Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Chrystelle GER 4.50/55/16.00 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3.00/55/14.25 4.00/55/14.25
2 Baumeier Gitte GER 2.50/55/16.00 3.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4080 3650
2 Baumeier Gitte GER 3560 2320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 21.40 21.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/52/14.25 0.50/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2430 2810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 14.50 17.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2.00/49/14.25 3.00/49/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2270 2270
# Bib Name Country Category Round 1
1 Leonhardt Pepe GER 2.00/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 2
1 Peisker Tobias GER 5.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 3.25/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Von Schorlemer Stephan GER 4.00/55/13.00 3.25/55/13.00
3 Klages Sven GER 2.50/55/14.25 1.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 3740 3520
2 Von Schorlemer Stephan GER 1170 930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Von Schorlemer Stephan GER 35.80 35.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Michael GER 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
2 Broemel Mike GER 5.50/55/13.00 1.00/55/12.00
3 Siegel Ralph GER 5.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Off Markus GER 2.25/55/14.25 1.50/55/13.00
5 Scherer Philipp GER 1.50/55/12.00 3.50/22
6 Kuchar Alex GER 1.50/55/14.25
7 Hillenbrand Andreas GER 1.00/55/14.25
8 Wallich Thomas GER 1.50/55/18.25
9 Bucksch Jan GER 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Broemel Mike GER 1850 2130
2 Hillenbrand Andreas GER 1470 1910
3 Bucksch Jan GER 1440 1020
4 Scherer Philipp GER 930 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hillenbrand Andreas GER 27.10 27.30
2 Scherer Philipp GER 23.60 23.90
3 Broemel Mike GER 17.20 21.30
4 Bucksch Jan GER 16.10 17.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 3.50/55/14.25 3.00/55/13.00
2 Menzel Hans-Joachim GER 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Peisker Armin GER 2.00/55/16.00 2.00/55/16.00
4 Görtler Dieter GER 5.00/52 1.50/55/18.25
5 Kapfelsberger Rainer GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 1580 2010
2 Kapfelsberger Rainer GER 1820 1970
3 Reitberger Anton GER 1460 1460
4 Peisker Armin GER 470 770
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 24.30 25.50
2 Reitberger Anton GER 15.90 17.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burger Norbert GER 4.50/52/13.00 2.50/52/12.00
2 Pernull Adolf GER 3.00/52/16.00 2.00/52/16.00
3 Drechsler Dieter GER 3.00/52 4.00/52
4 Hüller Heiko GER 3.00/52/14.25
5 Schmid Gunther GER 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1070 1300
2 Schmid Gunther GER 1060 1190
3 Burger Norbert GER 1060 1060
4 Pernull Adolf GER 870 820
5 Hidas Lajos - Joschi GER 490 490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 27.90 26.00
2 Pernull Adolf GER 10.20 9.20