Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 1.25/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
3 Simoes Marta POR 3.00/55/12.00 1.00/55/11.25
4 Straltsova Hanna BLR 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
5 Grosset Janin Anna FRA 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
5 Tafvander Jennifer SWE 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
7 Poulain-Ferarios Camille FRA 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
8 Bagnoli Alice ITA 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00
9 Granhus Thea Caroline NOR 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00
10 Cogne Tatiana SUI 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
10 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
12 Rottcher Natascha NAM 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00
13 Grobet Pernelle SUI 5.00/55/13.00
13 Wharton Charlotte GBR 5.00/55/13.00
15 Paturel Alizée SUI 3.50/55/13.00
16 Bonnemann Carlotta GER 3.00/55/13.00
16 Salmina Mara AUT 3.00/55/13.00
18 PHILY GUYAMIER Laura FRA 2.00/55/13.00
19 Cespivova Anna CZE 1.50/55/13.00
20 Formankova Rebeka CZE 4.50/55/14.25
21 Mill Botella Pia ESP 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cambray Iris FRA 9340 9020
2 Bonnemann Giannina GER 7790 7620
3 PHILY GUYAMIER Laura FRA 6040 6470
4 Poulain-Ferarios Camille FRA 5890 6090
5 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 5610 5900
6 Bonnemann Chiara GER 4720 5150
7 Straltsova Hanna BLR 3720 3540
8 Bagnoli Alice ITA 5690 3120
9 Deshayes Julie FRA 5000 2890
10 Bonnemann Carlotta GER 3670 2400
11 Cespivova Anna CZE 3490
12 Wharton Charlotte GBR 3450
13 Formankova Rebeka CZE 3370
14 Mill Botella Pia ESP 3210
15 Tafvander Jennifer SWE 2970
16 Salmina Mara AUT 2870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 45.60 47.70
2 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 45.30 45.80
3 Straltsova Hanna BLR 47.40 45.20
4 Salmina Mara AUT 42.60 44.70
5 Wharton Charlotte GBR 44.60 43.40
6 Poulain-Ferarios Camille FRA 40.50 41.40
7 PHILY GUYAMIER Laura FRA 38.10
8 Bonnemann Chiara GER 38.00
9 Bagnoli Alice ITA 35.50
9 Cespivova Anna CZE 35.50
11 Formankova Rebeka CZE 30.80
12 Bonnemann Carlotta GER 30.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Yoong Hanifah Aaliyah MAS 4570 4330
10 Chow Arianna MAS 3960 3050
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 4.00/58/10.75 3.50/58/10.75
2 Schultz-Soerensen Victor DEN 3.00/58/10.75 0.00/58/10.75
3 Bauer Martin AUT 0.50/58/10.75 4.00/58/11.25
4 Bischofberger Oscar FRA 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25
5 Kinnane David GBR 3.50/58/11.25 3.00/58/11.25
5 Kyprios Filippos GRE 3.50/58/11.25 3.00/58/11.25
7 Pajni Gianmarco ITA 2.50/58/11.25 3.00/58/11.25
8 Teigen Richard NOR 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
9 Berio Edoardo ITA 3.50/58/11.25 1.50/58/11.25
10 Isayeu Aliaksandr BLR 1.50/58/11.25 0.50/58/11.25
11 Shpak Stepan BLR 1.50/58/11.25 3.50/58/12.00
12 Heath Calum GBR 1.50/58/11.25 0.00/58/12.00
13 Cinis Miks LAT 5.00/58/12.00
14 Barguñó Jané Guillermo ESP 4.50/58/12.00
15 WHARTON Christopher GBR 4.00/58/12.00
16 Outram Luke GBR 3.50/58/12.00
17 Jensen Thomas DEN 3.00/58/12.00
17 Noguera Verges Alvaro ESP 3.00/58/12.00
17 Rönkkö Samuli FIN 3.00/58/12.00
20 Hynek Radovan SVK 2.50/58/12.00
21 Weichhart Andreas AUT 2.00/58/12.00
22 Arp Hansen Mikkel DEN 1.50/58/12.00
22 Borysewicz Kamil POL 1.50/58/12.00
22 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/12.00
25 Rodrigues Francisco POR 4.00/58/13.00
26 Simplicio Joao POR 2.00/58/13.00
27 Grosek Josef AUT 1.50/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 9390 10280
2 Isayeu Aliaksandr BLR 10410 10260
3 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 8530 8690
4 Outram Luke GBR 7310 7680
5 Noguera Verges Alvaro ESP 5080 6250
6 Shpak Stepan BLR 7220 5820
7 Bischofberger Oscar FRA 4820 4090
8 Grosek Josef AUT 5460 3460
9 Barguñó Jané Guillermo ESP 4780
10 Heath Calum GBR 3910
11 Berio Edoardo ITA 3770
12 WHARTON Christopher GBR 2780
13 Hynek Radovan SVK 2450
14 Weichhart Andreas AUT 2130
15 Borysewicz Kamil POL 1480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 60.90 61.50
2 Borysewicz Kamil POL 60.90 60.40
3 Pajni Gianmarco ITA 57.20 60.40
4 Berio Edoardo ITA 56.30 58.10
5 Ohman Patrik SWE 58.60 57.20
6 Weichhart Andreas AUT 57.10 56.90
7 Critchley Jack GBR 57.70 56.80
8 Bischofberger Oscar FRA 56.30 53.40
9 Outram Luke GBR 54.00 52.20
10 Barguñó Jané Guillermo ESP 54.20 52.10
11 WHARTON Christopher GBR 53.80
12 Grosek Josef AUT 53.70
13 Bauer Martin AUT 53.60
14 Shpak Stepan BLR 53.30
15 Noguera Verges Alvaro ESP 48.70
16 Heath Calum GBR 42.80