Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Green Sarah GBR 4.00/55/11.25
3 Amade Anais FRA 3.00/55/11.25
6 Lucine Clementine FRA 2.00/55/11.25
10 Llewellyn Britta AUT 1.00/55/11.25
10 Mosti Marina ITA 1.00/55/11.25
15 Kashitsina Olga RUS 2.50/55/12.00
16 Gerencsery Martina CZE 2.00/55/12.00
16 Pavlova Olga BLR 2.00/55/12.00
18 Berg Joanna GER 1.50/55/12.00
22 Zettinig Luisa AUT 1.50/55/13.00
24 Gibinska Alexandra RUS 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
2 Lucine Clementine FRA 7250
4 Kashitsina Olga RUS 6790
6 Amade Anais FRA 6550
9 Pavlova Olga BLR 5920
10 Green Sarah GBR 5680
12 Gerencsery Martina CZE 5400
13 Mosti Marina ITA 5320
15 Churakova Tatiana RUS 5230
20 Berg Joanna GER 3250
21 Gibinska Alexandra RUS 3240
22 Llewellyn Britta AUT 3110
22 Zettinig Luisa AUT 3110
# Bib Name Country Category Round 1
1 Lucine Clementine FRA 49.70
2 Kashitsina Olga RUS 48.70
4 Hunter Jakalyn GBR 48.00
7 Turets Iryna BLR 46.90
8 Ravaioli Simona ITA 46.60
10 Zettinig Luisa AUT 45.70
12 Amade Anais FRA 44.90
17 Llewellyn Britta AUT 41.60
18 Gibinska Alexandra RUS 40.60
24 Berg Joanna GER 36.50
# Bib Name Country Category Round 1
2 Seels Jason GBR 2.50/58/10.75
4 Deviatovski Oleg BLR 2.00/58/10.75
4 Fenzl Thomas AUT 2.00/58/10.75
7 Böttcher Nick GER 1.00/58/10.75
7 Morozov Igor RUS 1.00/58/10.75
7 Sedlmajer Adam CZE 1.00/58/10.75
12 Asher Thomas GBR 4.50/58/11.25
13 Riva Marco ITA 4.00/58/11.25
14 Zharnasek Aliaksei BLR 3.00/58/11.25
19 King Alexander GER 4.00/58/12.00
20 D'Alberto Matteo ITA 2.00/58/12.00
21 Ackerer Damien FRA 1.50/58/12.00
23 Vesely Petr CZE 1.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 11190
3 Seels Jason GBR 9480
5 Riva Marco ITA 9090
7 Fenzl Thomas AUT 8640
8 Zharnasek Aliaksei BLR 8360
11 Asher Thomas GBR 7640
14 D'Alberto Matteo ITA 7120
16 Sedlmajer Adam CZE 7090
17 Böttcher Nick GER 6850
18 Deviatovski Oleg BLR 6820
19 Vesely Petr CZE 5130
24 King Alexander GER 3020
# Bib Name Country Category Round 1
3 Seels Jason GBR 65.30
5 Asher Thomas GBR 63.50
5 Fenzl Thomas AUT 63.50
9 Riva Marco ITA 62.10
11 Böttcher Nick GER 61.50
13 Morozov Igor RUS 59.10
14 Landstorfer Stefan GER 58.20
15 Ackerer Damien FRA 58.10
16 Resl Daniel CZE 57.70
19 D'Alberto Matteo ITA 54.80
20 Zharnasek Aliaksei BLR 54.70
21 Deviatovski Oleg BLR 54.20
22 Sedlmajer Adam CZE 54.10
23 Vesely Petr CZE 52.50