00/55/12.00 3.25/55/13.00 1241.38 878.05 69.25
4 Mcdougall Adam AUS O45 5.50/55/14.25 2.50/55/13.00 1120.69 792.68 62.00
5 Ashcroft Graham AUS O45 0.50/55/14.25 0.50/55/14.25 844.83 597.56 49.00
6 Macdonald Mark AUS O45 5.00/55/14.25 2.00/55/16.00 1000.00 707.32 49.00
7 Martin Paul AUS O45 2.00/55/16.00 5.50/55/16.00 810.34 573.17 43.50
8 Mitchell Jamie AUS O45 3.50/49 3.50/55/13.00 1155.17 817.07 37.00
9 O'Toole Neil AUS O45 5.00/49 2.00/55/13.00 1103.45 780.49 37.00
10 O'Neill Paul AUS O45 3.00/55/18.25 5.00/49 517.24 365.85 20.00
11 Schultz Andrew AUS O45 4.00/55/18.25 1.50/49 551.72 390.24 17.50
12 Bunge Mark AUS O45 5.00/49 5.00/52 379.31 268.29 16.00
13 Butlin Darren AUS O45 2.50/49 3.00/52 310.34 219.51 11.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Macdonald Mark AUS O45 1570 1330 1000.00 1000.00 2900.00
2 Ackland Jason AUS O45 1370 1440 917.20 917.20 2810.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Atkinson Kelly AUS O45 3.50/52/14.25 2.00/52/13.00 44.00 1000.00 83.50
2 Timmermans Nikki AUS O45 2.00/52/16.00 4.00/52 32.00 727.27 60.00
3 Campbell Kim AUS O45 3.00/52 3.00/52 27.00 613.64 54.00
4 Moroney Gaye AUS O45 4.50/49 5.00/49 23.00 522.73 45.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Atkinson Kelly AUS O45 1930 2100 2100.00 1000.00 4030.00
2 Moroney Gaye AUS O45 780 900 900.00 428.57 1680.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Louder Mark AUS O55 34.6m 36.1m 1000.00 1000.00 70.70
2 Smith Peter AUS O55 23.2m 24.7m 563.22 563.22 47.90
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Louder Mark AUS O55 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Smith Peter AUS O55 563.22 894.12 715.23 2172.57 2172.57
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Briant Wayne AUS O55 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00 1188.24 1000.00 101.00
2 Veal Chris AUS O55 1.50/55/13.00 4.00/55/13.00 1082.35 910.89 89.50
3 Louder Mark AUS O55 2.00/55/14.25 0.50/55/13.00 1000.00 841.58 80.50
4 Smith Peter AUS O55 2.00/55/14.25 2.50/55/16.00 894.12 752.48 70.50
5 Phelan David AUS O55 2.50/55/16.00 5.00/55/18.25 764.71 643.56 61.50
6 Gilman Michael AUS O55 5.00/43 3.00/55/13.00 1058.82 891.09 50.00
7 Stephen Craig AUS O55 3.50/55/16.00 5.25/43 788.24 663.37 38.75
8 Sweeney James AUS O55 1.50/49 1.00/49 317.65 267.33 26.50
9 Cameron Alister AUS O55 4.25/49 3.50/43 382.35 321.78 19.75
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Briant Wayne AUS O55 1660 1560 1099.34 1000.00 1560.00
2 Louder Mark AUS O55 1510 1360 1000.00 909.64 1360.00
3 Smith Peter AUS O55 1080 1080 715.23 650.60 1080.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Stephen Christine AUS O55 650 650 650.00 1000.00 1300.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Heys Brian AUS O65 5.50/52/13.00 5.00/52/13.00 47.50 1000.00 82.50
2 Douglas Frederick AUS O65 5.00/52/16.00 3.50/52/16.00 35.00 736.84 56.50
3 Briant Ian AUS O65 3.50/43 3.00/52/13.00 45.00 947.37 42.50
4 Weidman Gary AUS O65 5.00/52/14.25 2.50/43 41.00 863.16 37.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Briant Ian AUS O65 760 500 760.00 1000.00 1260.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Crisp Sue AUS O65 3.50/49/13.00 4.00/49/13.00 46.00 1000.00 91.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Crisp Sue AUS O65 1730 1750 1750.00 1000.00 1750.00
