Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lucine Clementine FRA 5.00/55/12.00 1.50/55/11.25
2 Welter Claire-Lise FRA 3.50/55/12.00 1.00/55/11.25
3 Green Sarah GBR 4.00/55/12.00 0.50/55/11.25
4 Amade Anais FRA 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00
5 Bennett Danyelle USA 3.00/55/12.00
6 NIGHTINGALE Mandy USA 3.00/55/13.00
7 Andriopoulou Angeliki GRE 0.50/55/13.00
8 Fladborg Asher June DEN 1.50/55/16.00
9 Yoong-Bayly Phillipa MAS 4.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aynaud Marion FRA 7520 7310
2 Linares A. Maria Camila COL 6990 7080
3 NIGHTINGALE Mandy USA 7620 6610
4 Lucine Clementine FRA 8120 5670
5 Lauretano Alex USA 6890
6 Andriopoulou Angeliki GRE 6370
7 Lethem Brigitte FRA 5940
8 Bennett Danyelle USA 5520
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Andriopoulou Angeliki GRE 47.40 45.60
2 Vympranietsova Marie GRE 47.50 44.90
3 Fladborg Asher June DEN 48.70 44.10
4 Chardin Nancy FRA 45.40 41.00
5 Amade Anais FRA 43.30
6 Lucine Clementine FRA 42.60
7 Bennett Danyelle USA 37.10
8 Hunter Jakalyn GBR 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parrish Chris USA 1.00/58/10.75 2.00/58/10.75
2 Fisher Jodi GBR 5.50/58/11.25 1.50/58/10.75
3 Campbell Glenn GBR 5.00/58/12.00 3.00/58/11.25
4 Faisy Jean Baptiste FRA 3.50/58/11.25 2.00/58/11.25
5 Julio Javier ARG 5.00/58/12.00 5.50/58/12.00
6 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/11.25 2.50/58/12.00
7 Seels Jason GBR 4.00/58/12.00
8 Susi Billy USA 3.00/58/12.00
9 Eade Kyle NZL 2.00/58/12.00
10 Parsons Nick USA 0.00/58/12.00
11 Larkin Aaron NZL 2.50/58/13.00
12 Travers Jonathan USA 0.50/58/13.00
13 Laval Boris FRA 0.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Siemers Jimmy USA 10710 10680
2 LE FORESTIER Nicolas FRA 9620 10570
3 BELIAKOU Herman BLR 10090 9390
4 Zharnasek Aliaksei BLR 10720 9170
5 Fortamps Olivier BEL 10090 8710
6 Deviatovski Oleg BLR 9990 5430
7 Dodd Ryan CAN 9000
8 Julio Javier ARG 8870
9 Ballon Pierre FRA 8850
10 Abelson Richard CAN 8020
11 Llewellyn Jaret CAN 5810
12 FONT Sergio MEX 3810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Miranda Rodrigo CHI 51.40
1 Krueger Freddy USA 60.80 60.90
2 Dodd Ryan CAN 60.90 60.00
3 Llewellyn Jaret CAN 61.20 59.00
4 Seels Jason GBR 59.60 58.90
5 Asher Thomas GBR 58.90 54.00
6 Eade Kyle NZL 59.20 53.00
7 Sharman Damien GBR 57.80
8 Ellis Scot USA 56.20
9 Siemers Jimmy USA 55.20
10 Serrault Aurelien FRA 55.00
11 Di Pasqua Sebastien SUI 54.00