Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 2.50/49 4.00/49
2 Doss Ella GER 2.00/22 2.00/22
3 Doss Irma GER 0.00/22 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 770 1120
2 Doss Irma GER 330 270
3 Doss Ella GER 240 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Lena GER 11.70 9.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scholz Nele GER 0.00/49 1.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scholz Nele GER 1270 1210
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scholz Nele GER 15.60 14.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 2.00/52/14.25 1.00/52/13.00
2 Schwarzkopf Sarah GER 2.00/52/16.00 0.50/52
3 Wiese Pauline GER 2.50/46 5.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 3540 3320
2 Wiese Pauline GER 1360 1230
3 Schwarzkopf Sarah GER 860 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 21.70 21.00
2 Wiese Pauline GER 11.90 10.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Lara GER 2.50/55/18.25 2.50/55/14.25
2 Parussel Ronja GER 0.50/55/16.00 1.50/55/16.00
3 Vitense Josefine GER 4.00/55/18.25 5.00/55/18.25
4 Leonhardt Lilian GER 5.00/55/16.00 1.50/55/18.25
5 Skorzus Mathilda GER 2.00/55/18.25 3.00/52
6 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.50/55/18.25
7 Baumeier Shelly GER 4.00/52
8 Niederbäumer Chris GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 1490 2430
2 Baumeier Shelly GER 1790 1950
3 Parussel Ronja GER 2800 1740
4 Brummel Lara GER 1810 1690
5 Niederbäumer Chris GER 1900 1680
6 Vitense Josefine GER 1220
7 Wodsedalek Gina-Marie GER 840
8 Skorzus Mathilda GER 540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Chris GER 25.70 25.70
2 Brummel Lara GER 20.70 21.80
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 19.00 20.50
4 Parussel Ronja GER 18.90 20.00
5 Vitense Josefine GER 11.90 10.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 3.50/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Bonnemann Carlotta GER 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Parussel Luca GER 2.00/55/18.25 4.50/52
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.00/22 4.00/22
5 Dunkel Sascha GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 4760 4820
2 Niederbäumer Kim Helen GER 2620 2980
3 Parussel Luca GER 2060 1700
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 940 840
5 Dunkel Sascha GER 870 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 31.20 34.70
2 Bonnemann Carlotta GER 31.80 33.90
3 Parussel Luca GER 17.20 20.10
4 Dunkel Sascha GER 16.80 18.70
5 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 13.60 13.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Pepe GER 2.00/49/16.00 0.00/49/16.00
2 Sattler Ferdinand GER 5.00/34 1.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Pepe GER 2170 1810
2 Sattler Ferdinand GER 730 220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Pepe GER 15.50 14.70
2 Sattler Ferdinand GER 12.20 10.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 2.00/52/14.25 3.50/52/16.00
2 Böttcher Ryan GER 0.00/22 0.50/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 1380 2040
2 Böttcher Ryan GER 980 930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Tim GER 22.10 21.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Peisker Tobias GER 0.50/55/14.25 4.50/55/16.00
2 Auer Julius GER 1.50/55/14.25 4.00/55/16.00
3 Groß Albert GER 1.50/52 1.25/55/18.25
4 Söcknik Theo GER 3.00/49 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Söcknik Theo GER 700 780
2 Groß Albert GER 160 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Groß Albert GER 12.30 12.10
2 Söcknik Theo GER 12.90 11.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wohlfahrt Moritz GER 1.50/58/14.25 4.00/58/14.25
2 Beier Tim GER 4.50/58/16.00 2.00/58/14.25
3 Ziegler Alexander GER 4.50/58/18.25 5.00/58/18.25
4 Hanig Lorenzo GER 1.50/58/13.00 4.50/22
5 Wolf Wilhelm GER 2.50/58/16.00 4.00/22
6 Karl Fabio GER 3.00/58/18.25
7 Pohl Hannes GER 1.00/58/18.25
8 Horsch Fabian GER 2.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wohlfahrt Moritz GER 2660 2250
2 Hanig Lorenzo GER 1040 1740
3 Beier Tim GER 880 1020
4 Wolf Wilhelm GER 440 800
5 Pohl Hannes GER 990 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wolf Wilhelm GER 27.40 29.90
2 Wohlfahrt Moritz GER 25.70 29.40
3 Pohl Hannes GER 19.50 20.30
4 Beier Tim GER 18.40 17.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 0.50/58/12.00 3.00/58/13.00
2 Richter Tim GER 5.00/58/18.25 1.00/58/16.00
3 Lassbeck Mattis GER 3.00/58/16.00 2.00/58/18.25
4 Zander Florian GER 5.00/22 0.00/55/18.25
5 Menzel Alexander GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 1930 1750
2 Menzel Alexander GER 2240 1700
3 Lassbeck Mattis GER 500 500
4 Zander Florian GER 760 460
5 Richter Tim GER 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 32.90 32.80
2 Menzel Alexander GER 33.20 32.10
3 Lassbeck Mattis GER 24.10 26.60
4 Zander Florian GER 26.00 25.90
5 Grewling Anthony GER 21.10 23.80
6 Richter Tim GER 19.20