Scandinavian Youth Championship 2023
Niihama Waterski Center, Tampere 7-9 Jul 2023
Waterski
International competition
Code: 23FIN004


Event Details(Homologation Level Planned)
Slalom L 2 Rounds
Tricks L 2 Rounds
Jump L 2 Rounds
Age group IWWF
-14 -17 -21 Open

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit Unlimited
Deadline 26/06/2023
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge STALHEIM Geir NOR
Assistant Chief Judge MENESTRINA Jutta FIN
Homologator VIRTA Mika FIN
Scorer RINTANEN Hannu FIN
Judge ANTTILA Esa FIN
Judge ANTTILA Veli-Matti FIN
Judge KNAPKØIEN Tuva NOR
Judge LAMMI Mette FIN
Judge LINDHOLM Tiia FIN
Judge MUUKKONEN Anna FIN
Judge STALHEIM Monika NOR
Judge VIKER Veline NOR
Driver MADSEN Peter DEN
Driver RÖNKKÖ Samuli FIN
Driver TORISEVA Pasi FIN

Niihama Waterski Center
Country Finland
Code FINNIIHA
Area Tampere
Organizer
Name Jutta Menestrina
Phone
Email juttamenestrina@gmail.com
Federation
Name Hannu Rintanen
Phone +358 45 185 6884
Email htrwski@iwwfec.onmicrosoft.com
Other
Towboat Ski Nautique 2022 6.2L
More info
Competition CV
  • Scandinavian Youth Championships are open to skiers from Denmark, Finland, Norway and Sweden in age categories U14, U17 and U21. Also an Open category will be organized.


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  2023 Scandinavian Youth Championships 10/07/2023 17:03:10 Scores
  Familiarisation 20/06/2023 19:37:34 Other
  SYC 2023 - Bulletin 2 20/06/2023 19:33:48 Bulletins
  SYC 2023 - bulletin 1 21/04/2023 06:40:02 Bulletins


Results Individual Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Stalheim Sondre L *NOR -21 47.8m 47.5m 48.0m 579.55 579.55 47.50
3 Virta Aatu L *FIN -21 47.0m 45.0m 47.0m 568.18 568.18 47.00
4 Rastrom Viktor L *SWE Open 40.9m 42.0m 33.7m 379.26 379.26 33.70
5 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
6 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
7 Westlund Charlie L *SWE -21 35.0m 0.00m 44.9m 397.73 397.73 35.00
8 Aldman Simon L *SWE -21 28.2m 33.9m 33.9m 382.10 382.10 33.90
9 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
10 Stalheim Marius L *NOR Open 30.4m 30.4m 31.9m 353.69 353.69 31.90
11 Vang Eline L *NOR -21 29.8m 30.4m 33.3m 439.02 439.02 30.40
12 Stalheim Kaja L *NOR -21 27.6m 27.1m 27.9m 386.49 386.49 27.60
13 Virta Sanni L *FIN -21 25.0m 26.5m 27.8m 365.85 365.85 26.50
14 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 24.8m 0.00m 30.0m 252.84 252.84 24.80
15 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 0.00m 22.1m 15.1m 286.22 286.22 15.10
16 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 19.5m 21.3m 505.30 505.30 21.30
17 Viker Vemund L *NOR Open 18.6m 21.0m 21.7m 198.86 198.86 21.00
18 Bjorlin Ella L *SWE -21 21.0m 31.3m 262.66 262.66 21.00
19 Donnerstal Isak L *SWE -14 19.6m 20.3m 469.96 469.96 20.30
20 Stokke Nora L *NOR -21 19.5m 18.6m 21.0m 262.66 262.66 21.00
21 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
22 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
23 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
24 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 14.5m 15.4m 296.82 296.82 15.40
25 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 11.8m 14.4m 261.48 261.48 14.40
26 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 12.0m 13.7m 236.75 236.75 13.70
27 Lammi Mette L *FIN Open 13.5m 13.2m 121.95 121.95 13.50
28 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
29 Enestrom Kajsa L *SWE -14 12.0m 9.7m 9.9m 250.00 250.00 12.00
30 Lammi Arron L *FIN -14 10.4m 11.8m 169.61 169.61 11.80