# Bib Name Country Category Slalom Tricks Overall Points
1 Crisp Richard AUS O70 1000.00 1000.00 2000.00 2000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Crisp Richard AUS O70 4.00/46 2.00/49 1000.00 1000.00 36.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Crisp Richard AUS O70 410 1060 1000.00 1000.00 1470.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Storey Maggie AUS O75 5.00/46 4.00/46 23.00 1000.00 57.00
# Bib Name Country Category Slalom Tricks Overall Points
1 Reeves Taj AUS U10 1000.00 1000.00 2000.00 2000.00
2 Fletcher Mitchell AUS U10 362.07 166.67 528.74 528.74
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Reeves Taj AUS U10 3.00/49/14.25 4.00/49/14.25 1000.00 1000.00 115.00
2 Fletcher Mitchell AUS U10 2.50/37 3.00/37 362.07 362.07 41.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Reeves Taj AUS U10 1550 1740 1000.00 1000.00 3290.00
2 Fletcher Mitchell AUS U10 120 290 166.67 166.67 410.00
# Bib Name Country Category Slalom Tricks Overall Points
1 Appleton Selina AUS U10 1000.00 1000.00 2000.00 2000.00
2 Fletcher Ellouise AUS U10 930.00 429.69 1359.69 1359.69
3 Bray Georgia AUS U10 380.00 62.50 442.50 442.50
4 Mccarthy Sienna AUS U10 260.00 156.25 416.25 416.25
5 Mitchell Makaidie AUS U10 20.00 101.56 121.56 121.56
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Appleton Selina AUS U10 4.00/49 2.00/49/16.00 1000.00 1000.00 96.00
2 Fletcher Ellouise AUS U10 4.50/49 1.50/49 930.00 930.00 90.00
3 Bray Georgia AUS U10 1.00/37 2.50/34 380.00 380.00 33.50
4 Mccarthy Sienna AUS U10 0.00/28 1.00/34 260.00 260.00 13.00
5 Mitchell Makaidie AUS U10 0.00/28 1.00/28 20.00 20.00 1.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Appleton Selina AUS U10 2560 1270 1000.00 1000.00 3830.00
2 Fletcher Ellouise AUS U10 940 1100 429.69 429.69 2040.00
3 Mccarthy Sienna AUS U10 290 400 156.25 156.25 690.00
4 Mitchell Makaidie AUS U10 170 260 101.56 101.56 430.00
5 Bray Georgia AUS U10 160 160 62.50 62.50 320.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Shaw Cameron AUS U12 14.9m 14.4m 1000.00 1000.00 29.30
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Shaw Cameron AUS U12 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Shaw Cameron AUS U12 2.00/52/14.25 3.00/52/14.25 1000.00 1000.00 77.00
2 Bray Mitchell AUS U12 2.00/52 3.00/52 692.31 692.31 53.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Shaw Cameron AUS U12 1570 1640 1000.00 1000.00 3210.00
2 Bray Mitchell AUS U12 890 970 591.46 591.46 1860.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Reeves Zarhli AUS U12 15.4m 15.7m 1000.00 1000.00 31.10
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Reeves Zarhli AUS U12 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Reeves Zarhli AUS U12 4.00/52/16.00 2.00/52/14.25 1000.00 1000.00 96.00
2 Smith Isabelle AUS U12 2.00/52/16.00 3.50/52/16.00 910.00 910.00 89.50
3 Thrower Ellie AUS U12 2.00/52 5.00/52 820.00 820.00 79.00
4 Hayes Laura AUS U12 1.00/49 1.00/49 620.00 620.00 62.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hayes Laura AUS U12 3270 3760 1649.12 1000.00 7030.00
2 Reeves Zarhli AUS U12 2280 1990 1000.00 606.38 4270.00
3 Thrower Ellie AUS U12 1210 890 530.70 321.81 2100.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Saddington Jacob AUS -14 31.1m 32.1m 1000.00 1000.00 63.20
2 Macdonald Ryan AUS -14 23.9m 25.8m 714.93 714.93 49.70
3 Smith Bryce AUS -14 23.4m 25.8m 714.93 714.93 49.20
