Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Giannina GER 3.50/55/18.25 2.00/55/14.25 3.50/55/16.00
2 Haschock Maria GER 3.00/55/16.00 1.50/55/16.00 5.50/34
3 Bonnemann Chiara GER 1.00/55/16.00 1.00/55/16.00 2.00/22
4 Jahnke Christine GER 4.50/52 1.50/55/18.25 2.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 19.80 20.10
2 Bonnemann Chiara GER 15.40 14.70
3 Jahnke Christine GER 10.80 11.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Haschock Melanie GER 2.50/55/14.25 4.00/55/18.25 2.00/55/14.25
2 Piotrowska Malgorzata POL 2.25/55/14.25 2.00/55/14.25 3.00/34
3 Wroblewska Justyna POL 1.50/55/14.25 1.00/55/14.25 1.50/55/14.25
4 Zeuner Marie-Theres GER 3.00/55/18.25 5.25/34 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Melanie GER 21.30 21.50
2 Wroblewska Justyna POL 17.60 16.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berg Jeanna GER 4.00/55/14.25 1.00/55/13.00 3.00/55/16.00
2 Kazek Anna POL 1.00/55/14.25 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 31.40 28.70
2 Kazek Anna POL 17.10 15.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jahnke Tobias GER 3.00/52 3.50/52 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 2
1 Jahnke Tobias GER 11.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jonge, De Sander NED 3.50/58/16.00 4.00/58/14.25 4.00/58/13.00
2 Lange Sebastian GER 2.00/58/13.00 2.50/58/14.25 3.50/58/14.25
3 Grutza Martin GER 1.00/58/14.25 2.00/58/14.25 3.00/58/16.00
4 Grauwelman Wesley NED 5.50/58/16.00 3.00/58/16.00 3.50/58/18.25
5 Schermer Helge GER 3.50/58/16.00 5.00/58/16.00 2.00/58/18.25
6 VLEERBOS Rico NED 3.00/58/18.25 2.50/58/16.00 1.50/58/18.25
7 Gerritsen Patrick NED 4.50/37 2.50/58/16.00 3.00/37
8 Brockmann Simon GER 1.50/37 2.50/58/18.25 1.50/58/18.25
9 KOKOTEK Michael GER 2.50/58/18.25 2.25/55/18.25 0.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jonge, De Sander NED 34.30 30.40
2 Grauwelman Wesley NED 32.30 34.10
3 Gerritsen Patrick NED 33.40 32.10
4 Lange Sebastian GER 33.10 30.40
5 VLEERBOS Rico NED 30.80 31.50
6 KOKOTEK Michael GER 23.20 27.20
7 Grutza Martin GER 20.70 24.60
8 Brockmann Simon GER 17.40 16.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schipner Bojan GER 2.25/58/12.00 3.00/58/12.00 2.50/58/13.00
2 Goede Sebastian GER 0.50/58/12.00 1.50/37 1.00/58/12.00
3 Patschke Michael GER 2.50/58/13.00 2.00/58/14.25
4 Patschke Matthias GER 1.50/58/13.00 4.00/58/14.25
5 School Freek NED 0.50/58/16.00 3.00/58/16.00 1.00/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 48.10 54.20
2 Goede Sebastian GER 38.20 42.10
3 Patschke Michael GER 38.60 39.40
4 Patschke Matthias GER 27.00 30.00
5 School Freek NED 27.90 28.00
6 Jans-Beeke Bram NED 25.30 22.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bernatowicz Tomasz POL 3.00/58/12.00 5.00/58/13.00 2.50/37
2 Niemeyer Lars GER 3.50/58/13.00 4.50/58/13.00 1.00/58/13.00
3 Schmidt Jesper DEN 5.00/34 2.50/58/14.25 2.50/34
4 Müller Christian GER 3.00/58/16.00 4.00/58/18.25 3.00/58/18.25
5 Verdoorn Arnold NED 2.50/49 5.00/37 2.50/49
6 Klages Sven GER 5.00/37 2.00/37 5.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Van Mierlo Hans NED 38.80 37.70
2 Müller Christian GER 34.10
3 Schmidt Jesper DEN 18.70 22.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Zeuner Hubert GER 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00 2.50/34
2 Broemel Mike GER 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00 2.00/55/14.25
3 Gummelt Heiko GER 1.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Haschock Mario GER 2.00/55/14.25 2.00/55/18.25 0.50/55/14.25
5 Nicke Andreas GER 3.00/34 4.00/55/18.25 5.00/34
6 Krähe Dieter GER 1.00/52
7 Scherer Philipp GER 1.00/34 4.00/34 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gummelt Heiko GER 43.90 0.00
2 Scherer Philipp GER 0.00 25.50
3 Broemel Mike GER 20.80 23.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Clay Alex NED 5.50/55/13.00 2.00/55/12.00 4.00/55/14.25
2 Hammersley Paul GBR 0.00/55/14.25 2.00/55/13.00 3.50/55/14.25
3 Röper Thomas GER 2.50/55/14.25 0.50/55/14.25
4 Burow Joachim GER 3.50/55/18.25 5.00/34 0.50/34
5 Lund Jorn DEN 3.50/37 4.50/37 2.50/55/18.25
6 Kuhlmann Hartmut GER 2.50/55/18.25 3.25/34 4.00/34
7 Morcinek Wolfgang GER 2.00/55/18.25 0.00/55/18.25 0.00/34
8 Barth Mathias GER 4.50/34 2.00/55/18.25
9 Görtler Dieter GER 3.00/34 2.00/52 0.50/34
10 Kuhnt Günter GER 0.50/34 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hammersley Paul GBR 37.10 0.00
2 Clay Alex NED 24.40 24.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 KOEHLER Theodor GER 3.00/55/13.00 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Klages Günter GER 3.00/55/16.00 2.00/55/18.25 4.50/34