31 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 11.4m 11.3m 155.48 155.48 11.40
32 Larsen Magnus Kvalheim L *NOR -21 DNS 35.0m 397.73 397.73 35.00
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Westlund Elliot *SWE -17 869.48 843.37 290.46 2003.31 2003.31
2 Jacobsen Maise *DEN -17 782.05 737.50 262.45 1782.00 1782.00
3 Vesterbaek Albert Esager *DEN -14 533.57 824.32 420.81 1778.70 1778.70
4 Domino Oscar *DEN -17 667.95 753.01 254.77 1675.73 1675.73
5 Stalheim Sondre *NOR -21 579.55 789.19 255.37 1624.11 1624.11
6 Donnerstal Isak *SWE -14 469.96 837.84 300.15 1607.95 1607.95
7 Westlund Charlie *SWE -21 397.73 810.81 229.12 1437.66 1437.66
8 Rastrom Viktor *SWE Open 497.16 745.95 186.16 1429.27 1429.27
9 Vang Eline *NOR -21 439.02 694.92 212.26 1346.20 1346.20
10 Ronnerfors Tuva-Lisa *SWE -17 305.13 837.50 202.11 1344.74 1344.74
11 Aldman Simon *SWE -21 382.10 800.00 155.93 1338.03 1338.03
12 Bergsodden Sebastian *NOR -14 505.30 736.49 81.45 1323.24 1323.24
13 Thiel-Gronbech Sander *DEN -14 261.48 675.68 368.02 1305.18 1305.18
14 Enestrom Kajsa *SWE -14 250.00 676.47 264.15 1190.62 1190.62
15 Olsson Marta *SWE -17 164.10 712.50 306.51 1183.11 1183.11
16 Antonsson Elsa *SWE -17 289.74 706.25 146.55 1142.54 1142.54
17 Bjorlin Ella *SWE -21 262.66 711.86 151.87 1126.39 1126.39
18 Chleve Laurits Christian *DEN -14 296.82 608.11 185.52 1090.45 1090.45
19 Stalheim Marius *NOR Open 332.39 578.38 116.95 1027.72 1027.72
20 Stokke Nora *NOR -21 234.52 581.92 175.84 992.28 992.28
21 Lammi Mette *FIN Open 121.95 638.42 230.02 990.39 990.39
22 Schmidt Berggren Bertel *DEN -21 252.84 437.84 222.75 913.43 913.43
23 Viker Vemund *NOR Open 198.86 594.59 111.38 904.83 904.83
24 Andersen Arthur Carl *DEN -14 155.48 540.54 93.51 789.53 789.53
25 Lammi Arron *FIN -14 169.61 344.59 174.96 689.16 689.16
26 Chleve Johannes Christian *DEN -14 236.75 391.89 30.17 658.81 658.81
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bogne Jakob L *SWE Open 4.50/58/11.25 4.00/58/11.25 827.03 827.03 70.00
2 Westlund Charlie L *SWE -21 3.00/58/11.25 2.50/58/12.00 (3.50/58/11.25) 810.81 810.81 69.00
3 Cederquist Leo L *SWE -21 2.00/58/11.25 3.00/58/11.25 (2.50/58/12.00) 810.81 810.81 69.00
4 Ronkko Samuli L *FIN Open 1.00/58/11.25 2.50/58/11.25 805.41 805.41 68.50
5 Ronkko Miikka L *FIN Open 4.50/58/12.00 2.25/58/11.25 802.70 802.70 68.25
6 Aldman Simon L *SWE -21 4.00/58/12.00 2.00/58/11.25 800.00 800.00 68.00
7 Johansson Noa L *SWE Open 1.50/58/11.25 1.50/58/11.25 794.59 794.59 67.50
8 Terner Casper L *SWE Open 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
9 Stalheim Sondre L *NOR -21 5.50/58/13.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
10 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 4.00/58/12.00 5.00/58/12.00 855.42 855.42 65.00
11 Westlund Elliot L *SWE -17 2.50/58/12.00 4.00/58/12.00 843.37 843.37 64.00
12 Rastrom Viktor L *SWE Open 3.00/58/12.00 2.00/58/12.00 745.95 745.95 63.00
13 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00 768.36 768.36 62.00
14 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 1.00/55/12.00 2.00/55/13.00 837.50 837.50 61.00
15 Handegaard Nora L *NOR -17 3.00/55/13.00 2.50/55/13.00 787.50 787.50 57.00
16 Bjorlin Ella L *SWE -21 2.00/55/16.00 3.00/55/13.00 711.86 711.86 57.00
17 Domino Oscar L *DEN -17 0.50/58/18.25 2.50/58/13.00 753.01 753.01 56.50
18 Vang Eline L *NOR -21 4.50/55/14.25 1.50/55/13.00 694.92 694.92 55.50
19 Jacobsen Maise L *DEN -17 5.00/55/16.00 5.00/55/14.25 737.50 737.50 53.00
