Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 3.50/55/11.25 4.00/55/11.25
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 2.00/55/11.25 2.50/55/11.25
2 Bennett Danyelle USA 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25
2 HENSLEY Caroline USA 1.50/55/12.00 2.25/55/11.25
3 Shipe Danielle USA 1.00/55/11.25 4.50/55/12.00
3 Williams Mandi USA 3.00/55/12.00 2.00/55/11.25
4 Cooper Bagwell Michaela USA 0.50/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Dodd Breanne CAN 4.00/55/12.00 1.50/55/11.25
5 Adriaensen Kate BEL 3.00/55/12.00
5 Costard Manon FRA 4.50/55/13.00
6 Amos Amanda CAN 2.00/55/13.00
6 Lauretano Alex USA 2.00/55/12.00
6 Todd-Strickland Joy USA 2.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Briant Michale AUS 7520 7680
1 Jaquess Regina USA 7000 7560
2 Bennett Danyelle USA 7530 7050
2 Mcclintock Rini Whitney CAN 7000 6830
3 HENSLEY Caroline USA 5850 6160
3 Todd-Strickland Joy USA 5070 5380
4 Adriaensen Kate BEL 5350 3670
4 Costard Manon FRA 5500 3740
5 Mielzynski Erin CAN 5160
5 Mielzynski Jenna CAN 4980
6 Amos Amanda CAN 3230
6 Miranda Tiare CHI 3950
7 Lauretano Alex USA 3300
7 Runion Haley USA 2220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 46.80 48.30
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 43.40 42.10
2 Shipe Danielle USA 41.80 41.10
2 Todd-Strickland Joy USA 48.10 48.00
3 Lauretano Alex USA 45.30 46.00
3 Smith Brooke CAN 40.80 40.90
4 HENSLEY Caroline USA 40.00 40.50
4 Menestrina Jutta FIN 43.80 46.00
5 Bennett Danyelle USA 43.80
5 Runion Haley USA 39.00
6 Costard Manon FRA 37.80
6 Mielzynski Jenna CAN 42.60
7 Amos Amanda CAN 35.40
7 Dodd Breanne CAN 41.70
8 Adriaensen Kate BEL 40.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Travers Jonathan USA 2.00/58/10.75 5.50/58/10.75
1 Wilson Brooks USA 1.00/58/11.25 4.00/58/11.25
2 Moore Thomas CAN 3.50/58/10.75 3.00/58/10.75
2 Pavur Taylor USA 1.50/58/11.25 2.50/58/11.25
3 Gilbert Thomas NZL 1.50/58/11.25 2.25/58/11.25
3 Susi Billy USA 4.50/58/11.25 2.00/58/10.75
4 Reid Brody USA 1.50/58/10.75 3.25/58/11.25
4 Selsor Storm USA 3.00/58/12.00 2.00/58/11.25
5 Abel Austin USA 1.50/58/12.00
5 Magnowski Kole CAN 1.50/58/11.25
5 Miranda Felipe CHI 1.50/58/11.25
6 Worden Zack USA 2.50/58/13.00
7 Ambrosi Sandro MEX 1.50/58/14.25
7 Menestrina Marco ITA 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nightingale Kyle USA 6140 8070
1 Pickos Adam USA 8400 8530
2 Miranda Felipe CHI 7660 7950
2 Selsor Storm USA 7250 7690
3 Reed Adam USA 6820 6490
3 Reid Brody USA 6010 6140
4 Desboyaux Franck USA 6770 5480
4 Pavur Taylor USA 6010 3680
5 Peterson Dakota USA 3940
5 Travers Jonathan USA 3130
6 Menestrina Marco ITA 2490
6 Worden Zack USA 3890
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Magnowski Kole CAN 62.50 62.70
1 Worden Zack USA 53.40 53.40
2 Miranda Felipe CHI 63.10 60.70
2 Peterson Dakota USA 47.00 48.80
3 Gilbert Thomas NZL 47.70 47.70
3 Menestrina Marco ITA 58.20 58.40
4 Collins Stephen CAN 46.90 46.60
4 Collins Tyler USA 52.30 56.20
5 Pavur Taylor USA 45.80
5 Reid Brody USA 52.20
6 Selsor Storm USA 45.30
6 Travers Jonathan USA 49.10
7 Abel Leif USA 42.70