4 Sheehy Jett AUS -14 22.6m 24.5m 656.11 656.11 47.10
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Saddington Jacob AUS -14 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Macdonald Ryan AUS -14 714.93 834.95 653.27 2203.15 2203.15
3 Smith Bryce AUS -14 714.93 941.75 510.05 2166.73 2166.73
4 Sheehy Jett AUS -14 656.11 621.36 492.46 1769.93 1769.93
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Saddington Jacob AUS -14 3.50/55/12.00 2.00/55/12.00 1000.00 1000.00 101.50
2 Smith Bryce AUS -14 0.50/55/12.00 5.00/55/13.00 941.75 941.75 95.50
3 Mcnamara Oscar AUS -14 0.50/55/13.00 1.00/55/12.00 951.46 951.46 91.50
4 Macdonald Ryan AUS -14 3.00/55/16.00 1.00/55/13.00 834.95 834.95 76.00
5 Sheehy Jett AUS -14 3.50/55/18.25 2.00/55/16.00 621.36 621.36 59.50
6 Mitchell Fyn AUS -14 0.00/55/18.25 1.50/55/16.00 611.65 611.65 55.50
7 Lucas Kade AUS -14 4.00/55/18.25 2.00/55/18.25 543.69 543.69 54.00
8 Barbuto David AUS -14 0.00/52 1.00/55/16.00 601.94 601.94 49.00
9 Lawes Samuel AUS -14 1.50/43 0.50/55/18.25 475.73 475.73 26.00
10 Bickerton Hayden AUS -14 2.50/49 5.00/43 281.55 281.55 19.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Saddington Jacob AUS -14 3410 3980 1000.00 1000.00 7390.00
2 Macdonald Ryan AUS -14 2470 2600 653.27 653.27 5070.00
3 Smith Bryce AUS -14 1470 2030 510.05 510.05 3500.00
4 Sheehy Jett AUS -14 1460 1960 492.46 492.46 3420.00
5 Lawes Samuel AUS -14 1370 1520 381.91 381.91 2890.00
6 Mitchell Fyn AUS -14 1280 1530 384.42 384.42 2810.00
7 Mcnamara Oscar AUS -14 1060 1260 316.58 316.58 2320.00
8 Bickerton Hayden AUS -14 670 970 243.72 243.72 1640.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Appleton Kristy AUS U14 26.1m 26.7m 1000.00 1000.00 52.80
2 Sweeney Jada AUS U14 23.7m 25.5m 939.09 939.09 49.20
3 Hayes Erica AUS U14 21.6m 22.9m 807.11 807.11 44.50
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Hayes Erica AUS U14 807.11 1000.00 1000.00 2807.11 2807.11
2 Appleton Kristy AUS U14 1000.00 990.20 776.52 2766.72 2766.72
3 Sweeney Jada AUS U14 939.09 882.35 695.26 2516.70 2516.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hayes Erica AUS U14 1.00/52/12.00 3.00/52/12.00 1000.00 1000.00 100.00
2 Appleton Kristy AUS U14 2.00/52/13.00 2.50/52/12.00 990.20 990.20 94.50
3 Sweeney Jada AUS U14 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00 882.35 882.35 90.00
4 Mccarthy Emita AUS U14 4.50/52/16.00 2.25/52/16.00 676.47 676.47 66.75
5 Richards Georgie AUS U14 4.00/52 1.00/52/16.00 607.84 607.84 59.00
6 Moloney Bridget AUS U14 2.50/52 4.50/52 558.82 558.82 55.00
7 Atkinson Gabby AUS U14 2.00/52 2.00/49 509.80 509.80 46.00
8 Martin Jessica AUS U14 4.00/49 2.00/49 431.37 431.37 42.00
9 Wiseman Addisyn AUS U14 3.00/46 1.50/46 294.12 294.12 28.50
10 Bray Maddison AUS U14 4.50/43 3.00/43 205.88 205.88 19.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hayes Erica AUS U14 4350 4430 1000.00 1000.00 8780.00
2 Appleton Kristy AUS U14 3440 3440 776.52 776.52 6880.00
3 Sweeney Jada AUS U14 2810 3080 695.26 695.26 5890.00
4 Mccarthy Emita AUS U14 2030 1550 458.24 458.24 3580.00
5 Atkinson Gabby AUS U14 1060 1060 239.28 239.28 2120.00
6 Richards Georgie AUS U14 830 910 205.42 205.42 1740.00
7 Moloney Bridget AUS U14 850 780 191.87 191.87 1630.00
8 Wiseman Addisyn AUS U14 830 790 187.36 187.36 1620.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 O'Toole Joel AUS U17 43.7m 44.8m 1000.00 1000.00 44.80