20 Moss Andrea Brondbo L *NOR -21 4.50/55/14.25 2.00/55/14.25 661.02 661.02 50.00
21 Kvisla Emma Christine L *NOR -17 4.00/55/16.00 3.00/55/14.25 712.50 712.50 51.00
22 Olsson Marta L *SWE -17 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00 712.50 712.50 51.00
23 Lammi Mette L *FIN Open 2.50/55/14.25 2.00/55/14.25 638.42 638.42 50.50
24 Antonsson Elsa L *SWE -17 4.50/55/16.00 2.50/55/14.25 706.25 706.25 50.50
25 Donnerstal Isak L *SWE -14 0.50/55/13.00 2.00/55/13.00 837.84 837.84 50.00
26 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 1.50/55/14.25 1.00/55/13.00 824.32 824.32 49.00
27 Viker Vemund L *NOR Open 5.00/40 1.00/58/14.25 594.59 594.59 49.00
28 Stalheim Marius L *NOR Open 3.00/58/16.00 5.50/58/16.00 578.38 578.38 47.50
29 Stokke Nora L *NOR -21 3.00/55/16.00 3.50/55/16.00 581.92 581.92 45.50
30 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00 576.27 576.27 45.00
31 Virta Sanni L *FIN -21 2.50/55/16.00 1.50/37 570.62 570.62 44.50
32 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 0.50/55/14.25 2.00/55/16.00 736.49 736.49 42.50
33 Hellman Ellen L *FIN Open 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 531.07 531.07 41.00
34 Enestrom Kajsa L *SWE -14 4.00/52/16.00 2.00/52/16.00 676.47 676.47 40.00
35 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 4.00/55/18.25 3.50/52 575.00 575.00 40.00
36 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2.00/55/18.25 2.00/55/16.00 675.68 675.68 38.00
37 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 0.50/40 4.50/55/18.25 437.84 437.84 34.50
38 Kohtanen Sameli L *FIN -14 4.00/49 4.00/55/18.25 621.62 621.62 34.00
39 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 4.50/52 3.00/55/18.25 608.11 608.11 33.00
40 Makynen Hannes L *FIN -17 2.00/40 3.00/55/18.25 469.88 469.88 33.00
41 Westergard Aino L *FIN -21 4.00/49 5.00/49 395.48 395.48 29.00
42 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 4.00/52 3.00/49 540.54 540.54 28.00
43 Makynen Mariela L *FIN -14 2.50/49 4.50/46 477.94 477.94 26.50
44 Alanen Aaro L *FIN -14 4.00/49 1.50/52 506.76 506.76 25.50
45 Niskavaara Roosa L *FIN -14 1.50/46 2.00/46 382.35 382.35 20.00
46 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 4.00/46 5.00/46 391.89 391.89 17.00
47 Lammi Arron L *FIN -14 1.00/43 1.50/46 344.59 344.59 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nielsen Tue Ernst L *DEN Open 8930 8080 710.42 710.42 8930.00
2 Anttila Veli-Matti L *FIN Open 7440 7790 619.73 619.73 7790.00
3 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3600 3560 319.72 319.72 3560.00
4 Westlund Elliot L *SWE -17 3500 3500 290.46 290.46 3500.00
5 Virta Aatu L *FIN -21 3170 3500 278.44 278.44 3500.00
6 Stalheim Sondre L *NOR -21 3210 3060 255.37 255.37 3210.00
7 Olsson Marta L *SWE -17 3070 3200 306.51 306.51 3200.00
8 Domino Oscar L *DEN -17 2820 3070 254.77 254.77 3070.00
9 Westlund Charlie L *SWE -21 1770 2880 229.12 229.12 2880.00
10 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 2800 2190 222.75 222.75 2800.00
11 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 2790 2490 420.81 420.81 2490.00
12 Jacobsen Maise L *DEN -17 2740 0 262.45 262.45 2740.00
13 Lammi Mette L *FIN Open 2550 2590 230.02 230.02 2590.00
14 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2440 2430 368.02 368.02 2440.00
15 Vang Eline L *NOR -21 2390 2160 212.26 212.26 2160.00
16 Rastrom Viktor L *SWE Open 2340 1470 186.16 186.16 2340.00
17 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 2110 1960 202.11 202.11 1960.00
18 Donnerstal Isak L *SWE -14 1990 1560 300.15 300.15 1560.00
