Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gerencsery Martina CZE 3.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Kurczynska Olga POL 3.50/55/14.25 2.50/55/14.25
3 Haschock Melanie GER 4.00/55/14.25 2.00/55/14.25
4 Heinikova Katerina CZE 1.50/55/18.25 4.00/55/16.00
5 Kucerova Petra CZE 1.00/55/14.25 1.50/55/16.00
6 Tomanova Katerina CZE 1.50/55/16.00 0.50/55/16.00
7 Haschock Maria GER 2.00/52 5.00/52
8 Basanets Anastasiya BLR 3.00/55/18.25 3.50/52
9 Kocurova Petra CZE 4.00/52 0.50/52
10 Jahnke Christine GER 0.50/49 1.50/49
11 Straltsova Hanna BLR 2.50/43 1.25/46
12 Sulcova Eva CZE 2.00/55/13.00 5.00/55/16.00
13 Kazek Anna POL 4.00/55/14.25 3.50/55/16.00
14 Kolesarova Barbora SVK 1.50/55/12.00
15 Prichystalova Miroslava CZE 2.25/55/16.00
16 Karabanava Maryia BLR 2.00/55/16.00 0.00/49
17 Henova Nina BLR 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Basanets Anastasiya BLR 1350 4440
1 Gerencsery Martina CZE 5070 5790
1 Kucerova Petra CZE 4770 5100
2 Kazek Anna POL 4790 4370
2 Kocurova Petra CZE 3060 3700
2 Tomanova Katerina CZE 1350 2490
3 Karabanava Maryia BLR 3820 3660
3 Prichystalova Miroslava CZE 3740 3740
3 Straltsova Hanna BLR 1500 2130
4 Heinikova Katerina CZE 1640 2750
4 Henova Nina BLR 1240 1170
4 Kolesarova Barbora SVK 4020
5 Haschock Melanie GER 1130 2030
5 Jahnke Christine GER 1070 980
5 Sulcova Eva CZE 3180
6 Handlová Nikola CZE 1000
6 Haschock Maria GER 790
7 Binder Bianca CZE 240
7 Trnkova Gabriela CZE 940
8 Krsicková Martina CZE 780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gerencsery Martina CZE 34.80 34.90
1 Heinikova Katerina CZE 26.00 24.80
1 Kucerova Petra CZE 24.70 24.00
2 Basanets Anastasiya BLR 20.20 20.90
2 Prichystalova Miroslava CZE 27.70 23.90
2 Tomanova Katerina CZE 21.70 21.60
3 Karabanava Maryia BLR 19.40 20.30
3 Kolesarova Barbora SVK 30.20
3 Straltsova Hanna BLR 14.70 12.80
4 Haschock Melanie GER 20.10 19.30
5 Kocurova Petra CZE 17.10 18.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 2.50/58/12.00 3.50/58/12.00
1 Mlynek Marek SVK 0.50/55/11.25 2.50/55/14.25
1 Sedlmajer Adam CZE 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
2 Kakorych Dzianis BLR 1.50/55/18.25 0.50/55/16.00
2 Kolman Martin CZE 2.00/58/14.25 4.00/58/14.25
2 Vesely Petr CZE 4.00/58/12.00 2.00/58/11.25
3 Kolman Zdenek CZE 3.00/58/14.25 2.00/58/14.25
3 Mishustsin Pavel BLR 2.50/52 0.50/55/16.00
3 Odvarko Daniel CZE 2.50/58/11.25 0.00/58/12.00
4 Havranek Radim CZE 3.00/58/13.00 2.00/58/13.00
4 Jahoda Patrik CZE 2.00/55/16.00 2.50/55/18.25
4 Vlasau Valery BLR 3.50/58/14.25 2.00/58/16.00
5 Bushyn Siarhei BLR 4.50/58/13.00 0.50/58/13.00
5 Klima Adam CZE 2.00/58/14.25 2.00/58/16.00
5 Lukavets Iljya BLR 6.00/52 1.50/52
6 Miketa Jan CZE 3.00/58/16.00
6 Nemeth Gabor HUN 5.00/58/13.00 4.50/58/14.25
7 Jahoda Richard CZE 2.00/58/16.00
7 Kunert Matej SVK 1.00/58/12.00 4.00/58/14.25
8 Nonn Vladimír CZE 4.50/58/18.25
8 Polidor Ales CZE 3.00/58/14.25 3.00/58/14.25
9 Gerencsery Ladislav CZE 1.50/58/14.25 1.50/58/14.25
10 Necas Zdenek CZE 1.00/58/12.00 3.00/58/16.00
11 Liska Rostislav CZE 2.50/58/16.00
12 Hlousek Milan CZE 2.50/58/18.25
13 Laszlo Albert HUN 3.50/55/18.25
14 Valek Robert CZE 3.00/55/18.25
15 Klima Miroslav CZE 2.50/49
16 Petrzelka Vojtech CZE 4.00/37
17 Antal Zoltan HUN 3.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BELIAKOU Herman BLR 9050 8250
1 Mlynek Marek SVK 3720 4510
1 Sedlmajer Adam CZE 8290 8190
2 Kolman Zdenek CZE 5300 8200
2 Lukavets Iljya BLR 2010 3620
2 Odvarko Daniel CZE 3740 7920
3 Kolman Martin CZE 6250 5620
3 Mishustsin Pavel BLR 3480 3560
3 Vesely Petr CZE 5170 6760
4 Bartalsky Martin SVK 4520 3940
4 Kakorych Dzianis BLR 3890 3390
4 Kunert Matej SVK 3360 3050
5 Jahoda Patrik CZE 2000 2560
5 Petrzelka Vojtech CZE 4300 2050
5 Vlasau Valery BLR 4860 2330
6 Jahoda Richard CZE 3020
6 Klima Simon CZE 740
6 Polidor Ales CZE 2500
7 Klima Adam CZE 2660
7 Liska Rostislav CZE 2470
7 Prichystal Jaromir CZE 290
8 Egner Adam CZE 100
8 Klima Miroslav CZE 1910
8 Nonn Vladimír CZE 2450
9 Gerencsery Ladislav CZE 950
9 Miketa Jan CZE 1170
10 Caganek Lukas CZE 680
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 47.20 45.60
1 Mlynek Marek SVK 34.80 36.80
1 Sedlmajer Adam CZE 47.30 49.10
2 BELIAKOU Herman BLR 38.90 38.80
2 Mishustsin Pavel BLR 19.20 23.60
2 Vesely Petr CZE 49.10 48.40
3 Lukavets Iljya BLR 21.30 23.50
3 Odvarko Daniel CZE 47.30 47.30
3 Vlasau Valery BLR 36.30 37.40
4 Kakorych Dzianis BLR 21.10 22.40
4 Kolman Martin CZE 34.30 36.30
4 Polidor Ales CZE 41.80 41.70
5 Bushyn Siarhei BLR 39.30 41.60
5 Jahoda Patrik CZE 20.50 22.10
5 Kolman Zdenek CZE 34.90 35.80
6 Jahoda Richard CZE 30.20
6 Kunert Matej SVK 37.00
7 Klima Miroslav CZE 22.40
7 Miketa Jan CZE 28.20
8 Caganek Lukas CZE 14.30
8 Nonn Vladimír CZE 25.70
9 Klima Adam CZE 19.60