Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pirri Beatrice ITA 2.00/55/14.25 4.00/55/16.00
2 Buonopane Ginevra ITA 2.00/49 0.00/49
3 Tagliati Greta ITA 1.50/46 3.00/46
4 Cicchese Carolina ITA 2.00/46 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pirri Beatrice ITA 3670 3440
2 Cicchese Carolina ITA 1060 740
3 Tagliati Greta ITA 960 1040
4 Buonopane Ginevra ITA 900 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buonopane Ginevra ITA 12.60 14.40
2 Tagliati Greta ITA 9.60 12.00
3 Cicchese Carolina ITA 8.90 9.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 2.00/55/16.00 3.00/55/16.00
2 Vitali Elisa ITA 1.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 2600 2730
2 Vitali Elisa ITA 2460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 11.40 13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Chiara GER 5.00/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Bagnoli Alice ITA 2.50/55/12.00 3.50/55/13.00
3 Jones Julia GBR 4.50/55/16.00 1.00/55/14.25
4 Johansson Tove SWE 3.00/55/16.00 0.50/55/18.25
5 Forleo Francesca Romana ITA 4.00/49 5.00/34 3.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 5870 2360
2 Bonnemann Chiara GER 4610 5250
3 Jones Julia GBR 1740 1510
4 Johansson Tove SWE 1160 1090
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 37.90 37.60
2 Bagnoli Alice ITA 24.60 25.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 5.00/55/12.00 4.25/55/12.00
2 Pajni Maria Luisa ITA 1.50/55/13.00 5.00/55/13.00
3 La Ganga Carlotta ITA 3.00/55/14.25 3.50/55/14.25
4 Bagnoli Martina ITA 0.50/55/14.25 5.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3440 7070
2 Pajni Maria Luisa ITA 5680 4280
3 La Ganga Carlotta ITA 3590 3540
4 Bagnoli Martina ITA 3240 3490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Vympranietsova Marie GRE 48.30 50.30
2 Bonnemann Giannina GER 41.30 43.40
3 Pajni Maria Luisa ITA 38.20 41.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Werder Ruth SUI 5.00/52/16.00 1.00/52/14.25 3.00/52/16.00
2 Baldini Emanuela ITA 5.00/34 Mini 3.00/46 2.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bisetti Bryan ITA 1.00/55/14.25 4.25/55/16.00
2 Marenzi Edoardo ITA 4.25/55/16.00 4.00/55/16.00
3 Zenoni Giorgio ITA 0.50/52 4.00/49
4 DE DOMINICIS Clemente ITA 1.50/22 2.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marenzi Edoardo ITA 1950 2300
2 Zenoni Giorgio ITA 1460 1580
3 Bisetti Bryan ITA 1540 500
4 DE DOMINICIS Clemente ITA 500 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bisetti Bryan ITA 17.50 16.90
2 Marenzi Edoardo ITA 16.90
3 DE DOMINICIS Clemente ITA 11.00 14.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 5.00/55/13.00 1.50/55/13.00
2 Grassi Simone ITA 3.00/55/13.00 5.50/55/14.25
3 Borselli Riccardo ITA 3.00/52 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grassi Simone ITA 3340 1970
2 Techoueyres Aris GRE 2150 2150
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 13.30 14.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 2.25/58/10.75 0.50/58/10.75
2 Berio Edoardo ITA 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
3 Pajni Gianmarco ITA 4.00/58/12.00 2.50/58/12.00
4 Paci Alessandro ITA 2.50/58/12.00 1.50/58/12.00
5 GURALIA Levan ITA 1.00/58/12.00 0.50/58/12.00
6 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 3.00/58/13.00 4.50/58/13.00
7 CAPRIOLI Michele ITA 0.00/58/13.00 1.50/58/13.00
8 Ghisi Alberto ITA 2.00/55/18.25
9 Ghisi Ettore ITA 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 7470 8240
2 Pajni Gianmarco ITA 7380 7740
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4710 5530
4 Paci Alessandro ITA 5160 5160
5 GURALIA Levan ITA 4590 2610
6 Berio Edoardo ITA 2400 3500
7 CAPRIOLI Michele ITA 2320 2130
8 Ghisi Alberto ITA 1110
9 Ghisi Ettore ITA 780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 48.40 51.90
2 Berio Edoardo ITA 47.60 46.40
3 Paci Alessandro ITA 44.10 45.80
4 Caruso Brando ITA 43.60 44.70
5 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 40.30 40.60
6 GURALIA Levan ITA 31.60 31.50
7 CAPRIOLI Michele ITA 24.30 25.00
8 Ghisi Alberto ITA 11.40
9 Ghisi Ettore ITA 10.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Allais Carlo ITA 1.00/58/10.25 5.00/58/10.75
1 Ianni Matteo ITA 1.00/58/10.25 5.00/58/10.75 3.50/58/10.75
3 Luzzeri Matteo ITA 0.50/58/10.75 2.50/58/11.25 4.50/58/10.75
4 Spinelli Luca ITA 4.50/58/11.25 3.00/58/10.75
5 Guralia Genadi GEO 2.50/58/10.75 3.00/58/11.25
6 Napolitano Davide ITA 1.50/58/11.25 5.00/58/12.00 3.50/58/11.25
7 Benatti Nicholas ITA 1.00/58/13.00 2.00/58/11.25
8 Gustafson Thomas SWE 4.50/58/13.00 3.00/58/12.00 4.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 8840 9640
2 Guralia Genadi GEO 7760 6280
3 Spinelli Luca ITA 4130 5740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Spinelli Luca ITA 56.50 53.70
2 Guralia Genadi GEO 52.30 53.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Buzzotta Patrizio ITA 1.00/55/11.25 0.50/55/10.75 3.50/55/11.25
2 Cicchese Francesco ITA 4.00/55/13.00 3.50/55/13.00 2.50/55/12.00
3 Contri Emanuele ITA 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00 4.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Luzzeri Fedele ITA 4.00/55/12.00 1.00/55/13.00 3.50/55/13.00
2 Tamanza Sergio ITA 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Soer Gerard J.Paul MON 4.00/55/13.00 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
4 D'Abramo Angelo ITA 3.50/55/13.00 1.50/55/14.25
5 Sabaini Roberto ITA 3.00/55/16.00 3.00/55/14.25 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Dragoni Corrado ITA 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25 5.50/55/18.25