19 Stokke Nora L *NOR -21 1270 1980 175.84 175.84 1980.00
20 Aldman Simon L *SWE -21 1780 1960 155.93 155.93 1960.00
21 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 1290 1930 160.17 160.17 1930.00
22 Bjorlin Ella L *SWE -21 1710 151.87 151.87 1710.00
23 Lindholm Tiia L *FIN Open 1290 1570 139.43 139.43 1570.00
24 Antonsson Elsa L *SWE -17 1310 1530 146.55 146.55 1530.00
25 Stalheim Marius L *NOR Open 1310 1470 116.95 116.95 1470.00
26 Enestrom Kajsa L *SWE -14 1150 1400 264.15 264.15 1400.00
27 Viker Vemund L *NOR Open 1100 1400 111.38 111.38 1400.00
28 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 1070 1290 114.56 114.56 1290.00
29 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 1190 1240 102.90 102.90 1240.00
30 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 1230 510 185.52 185.52 510.00
31 Lammi Arron L *FIN -14 980 1160 174.96 174.96 1160.00
32 Stalheim Kaja L *NOR -21 740 65.72 65.72 740.00
33 Leal Sandra L *FIN -14 700 600 132.08 132.08 600.00
34 Handegaard Nora L *NOR -17 650 690 66.09 66.09 690.00
35 Niskavaara Roosa L *FIN -14 680 530 128.30 128.30 680.00
36 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 440 620 93.51 93.51 620.00
37 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 540 410 81.45 81.45 410.00
38 Leal Oscar L *FIN -14 320 400 60.33 60.33 400.00
39 Lammi Ella L *FIN -14 180 300 56.60 56.60 300.00
40 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 200 200 30.17 30.17 200.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Rastrom Viktor L *SWE Open 40.9m 42.0m 33.7m 379.26 379.26 33.70
2 Stalheim Marius L *NOR Open 30.4m 30.4m 31.9m 353.69 353.69 31.90
3 Viker Vemund L *NOR Open 18.6m 21.0m 21.7m 198.86 198.86 21.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Rastrom Viktor L *SWE Open 40.9m 42.0m 33.7m 379.26 379.26 33.70
2 Stalheim Marius L *NOR Open 30.4m 30.4m 31.9m 353.69 353.69 31.90
3 Viker Vemund L *NOR Open 18.6m 21.0m 21.7m 198.86 198.86 21.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bogne Jakob L *SWE Open 4.50/58/11.25 4.00/58/11.25 827.03 827.03 70.00
2 Ronkko Samuli L *FIN Open 1.00/58/11.25 2.50/58/11.25 805.41 805.41 68.50
3 Ronkko Miikka L *FIN Open 4.50/58/12.00 2.25/58/11.25 802.70 802.70 68.25
4 Johansson Noa L *SWE Open 1.50/58/11.25 1.50/58/11.25 794.59 794.59 67.50
5 Terner Casper L *SWE Open 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
6 Rastrom Viktor L *SWE Open 3.00/58/12.00 2.00/58/12.00 745.95 745.95 63.00
7 Viker Vemund L *NOR Open 5.00/40 1.00/58/14.25 594.59 594.59 49.00
8 Stalheim Marius L *NOR Open 3.00/58/16.00 5.50/58/16.00 578.38 578.38 47.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nielsen Tue Ernst L *DEN Open 8930 8080 710.42 710.42 8930.00
2 Anttila Veli-Matti L *FIN Open 7440 7790 619.73 619.73 7790.00
3 Rastrom Viktor L *SWE Open 2340 1470 186.16 186.16 2340.00
3 Stalheim Marius L *NOR Open 1310 1470 116.95 116.95 1470.00
5 Viker Vemund L *NOR Open 1100 1400 111.38 111.38 1400.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lammi Mette L *FIN Open 13.5m 13.2m 121.95 121.95 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lammi Mette L *FIN Open 13.5m 13.2m 121.95 121.95 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lammi Mette L *FIN Open 2.50/55/14.25 2.00/55/14.25 638.42 638.42 50.50
2 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00 576.27 576.27 45.00
3 Hellman Ellen L *FIN Open 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 531.07 531.07 41.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3600 3560 319.72 319.72 3560.00
