Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nutt Katie GBR 3.00/49 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Butterfield Amber GBR 780 500
2 Nutt Katie GBR 500 580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Outram Sanchia GBR 1.50/49 1.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Outram Sanchia GBR 1810 1930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Moore Charlotte GBR 2.00/55/16.00 4.00/55/16.00
2 Jones Sophie GBR 4.00/55/18.25 2.50/55/16.00
3 Colverd Jodie GBR 4.00/55/18.25 5.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Moore Charlotte GBR 3160 2060
2 Jones Sophie GBR 2790 2790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jones Sophie GBR 17.40 22.30
2 Moore Charlotte GBR 17.00 16.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 2.50/55/12.00 1.50/55/14.25
2 Williams Lauren GBR 3.00/55/14.25 0.00/55/13.00
3 Allman Jemma GBR 2.50/55/14.25 3.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 3200 4480
2 Williams Lauren GBR 2810 4000
3 Allman Jemma GBR 3580 3660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 32.40 31.90
2 Williams Lauren GBR 19.00 18.80
3 Allman Jemma GBR 15.30 13.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Amelia GBR 1.00/55/12.00 4.00/55/13.00
2 Benjamin Eleanor GBR 4.00/55/13.00 3.00/55/13.00
3 Anderson Caitlin GBR 3.50/55/13.00 0.50/34
4 Shorten Danielle GBR 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Shorten Kelly GBR 1.00/55/13.00 5.00/55/14.25
6 Forrest Georgina GBR 2.00/55/14.25 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benjamin Eleanor GBR 3900 3900
2 Forrest Georgina GBR 3600 1910
3 Shorten Danielle GBR 3550 3110
4 Shorten Kelly GBR 2810 1480
# Bib Name Country Category Round 1
1 Shorten Danielle GBR 41.00
2 Shorten Kelly GBR 31.60
3 Forrest Georgina GBR 28.70
4 Benjamin Eleanor GBR 26.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turp Benjamin GBR 3.50/55/18.25 4.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turp Benjamin GBR 700 860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Davies Arron GBR 5.00/55/18.25 5.00/52
2 Kinnane Sam GBR 4.00/55/18.25 2.00/52/16.00
3 Young Harry GBR 5.50/49 2.50/49
4 Court Freddie GBR 3.00/49 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Court Freddie GBR 1170 1100
0 Davies Arron GBR 2000 1490
0 Kinnane Sam GBR 570 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Heath Calum GBR 2.50/55/14.25 2.00/55/12.00
2 Poole Thomas GBR 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Hazelwood Benjamin GBR 1.00/55/13.00 4.50/55/14.25
4 Hazelwood Robert GBR 5.00/55/16.00 2.00/55/14.25
5 Burke Thomas GBR 2.00/55/16.00 3.00/55/18.25
6 Foley-Brickley David GBR 2.50/52 0.50/55/16.00
7 Poland Joel GBR 5.00/49 5.00/46
8 Haigh Christopher GBR 1.00/46 4.25/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Heath Calum GBR 4200 4090
2 Hazelwood Benjamin GBR 2040 3330
3 Poole Thomas GBR 3110 3220
4 Hazelwood Robert GBR 600 1640
5 Burke Thomas GBR 1020 1540
6 Foley-Brickley David GBR 410 760
7 Poland Joel GBR 450 450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Robert GBR 29.60 27.70
2 Hazelwood Benjamin GBR 27.30 24.40
3 Poole Thomas GBR 21.40 23.40
4 Heath Calum GBR 18.80 18.10
5 Poland Joel GBR 12.50 14.60
6 Burke Thomas GBR 13.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turp William GBR 2.00/58/12.00 2.00/58/13.00
2 Kinnane David GBR 1.00/58/12.00 4.00/58/13.00
3 West Julian GBR 2.50/37 5.00/58/16.00
4 Outram Luke GBR 1.50/37 2.50/58/16.00
5 Lynskey Edward GBR 4.00/58/18.25 5.00/58/18.25
6 Rhodes Nicholas GBR 3.00/58/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turp William GBR 2950 3250
2 Kinnane David GBR 2260 2070
3 Rhodes Nicholas GBR 1920 1420
4 West Julian GBR 1730 1180
5 Outram Luke GBR 1290 1410
# Bib Name Country Category Round 1
1 Turp William GBR 36.50
2 Lynskey Edward GBR 26.90
3 Outram Luke GBR 22.40
4 West Julian GBR 18.30
5 Kinnane David GBR 16.60
6 Rhodes Nicholas GBR 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Frederick GBR 1.00/58/10.75 1.50/58/10.75
2 Hebdon Harry GBR 2.50/58/11.25 3.50/58/12.00
3 Wheldrick Dominic GBR 2.00/58/12.00 3.00/58/12.00
4 Woodgate Michael GBR 3.50/58/13.00 2.50/58/12.00
5 Forrest Richard GBR 2.50/58/13.00 2.00/37
6 Burns Matthew GBR 3.50/58/14.25 3.00/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Forrest Richard GBR 4560 7760
2 Wheldrick Dominic GBR 5030 5960
3 Woodgate Michael GBR 2630
# Bib Name Country Category Round 1
0 Burns Matthew GBR 35.40
0 Forrest Richard GBR 45.10
0 Wheldrick Dominic GBR 45.60
0 Woodgate Michael GBR 38.10