2 Cornale Lucas AUS U17 34.3m 35.7m 633.06 633.06 35.70
3 Sheehy Finn AUS U17 29.4m 35.7m 633.06 633.06 35.70
4 Butlin Lochie AUS U17 32.6m 33.7m 552.42 552.42 33.70
5 Moroney William AUS U17 27.4m 29.0m 362.90 362.90 29.00
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 O'Toole Joel AUS U17 1000.00 770.73 946.89 2717.62 2717.62
2 Cornale Lucas AUS U17 633.06 1000.00 1000.00 2633.06 2633.06
3 Butlin Lochie AUS U17 552.42 526.83 772.89 1852.14 1852.14
4 Moroney William AUS U17 362.90 604.88 780.22 1748.00 1748.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Lucas AUS U17 0.50/58/10.75 3.25/58/10.75 1000.00 1000.00 51.25
2 Sheehy Finn AUS U17 4.00/58/14.25 4.50/58/12.00 790.24 790.24 40.50
3 O'Toole Joel AUS U17 3.00/58/12.00 3.50/58/12.00 770.73 770.73 39.50
4 Moroney William AUS U17 3.50/58/14.25 1.00/58/13.00 604.88 604.88 31.00
5 Smith William AUS U17 0.00/52 1.00/58/13.00 604.88 604.88 31.00
6 Butlin Lochie AUS U17 1.50/58/14.25 3.00/58/14.25 526.83 526.83 27.00
7 Cross Jackson AUS U17 2.50/58/14.25 2.50/58/14.25 517.07 517.07 26.50
8 Werner Alexei AUS U17 1.00/58/14.25 2.00/58/14.25 507.32 507.32 26.00
9 Mole Braden AUS U17 4.00/58/18.25 1.50/58/14.25 497.56 497.56 25.50
10 Lawes Harrison AUS U17 1.50/58/16.00 5.50/58/18.25 380.49 380.49 17.50
11 Ackerly Benjamin AUS U17 1.50/58/18.25 2.50/58/18.25 282.93 282.93 14.50
12 Spiteri Austin AUS U17 5.00/52 4.25/55/18.25 200.00 200.00 10.25
13 O'Neill Darcy AUS U17 4.00/58/16.00 4.50/52 429.27 429.27 4.50
14 Jennings-Gallagher Lugaidh AUS U17 1.50/58/13.00 1.50/52 614.63 614.63 1.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Lucas AUS U17 4670 5460 1000.00 1000.00 5460.00
2 O'Toole Joel AUS U17 5170 5120 946.89 946.89 5120.00
3 Moroney William AUS U17 3850 4260 780.22 780.22 4260.00
4 Butlin Lochie AUS U17 4220 3840 772.89 772.89 3840.00
5 Lawes Harrison AUS U17 1400 1510 276.56 276.56 1510.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Butlin Lara AUS U17 31.6m 32.3m 1000.00 1000.00 32.30
2 Hunter Bennett Milla AUS U17 27.1m 30.2m 891.19 891.19 30.20
3 Wiseman Kiera AUS U17 28.0m 29.9m 875.65 875.65 29.90
4 Cosgriff Stephanie AUS U17 24.5m 26.4m 694.30 694.30 26.40
5 Ashcroft Jaycee AUS U17 22.6m 24.0m 569.95 569.95 24.00
6 Shaw Isabel AUS U17 23.4m 22.8m 538.86 538.86 22.80
7 Dennis Caitlin AUS U17 15.7m 16.2m 165.80 165.80 16.20
8 Macdonald Caitlin AUS U17 15.4m 15.6m 134.72 134.72 15.60
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Butlin Lara AUS U17 1000.00 942.03 1000.00 2942.03 2942.03
2 Hunter Bennett Milla AUS U17 891.19 1000.00 757.85 2649.04 2649.04
3 Wiseman Kiera AUS U17 875.65 782.61 674.89 2333.15 2333.15
4 Shaw Isabel AUS U17 538.86 1000.00 706.28 2245.14 2245.14
5 Cosgriff Stephanie AUS U17 694.30 739.13 466.37 1899.80 1899.80
6 Ashcroft Jaycee AUS U17 569.95 579.71 412.56 1562.22 1562.22
7 Macdonald Caitlin AUS U17 134.72 724.64 596.41 1455.77 1455.77
8 Dennis Caitlin AUS U17 165.80 710.14 533.63 1409.57 1409.57
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hunter Bennett Milla AUS U17 4.50/55/13.00 4.50/55/13.00 1000.00 1000.00 34.50
2 Ackerly Jennifer AUS U17 0.50/55/14.25 3.00/55/13.00 956.52 956.52 33.00
3 Shaw Isabel AUS U17 4.50/55/13.00 0.50/55/13.00 1000.00 1000.00 30.50
4 Wiseman Kiera AUS U17 1.50/55/14.25 3.00/55/14.25 782.61 782.61 27.00
5 Macdonald Caitlin AUS U17 1.00/55/14.25 1.00/55/14.25 724.64 724.64 25.00
