Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 2.25/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Miermont Lea FRA 4.00/55/12.00 1.00/55/11.25
3 Prosvetova Stanislava UKR 1.00/55/11.25 0.50/55/11.25
4 Moulanier Marie-Lou FRA 4.00/55/12.00 4.00/55/12.00
5 Paturel Alizée SUI 2.50/55/12.00 3.50/55/12.00
6 Bonnemann Carlotta GER 2.50/55/12.00 3.00/55/12.00
6 Outram Sanchia GBR 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
6 Pirri Beatrice ITA 2.50/55/12.00 3.00/55/12.00
9 Jorger Medina SUI 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
10 Kuhn Nicola AUT 2.00/55/11.25 2.00/55/12.00
11 Anguenot Inès FRA 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
12 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.00/55/11.25 0.00/55/13.00
13 Brunel Emma FRA 2.00/55/12.00
14 Niederbäumer Kim Helen GER 1.50/55/12.00
14 Nutt Katie GBR 1.50/55/12.00
16 Lexer Alissa AUT 1.00/55/12.00
17 Tagliati Greta ITA 4.50/55/13.00
18 Carter Lucy GBR 2.00/55/13.00
18 Hogh Sorensen Helene DEN 2.00/55/13.00
20 Rolvers Lieke NED 1.50/55/13.00
21 Hutchison Georgina GBR 5.50/55/14.25
22 Tsiutsiura Maria UKR 3.00/55/14.25
23 Niederbäumer Chris GER 4.50/55/16.00
24 Wolfisberg Kirsi SUI 4.00/55/16.00
25 Wolfisberg Emma SUI 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6910 6170
2 Buonopane Ginevra ITA 4880 5620
3 Pirri Beatrice ITA 4490 5400
4 Tagliati Greta ITA 5470 5390
5 Prosvetova Stanislava UKR 6410 5140
6 Anguenot Inès FRA 5040 5040
7 Outram Sanchia GBR 4370 4520
8 Moulanier Marie-Lou FRA 4240 4040
9 Brunel Emma FRA 3910 3710
10 Paturel Alizée SUI 4020 3570
11 Tsiutsiura Maria UKR 5670 2890
12 Nutt Katie GBR 3770 1890
13 Kuhn Nicola AUT 3680
14 Bonnemann Carlotta GER 3610
15 Wolfisberg Kirsi SUI 3340
16 Lexer Alissa AUT 3240
17 Niederbäumer Kim Helen GER 2870
18 Rolvers Lieke NED 2700
19 Hutchison Georgina GBR 2160
20 Niederbäumer Chris GER 1580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 50.40 50.80
2 Brunel Emma FRA 45.10 47.40
3 Moulanier Marie-Lou FRA 42.50 42.30
4 Prosvetova Stanislava UKR 39.00 40.60
5 Buonopane Ginevra ITA 41.40 39.80
6 Jorger Medina SUI 39.50 39.60
7 Lexer Alissa AUT 41.90 39.50
8 Anguenot Inès FRA 38.30 38.70
9 Niederbäumer Kim Helen GER 36.60 37.10
10 Outram Sanchia GBR 37.30 35.50
11 Bonnemann Carlotta GER 36.20
12 Nutt Katie GBR 31.90
13 Tagliati Greta ITA 31.80
14 Rolvers Lieke NED 30.00
15 Niederbäumer Chris GER 28.30
16 Wolfisberg Kirsi SUI 26.10
17 Tsiutsiura Maria UKR 25.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bogne Jakob SWE 2.50/58/11.25 3.00/58/10.75
2 Techoueyres Aris GRE 2.00/58/11.25 2.50/58/10.75
3 Hazelwood Robert GBR 5.50/58/10.75 2.00/58/10.75
4 Poland Joel GBR 5.50/58/10.75 1.50/58/10.75
5 Caldarola Francesco ITA 3.50/58/11.25 4.50/58/11.25
6 Vigezzi Enzo FRA 2.00/58/10.75 3.50/58/11.25
7 Spavin Harry GBR 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
8 Blomqvist Felix SWE 2.00/58/11.25 1.50/58/11.25
8 Marenzi Edoardo ITA 2.00/58/11.25 1.50/58/11.25
10 Astolfi Alessandro ITA 2.00/58/11.25 2.00/58/12.00
10 Schmidberger Jonas AUT 1.00/58/11.25 2.00/58/12.00
12 Emmett Charlie GBR 3.00/58/11.25 0.50/58/12.00
13 Ghisi Alberto ITA 0.50/58/11.25
14 Blomqvist Alexander SWE 5.00/58/12.00
15 Keusseoglou Alexis MON 4.00/58/12.00
16 Davies Arron GBR 2.50/58/12.00
16 Hof Tycho NED 2.50/58/12.00
16 Sauvat Theodore ESP 2.50/58/12.00
19 Bordier Lindsay FRA 1.50/58/12.00
19 Johansson Noa SWE 1.50/58/12.00
21 Dyson Harvey GBR 4.00/58/13.00
21 Rauchenwald Luca AUT 4.00/58/13.00
23 Barenghi Jean SUI 3.50/58/13.00
24 Galvin Daniel IRL 3.00/58/13.00
25 Damm Jorgensen Andreas DEN 2.50/58/13.00
26 Filaretov Damir UKR 1.50/58/13.00
26 Marsan Alexandre MON 1.50/58/13.00
28 Hrushko Olexandr UKR 4.50/22
29 Nielsen Tue Ernst DEN 2.00/22
30 Marek Petr CZE 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bordier Lindsay FRA 9870 10270
2 Marenzi Edoardo ITA 6050 8730
3 Hazelwood Robert GBR 8260 8580
4 Poland Joel GBR 8540 7400
5 Filaretov Damir UKR 6440 7120
6 Nielsen Tue Ernst DEN 6400 6300
7 Hrushko Olexandr UKR 5630 5150
8 Galvin Daniel IRL 5210 4350
9 Caldarola Francesco ITA 4970
10 Rauchenwald Luca AUT 4100
11 Spavin Harry GBR 3760
12 Davies Arron GBR 3480
13 Hof Tycho NED 2790
14 Marek Petr CZE 1780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poland Joel GBR 61.50 62.70
2 Hazelwood Robert GBR 54.70 60.00
3 Rauchenwald Luca AUT 54.20 58.00
4 Blomqvist Felix SWE 55.20 57.40
5 Caldarola Francesco ITA 57.10 57.10
6 Spavin Harry GBR 54.50 56.00
7 Arefiev Egor RUS 54.60 55.20
8 Bordier Lindsay FRA 51.00 52.90
9 Davies Arron GBR 48.70 50.70
10 Blomqvist Alexander SWE 46.80 46.30
11 Schmidberger Jonas AUT 45.50
12 Hof Tycho NED 43.60
13 Marek Petr CZE 43.30
14 Marenzi Edoardo ITA 43.00
15 Galvin Daniel IRL 41.20
16 Filaretov Damir UKR 34.70