Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 2.50/49 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 770 1010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 11.70 10.90
# Bib Name Country Category Round 1
1 Scholz Nele GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1
1 Scholz Nele GER 1270
# Bib Name Country Category Round 1
1 Scholz Nele GER 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 2.00/52/14.25 1.00/52/13.00
2 Wiese Pauline GER 2.50/46 3.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 3540 3190
2 Wiese Pauline GER 1360 1010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 21.70 20.60
2 Wiese Pauline GER 11.90 10.70
# Bib Name Country Category Round 1
1 Vitense Josefine GER 4.00/55/18.25
2 Brummel Lara GER 2.50/55/18.25
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.50/55/18.25
4 Baumeier Shelly GER 4.00/52
5 Niederbäumer Chris GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1
1 Niederbäumer Chris GER 1900
2 Brummel Lara GER 1810
3 Baumeier Shelly GER 1790
4 Vitense Josefine GER 1220
5 Wodsedalek Gina-Marie GER 840
# Bib Name Country Category Round 1
1 Niederbäumer Chris GER 25.70
2 Brummel Lara GER 20.70
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 19.00
4 Vitense Josefine GER 11.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 3.50/55/14.25 3.50/55/13.00
2 Bonnemann Carlotta GER 4.00/55/13.00 1.50/55/13.00
3 Dunkel Sascha GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 4760 4150
2 Niederbäumer Kim Helen GER 2620 2830
3 Dunkel Sascha GER 870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 31.20 34.00
2 Bonnemann Carlotta GER 31.80 32.80
3 Dunkel Sascha GER 16.80
# Bib Name Country Category Round 1
1 Baumeier Gitte GER 2.50/55/18.25
2 Brummel Doris GER 0.50/52
# Bib Name Country Category Round 1
1 Baumeier Gitte GER 3250
2 Brummel Doris GER 390
# Bib Name Country Category Round 1
1 Boepple-Filbig Petra GER 2.50/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2560 2630
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 14.90 14.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 4.00/49/16.00 2.50/49/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2070 2040
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 2.00/52/14.25 2.00/52/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 1380 1900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 22.10 20.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hanig Lorenzo GER 1.50/58/13.00 1.00/58/13.00
2 Wohlfahrt Moritz GER 1.50/58/14.25
3 Beier Tim GER 4.50/58/16.00
4 Pohl Hannes GER 1.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Wohlfahrt Moritz GER 2660
2 Hanig Lorenzo GER 1040
3 Pohl Hannes GER 990
4 Beier Tim GER 880
# Bib Name Country Category Round 1
1 Wohlfahrt Moritz GER 25.70
2 Pohl Hannes GER 19.50
3 Beier Tim GER 18.40
# Bib Name Country Category Round 1
1 Lassbeck Mattis GER 3.00/58/16.00
2 Zander Florian GER 5.00/22
3 Menzel Alexander GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Alexander GER 2240 2230
2 Zander Florian GER 760
3 Lassbeck Mattis GER 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Alexander GER 33.20 30.20
2 Zander Florian GER 26.00
3 Lassbeck Mattis GER 24.10
# Bib Name Country Category Round 1
1 Beier Toni GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1
1 Beier Toni GER 740
# Bib Name Country Category Round 1
1 Dörner Pascal GER 31.00
2 Beier Toni GER 23.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Von Schorlemer Stephan GER 2.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Von Schorlemer Stephan GER 1150
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Von Schorlemer Stephan GER 37.70 39.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Steffen GER 4.50/55/12.00 2.50/55/12.00
2 Bothe Andreas GER 5.00/55/13.00 3.50/55/13.00
3 Krähe Dieter GER 5.00/55/18.25
4 Bucksch Jan GER 4.00/22
4 Kahl Reiner GER 4.00/22
6 Peisker Armin GER 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Steffen GER 3730 4130
2 Bothe Andreas GER 3290 3120
3 Bucksch Jan GER 930
4 Krähe Dieter GER 450
5 Kahl Reiner GER 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 34.30 37.30
2 Wild Steffen GER 30.60 31.10
3 Bucksch Jan GER 17.50
4 Krähe Dieter GER 13.90
# Bib Name Country Category Round 1
1 Kapfelsberger Rainer GER 3.00/55/16.00
2 Sattler Ulrich GER 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Kapfelsberger Rainer GER 1970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burger Norbert GER 4.50/52/13.00 2.50/52/13.00
2 Hüller Heiko GER 4.50/52/14.25 4.00/52/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1590 1670
2 Burger Norbert GER 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 25.20 29.80