6 Stephen Lauren AUS U17 5.00/55/16.00 1.00/55/14.25 724.64 724.64 25.00
7 Dennis Caitlin AUS U17 1.50/55/16.00 0.50/55/14.25 710.14 710.14 24.50
8 Thomas Stella AUS U17 2.00/55/16.00 3.50/55/16.00 623.19 623.19 21.50
9 Ashcroft Jaycee AUS U17 4.50/55/18.25 2.00/55/16.00 579.71 579.71 20.00
10 Cosgriff Stephanie AUS U17 1.50/55/14.25 1.50/55/16.00 739.13 739.13 19.50
11 Simmonds Ruby AUS U17 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25 492.75 492.75 17.00
12 Perrett Amanda AUS U17 3.50/52 2.50/55/18.25 420.29 420.29 14.50
13 Flaherty Demi AUS U17 1.50/55/18.25 1.50/55/18.25 391.30 391.30 13.50
14 Richards Ada AUS U17 2.50/55/18.25 1.00/55/18.25 420.29 420.29 13.00
15 Skaines Charlize AUS U17 3.00/55/18.25 1.50/52 434.78 434.78 7.50
16 Butlin Lara AUS U17 2.50/55/13.00 2.00/49 942.03 942.03 2.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Butlin Lara AUS U17 3710 4460 1000.00 1000.00 4460.00
2 Hunter Bennett Milla AUS U17 3050 3380 757.85 757.85 3380.00
3 Shaw Isabel AUS U17 3000 3150 706.28 706.28 3150.00
4 Wiseman Kiera AUS U17 2860 3010 674.89 674.89 3010.00
5 Macdonald Caitlin AUS U17 2280 2660 596.41 596.41 2660.00
6 Dennis Caitlin AUS U17 2380 2380 533.63 533.63 2380.00
7 Stephen Lauren AUS U17 2350 2350 526.91 526.91 2350.00
8 Simmonds Ruby AUS U17 2330 2190 522.42 522.42 2190.00
9 Cosgriff Stephanie AUS U17 2080 1820 466.37 466.37 1820.00
10 Ashcroft Jaycee AUS U17 1840 1810 412.56 412.56 1810.00
11 Richards Ada AUS U17 1610 1240 360.99 360.99 1240.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ashcroft Callan AUS U21 42.2m 45.3m 1000.00 1000.00 45.30
2 Saddington Corey AUS U21 42.7m 45.2m 995.07 995.07 45.20
3 Cosgriff Ben AUS U21 39.5m 42.2m 847.29 847.29 42.20
4 Bennett Thomas AUS U21 31.2m 32.3m 359.61 359.61 32.30
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Ashcroft Callan AUS U21 1000.00 870.59 1000.00 2870.59 2870.59
2 Cosgriff Ben AUS U21 847.29 952.94 298.38 2098.61 2098.61
3 Bennett Thomas AUS U21 359.61 1000.00 326.44 1686.05 1686.05
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bennett Thomas AUS U21 0.50/58/12.00 0.50/58/11.25 1000.00 1000.00 42.50
2 Cosgriff Ben AUS U21 3.00/58/13.00 4.50/58/12.00 952.94 952.94 40.50
3 Ashcroft Callan AUS U21 3.00/58/13.00 1.00/58/12.00 870.59 870.59 37.00
4 Veal Dylan AUS U21 1.00/58/14.25 2.50/58/18.25 588.24 588.24 2.50
5 Herbert Jai AUS U21 1.50/58/18.25 0.50/58/18.25 35.29 35.29 0.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ashcroft Callan AUS U21 6770 6310 1000.00 1000.00 6310.00
2 Bennett Thomas AUS U21 1780 2210 326.44 326.44 2210.00
3 Saddington Corey AUS U21 1580 2030 299.85 299.85 2030.00
4 Cosgriff Ben AUS U21 2020 1390 298.38 298.38 1390.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Timmermans Evi AUS U21 4.00/55/18.25 2.50/55/16.00 20.50 1000.00 20.50
2 Nowlan Leah AUS U21 3.50/55/18.25 2.00/55/16.00 20.00 975.61 20.00
3 Cornale Karmen AUS U21 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25 17.00 829.27 17.00
4 Butlin Grace AUS U21 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25 14.00 682.93 14.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Karmen AUS U21 1850 1830 1850.00 1000.00 1830.00
2 Nowlan Leah AUS U21 1000 1350 1350.00 729.73 1350.00
3 Butlin Grace AUS U21 1000 1110 1110.00 600.00 1110.00
4 Atkinson Arlie AUS U21 890 780 890.00 481.08 780.00