Strömsnäs Open
Vattenskidklubben Svanen, Strömsnäsbruk 4 Jul 2021
Waterski
National competition
Code: 21SWE023


Event Details
Slalom NL 2 Rounds
Tricks NL 2 Rounds
Jump NL 2 Rounds
Age group Europe & Africa
-10 -12 -14 -17 -21 35+ 45+ 55+ 65+ 70+ 75+ Open

Entries
Type Open
Status Registration Closed
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge JOHANSSON Anders SWE
Scorer GUSTAFSSON Malte SWE
Judge GUNNARSSON Bosse SWE
Judge JOHANSSON Anders SWE
Judge TÖRNQUIST Ted SWE
Driver KARLSSON Bjorn SWE

Vattenskidklubben Svanen
Country Sweden
Code SWE18037
Area Strömsnäsbruk
Organizer
Name Anders Johansson
Phone
Email anders.johansson@markaryd.se
Federation
Name Michael Kjellander
Phone +46704834963
Email michael.kjellander@svwf.se
Other
Towboat




Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lithner Erik SWE Open 3,00/58/11.25 2,00/58/11.25 75,00 1000,00 69.00
2 Gustafsson Malte SWE Open 2,00/58/18.25 1,50/58/18.25 44,00 586,67 38.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Gustafsson Sandra SWE Open 0,50/55/12.00 2,50/55/12.00 68,50 1000,00 62.50
2 Nyman Rebecca SWE Open 2,00/55/14.25 4,00/55/14.25 58,00 846,72 52.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bergsgard Johan SWE 45+ 4,00/55/12.00 3,50/55/12.00 70,00 1000,00 64.00
2 Andersson Johan SWE 45+ 3,00/55/13.00 5,00/55/14.25 63,00 900,00 57.00
3 Nilsson Magnus SWE 45+ 3,50/55/14.25 1,50/55/14.25 57,50 821,43 51.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Aldman Anett SWE 45+ 4,00/52/14.25 3,00/52/14.25 52,00 1000,00 46.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Aldman Mikael SWE 55+ 6,00/37 5,00/55/16.00 53,00 1000,00 47.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa SWE -12 3,00/37 1,00/40 19,00 1000,00 19.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Svensson Olof SWE -14 18,7m 8,70 1000,00 18.70
2 Bjorkqvist Fabian SWE -14 10,8m 11,5m 1,50 172,41 11.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bjorkqvist Fabian SWE -14 3,00/55/18.25 4,50/55/18.25 46,50 1000,00 40.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bjorkqvist Fabian SWE -14 240 200 240,00 1000,00 240.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Svarden Lova SWE -14 2,50/52/16.00 5,00/52 50,50 1000,00 50.50
2 Olsson Marta SWE -14 4,00/52 2,00/52/16.00 50,00 990,10 50.00
3 Jovanovska Meya SWE -14 1,00/31 3,00/31 3,00 59,41 3.00
4 Johansson Tindra SWE -14 1,00/31 1,00/31 1,00 19,80 1.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Olsson Marta SWE -14 1460 1460 1460,00 1000,00 1460.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Aldman Simon SWE -17 29,5m 30,0m 10,00 1000,00 30.00
2 Kristiansson Mans SWE -17 22,0m 24,3m 4,30 430,00 24.30
3 Rastrom Viktor SWE -17 23,7m 23,0m 3,70 370,00 23.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Aldman Simon SWE -17 0,50/58/11.25 1,50/58/13.00 72,50 1000,00 66.50
2 Rastrom Viktor SWE -17 1,50/58/13.00 5,00/58/12.00 71,00 979,31 65.00
3 Kristiansson Mans SWE -17 3,50/40 5,00/58/18.25 47,00 648,28 41.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Rastrom Viktor SWE -17 1510 2630 2630,00 1000,00 2630.00
2 Kristiansson Mans SWE -17 810 660 810,00 307,98 810.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bjorlin Ella SWE -17 23,6m 24,9m 11,90 1000,00 24.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bjorlin Ella SWE -17 2,00/55/13.00 5,00/55/14.25 62,00 1000,00 56.00
2 Nilsson Linn SWE -17 2,00/55/16.00 3,00/55/16.00 51,00 822,58 45.00
3 Bergsgard Elsa SWE -17 3,00/55/18.25 2,00/55/18.25 45,00 725,81 39.00
4 Eklund Nellie SWE -17 0,00/55/18.25 2,00/55/18.25 44,00 709,68 38.00
5 Johansson Alice SWE -17 5,00/52 2,00/55/18.25 44,00 709,68 38.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bergsgard Elsa SWE -17 3150 3410 3410,00 1000,00 3410.00
2 Bjorlin Ella SWE -17 1730 1970 1970,00 577,71 1970.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Tornquist Tim SWE -21 53,2m 54,0m 29,00 1000,00 54.00
2 Irehed Linus SWE -21 42,5m 43,5m 18,50 637,93 43.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Tornquist Tim SWE -21 3,00/58/10.75 4,50/58/11.25 81,00 1000,00 75.00
2 Irehed Linus SWE -21 3,50/40 4,00/58/14.25 58,00 716,05 52.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Tornquist Tim SWE -21 2180 2180,00 1000,00 2180.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Points
1 Oxnard Ebba SWE -21 9,3m 9,5m 9.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Miklas Michelle SWE -21 4,00/55/18.25 4,00/55/18.25 46,00 1000,00 40.00
2 Oxnard Ebba SWE -21 2,50/52 3,50/37 38,50 836,96 32.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Oxnard Ebba SWE -21 480 480 480,00 1000,00 480.00