Ski Fluid Classic
Lake Grew Polk City, Polk City, FL 10 May 2015
Waterski
International competition
Code: 15S135R


Event Details
Slalom 2 Rounds
Tricks 2 Rounds
Jump 2 Rounds
Age group
Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Lake Grew Polk City
Country United States of America
Code USAS0001
Area Polk City, FL
Organizer
Name
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
Remarks




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carlisle Margaret USA 2.00/49/14.25 2.00/49/14.25
1 Dobbertin Jessie USA 2.50/55/12.00 1.00/55/11.25
1 Dumala Samantha USA 2.00/55/10.75 2.00/55/10.75
1 Font Aline MEX 1.00/55/12.00 2.50/55/12.00
1 Franc Ambre FRA 2.00/55/10.75 1.50/55/10.75
1 Gielis Evelyne BEL 1.50/55/14.25 1.50/55/14.25
1 Griffiths Stephanie AUS 2.00/55/12.00 1.50/55/13.00
1 Harrison Leza USA 1.00/52/12.00 1.00/52/12.00
1 Ross Neilly CAN 2.00/52/11.25
2 Bull Jaimee CAN 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
2 Garcia Alexandra USA 1.00/52/12.00
2 Krueger Geena GER 2.00/55/11.25 0.50/55/10.75
2 Morgan Jenna USA 2.50/55/12.00 3.50/55/12.00
3 Han Ah Reum KOR 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00
3 Lucine Clementine FRA 4.00/55/11.25
3 Rottcher Natascha NAM 1.00/55/12.00 3.00/55/13.00
4 Grant Taryn CAN 3.50/55/11.25 3.00/55/11.25
4 Lambert Lindsay CAN 3.50/55/23.00 4.00/55/14.25
5 Chapoy Carolina MEX 2.00/55/12.00 1.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gay Anna USA 8080 4850
1 Gielis Evelyne BEL 2380 400
1 Griffiths Stephanie AUS 2520 2860
1 Harrison Leza USA 2660 3240
1 Lang Erika USA 10310 10420
2 Lambert Lindsay CAN 3200 3200
2 Ross Neilly CAN 9060 9060
3 Chapoy Carolina MEX 3080 5430
3 Han Ah Reum KOR 2640 2680
4 Grant Taryn CAN 2360 3410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carroll Jacinta AUS 55.20 55.20
1 Gielis Evelyne BEL 38.90 38.50
1 Griffiths Stephanie AUS 41.80 38.60
1 Han Ah Reum KOR 26.90 26.30
1 Harrison Leza USA 26.50 25.10
1 Lang Erika USA 31.30
2 Fladborg Asher June DEN 47.50 49.70
2 Lambert Lindsay CAN 18.40 19.30
3 Grant Taryn CAN 49.40 49.30
4 Chapoy Carolina MEX 40.10 40.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 1.50/58/10.25 0.50/58/10.25
1 Critchley Jack GBR 3.00/58/12.00 5.00/58/12.00
1 Dunlap Skip USA 2.00/49/11.25 2.00/49/12.00
1 Font Diego MEX 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
1 Hughes Philip GBR 4.00/55/12.00
1 Lax Gregory USA 6.00/55/18.25 1.50/55/23.00
1 Plouffe Pierre CAN 3.00/52/12.00 3.00/52/12.00
1 Ross Charlie CAN 5.00/49/16.00 4.00/49/14.25
1 Rottcher Gerald NAM 4.00/55/14.25
1 Witczak Thomas FRA 0.50/55/12.00 1.00/55/12.00
2 Burgess Jarrah AUS 3.00/58/13.00 2.50/58/13.00
2 Degasperi Thomas ITA 0.50/58/10.25 6.00/58/10.75
2 Dunlap Andrew GUA 3.00/58/12.00 3.50/58/12.00
2 Tate Cooper USA 3.25/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Descuns Sacha FRA 5.00/58/10.75
3 Wilson Patrick CAN 3.00/58/12.00 1.50/58/12.00
4 Mckinnon Ethan AUS 5.00/58/14.25 4.50/58/16.00
4 Morgan Mike USA 1.50/58/12.00 2.50/58/10.75
5 Llewellyn Jaret CAN 4.00/58/11.25 0.50/58/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Briant Joshua AUS 10990 10840
1 Font Diego MEX 5590 5840
1 Gay Russell USA 10570 6100
1 Plouffe Pierre CAN 2730 2850
1 Sanfanandre Alfred USA 2370 3300
1 Tetreault Guillaume CAN 10260 9780
2 Llewellyn Jaret CAN 9650 9910
2 Mckinnon Ethan AUS 2640 4110
3 Ballon Pierre FRA 9060 7960
4 Bartalsky Martin SVK 7610 7810
5 Chapoy Rodrigo MEX 6540 7350
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mckinnon Ethan AUS 34.70 35.00
1 Plouffe Pierre CAN 30.20 31.40
1 Schipner Bojan GER 63.80 66.50
2 Llewellyn Jaret CAN 59.90 61.40
3 Bartalsky Martin SVK 59.30 59.90
4 King Alex NZL 58.10 57.40