Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Truelove Karen USA 0.50/55/11.25 2.50/55/11.25
2 Green Sarah GBR 3.50/55/12.00 2.00/55/11.25
3 Lucine Clementine FRA 2.00/55/12.00 1.00/55/11.25
4 Simpson Michelle USA 2.00/55/11.25 0.50/55/11.25
5 Amade Anais FRA 2.00/55/12.00
6 Bennett Danyelle USA 0.00/55/12.00
6 Knutson Jill USA 0.00/55/12.00
8 Reinstaller Irene ITA 5.00/55/13.00
9 Kashitsina Olga RUS 4.00/55/13.00
9 Mosti Marina ITA 4.00/55/13.00
11 Bischoff Rhoni USA 2.50/55/14.25
12 Hamrick-Halt Natalie USA 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lucine Clementine FRA 8030 8510
2 NIGHTINGALE Mandy USA 7130 7320
3 Bennett Danyelle USA 7260 6560
4 Andriopoulou Angeliki GRE 7190 5780
5 Churakova Tatiana RUS 5590
6 Mosti Marina ITA 5470
7 Kashitsina Olga RUS 5300
8 Green Sarah GBR 5270
9 Bischoff Rhoni USA 4410
10 Amade Anais FRA 1580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fladborg Asher June DEN 45.60 48.50
2 Lucine Clementine FRA 46.60 47.70
3 Andriopoulou Angeliki GRE 49.20 46.00
4 Vympranietsova Marie GRE 46.90 45.90
5 Hunter Jakalyn GBR 43.50
6 Chardin Nancy FRA 43.10
7 Kashitsina Olga RUS 40.40
8 Bischoff Rhoni USA 39.20
9 Søndergård Stinne DEN 38.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fisher Jodi GBR 1.00/58/10.75 2.25/58/10.75
2 Beauchesne Jamie USA 4.00/58/11.25 2.00/58/10.75
2 Larkin Aaron NZL 4.00/58/11.25 2.00/58/10.75
4 Seels Jason GBR 3.00/58/11.25 1.50/58/11.25
5 Eade Kyle NZL 2.25/58/11.25 4.50/58/12.00
6 Parrish Chris USA 3.50/58/11.25 4.50/58/13.00
7 Deviatovski Oleg BLR 2.00/58/11.25
7 Sund Greg USA 2.00/58/11.25
9 Campbell Glenn GBR 1.50/58/11.25
10 Degasperi Thomas ITA 4.50/58/12.00
10 Susi Billy USA 4.50/58/12.00
12 Faisy Jean Baptiste FRA 4.00/58/12.00
12 Morozov Igor RUS 4.00/58/12.00
14 Ross Drew CAN 2.50/58/13.00
15 Asher William GBR 0.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 10390 11500
2 Zharnasek Aliaksei BLR 11470 10870
3 Llewellyn Jaret CAN 9660 10560
4 Fortamps Olivier BEL 9250 10210
5 Deviatovski Oleg BLR 9690 10030
6 Abelson Richard CAN 9480 9750
7 Miranda Felipe CHI 8920
8 Ackerer Damien FRA 8910
9 Seels Jason GBR 8280
10 Siemers Jimmy USA 8170
11 Eade Kyle NZL 4260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Freddy USA 62.70 67.00
2 Fitts Ryan USA 61.10 65.00
3 Llewellyn Jaret CAN 65.60 63.90
4 Siemers Jimmy USA 62.30 63.60
5 Eade Kyle NZL 59.50 61.60
6 Ellis Scot USA 59.40 59.80
7 Lane Mark USA 58.00
8 Seels Jason GBR 57.00
9 Di Pasqua Sebastien SUI 56.90
10 Morozov Igor RUS 55.20
11 Ryanzin Vladimir RUS 51.20