Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jahnke Christine GER 1.00/55/18.25 3.00/52
2 Wucherpfennig Lisa GER 3.00/34 1.00/40 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wucherpfennig Lisa GER 2130 1410
2 Jahnke Christine GER 1920 1790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Wroblewska Justyna POL 3.50/34 4.50/55/14.25 2.00/55/14.25
2 Nieuwenhuis Wendy NED 4.50/55/18.25 4.00/55/16.00 5.00/55/18.25
3 Gerritsen Joyce NED 3.00/55/18.25 1.00/55/18.25 2.00/55/18.25
4 Nieuwenhuis Mascha NED 3.00/34 5.00/52 5.50/52
5 Schlesinger Miriam GER 0.50/49 2.00/34 5.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wroblewska Justyna POL 5210 5720
2 Nieuwenhuis Mascha NED 2060
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nieuwenhuis Mascha NED 21.90
2 Nieuwenhuis Wendy NED 20.30 20.90
3 Schlesinger Miriam GER 0.00 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Kazek Anna POL 2.25/55/16.00 0.50/55/18.25 3.50/55/18.25
2 Smolen Agata POL 3.00/55/18.25 1.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazek Anna POL 4850 4850
2 Smolen Agata POL 1230
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Smolen Agata POL 21.10 22.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Langrock Claudia GER 3.00/34 4.00/55/14.25 1.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3770 400
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Boepple-Filbig Petra GER 3.00/55/16.00 4.00/55/18.25 3.00/55/18.25
2 Brummel Doris GER 3.00/34 2.50/49 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2330 2610
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Langrock Martin GER 1.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 80 260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jahnke Tobias GER 1.00/34 2.00/55/16.00 2.50/55/18.25
2 Langrock Eric GER 1.50/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 2050 2110
2 Langrock Eric GER 440 380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 16.10 15.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Swietek Pawel POL 4.00/58/18.25 3.00/55/18.25
2 Albrecht Magnus GER 0.00/58/18.25 3.50/58/18.25
3 Volberg Nils GER 2.00/55/18.25 1.50/55/18.25 1.00/55/18.25
4 Oronowicz Jakub POL 3.50/37 2.00/37 2.00/49
5 Bothe Konstantin GER 5.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Swietek Pawel POL 3620
2 Bothe Konstantin GER 2550
3 Oronowicz Jakub POL 1660 1320
4 Albrecht Magnus GER 1030
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Swietek Pawel POL 28.90 32.40
2 Bothe Konstantin GER 28.30
3 Albrecht Magnus GER 26.40 22.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Grutza Martin GER 2.00/58/14.25 5.50/58/13.00
2 Kazek Dawid POL 1.00/58/13.00 5.00/58/14.25
3 School Freek 1 NED 5.50/58/14.25 0.50/37 1.50/58/14.25
4 BOTHE Bastian GER 1.50/58/14.25 5.50/58/18.25 5.50/37
5 VLEERBOS Rico NED 4.00/58/18.25 4.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazek Dawid POL 7230 8090
2 Grutza Martin GER 3730
3 VLEERBOS Rico NED 2500
4 BOTHE Bastian GER 2070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grutza Martin GER 0.00 40.00
2 VLEERBOS Rico NED 35.30 37.50
3 Kazek Dawid POL 34.70
4 School Freek 1 NED 0.00 33.20
5 BOTHE Bastian GER 28.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Patschke Matthias GER 2.00/58/12.00 0.50/58/12.00 0.50/58/12.00
2 Bernatowicz Tomasz POL 0.50/58/12.00 1.00/58/12.00 0.50/58/12.00
3 Patschke Michael GER 3.00/58/13.00 3.00/58/13.00 4.00/58/13.00
4 Klages Sven GER 4.25/58/18.25 2.50/55/18.25
5 Röper Florian GER 5.00/37 0.50/58/18.25
6 Pernull Rene GER 4.00/37 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Patschke Matthias GER 1880 2690
2 Bernatowicz Tomasz POL 2520
3 Pernull Rene GER 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Patschke Michael GER 38.50 39.60
2 Jans-Beeke Bram NED 35.10 33.20
3 Bernatowicz Tomasz POL 28.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Nørkjær Lars DEN 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Neumann Uwe GER 3.50/55/16.00 3.00/55/14.25 1.50/55/16.00
3 Krähe Dieter GER 3.00/55/18.25 5.00/52 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Gummelt Heiko GER 44.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schmidt Jesper DEN 4.00/55/12.00 2.50/55/13.00 2.00/34
2 Kuhnt Günter GER 0.50/55/14.25 0.50/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Nicke Andreas GER 1.00/55/18.25 5.00/55/18.25 0.50/55/16.00
4 Görtler Dieter GER 2.00/55/18.25 3.00/52 4.00/52
5 Gruca Mariusz POL 4.50/49 0.50/34 3.50/49
# Bib Name Country Category Round 1
1 Schmidt Jesper DEN 1290
# Bib Name Country Category Round 1
1 REINHARDT Frank GER 36.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Burger Norbert GER 0.50/34 2.00/55/13.00 4.00/34
2 KOEHLER Theodor GER 4.00/55/16.00 4.00/55/16.00 5.00/55/14.25
3 Pernull Adolf GER 2.00/55/18.25 5.00/55/16.00 2.25/55/14.25
4 Burow Joachim GER 1.50/55/16.00 4.00/55/16.00 1.50/55/16.00
5 Klages Günter GER 4.00/55/18.25 1.00/55/16.00 4.50/55/18.25
6 Hidas Lajos - Joschi GER 2.50/34 4.25/34 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burger Norbert GER 360 1130
2 Hidas Lajos - Joschi GER 1020
3 Pernull Adolf GER 740
# Bib Name Country Category Round 1
1 Pernull Adolf GER 15.00