2 Lammi Mette L *FIN Open 2550 2590 230.02 230.02 2590.00
3 Lindholm Tiia L *FIN Open 1290 1570 139.43 139.43 1570.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 0.00m 22.1m 15.1m 286.22 286.22 15.10
2 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 11.4m 11.3m 155.48 155.48 11.40
2 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 19.5m 21.3m 505.30 505.30 21.30
2 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 12.0m 13.7m 236.75 236.75 13.70
2 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 14.5m 15.4m 296.82 296.82 15.40
2 Donnerstal Isak L *SWE -14 19.6m 20.3m 469.96 469.96 20.30
2 Lammi Arron L *FIN -14 10.4m 11.8m 169.61 169.61 11.80
2 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 11.8m 14.4m 261.48 261.48 14.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 0.00m 22.1m 15.1m 286.22 286.22 15.10
2 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 19.5m 21.3m 505.30 505.30 21.30
3 Donnerstal Isak L *SWE -14 19.6m 20.3m 469.96 469.96 20.30
4 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 14.5m 15.4m 296.82 296.82 15.40
5 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 11.8m 14.4m 261.48 261.48 14.40
6 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 12.0m 13.7m 236.75 236.75 13.70
7 Lammi Arron L *FIN -14 10.4m 11.8m 169.61 169.61 11.80
8 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 11.4m 11.3m 155.48 155.48 11.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 0.00m 22.1m 15.1m 286.22 286.22 15.10
2 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 19.5m 21.3m 505.30 505.30 21.30
3 Donnerstal Isak L *SWE -14 19.6m 20.3m 469.96 469.96 20.30
4 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 14.5m 15.4m 296.82 296.82 15.40
5 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 11.8m 14.4m 261.48 261.48 14.40
6 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 12.0m 13.7m 236.75 236.75 13.70
7 Lammi Arron L *FIN -14 10.4m 11.8m 169.61 169.61 11.80
8 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 11.4m 11.3m 155.48 155.48 11.40
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Vesterbaek Albert Esager *DEN -14 533.57 824.32 420.81 1778.70 1778.70
2 Donnerstal Isak *SWE -14 469.96 837.84 300.15 1607.95 1607.95
3 Bergsodden Sebastian *NOR -14 505.30 736.49 81.45 1323.24 1323.24
4 Thiel-Gronbech Sander *DEN -14 261.48 675.68 368.02 1305.18 1305.18
5 Chleve Laurits Christian *DEN -14 296.82 608.11 185.52 1090.45 1090.45
6 Andersen Arthur Carl *DEN -14 155.48 540.54 93.51 789.53 789.53
7 Lammi Arron *FIN -14 169.61 344.59 174.96 689.16 689.16
8 Chleve Johannes Christian *DEN -14 236.75 391.89 30.17 658.81 658.81
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Donnerstal Isak L *SWE -14 0.50/55/13.00 2.00/55/13.00 837.84 837.84 50.00
2 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 1.50/55/14.25 1.00/55/13.00 824.32 824.32 49.00
3 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 0.50/55/14.25 2.00/55/16.00 736.49 736.49 42.50
4 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2.00/55/18.25 2.00/55/16.00 675.68 675.68 38.00
5 Kohtanen Sameli L *FIN -14 4.00/49 4.00/55/18.25 621.62 621.62 34.00
6 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 4.50/52 3.00/55/18.25 608.11 608.11 33.00
7 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 4.00/52 3.00/49 540.54 540.54 28.00
8 Alanen Aaro L *FIN -14 4.00/49 1.50/52 506.76 506.76 25.50
9 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 4.00/46 5.00/46 391.89 391.89 17.00
10 Lammi Arron L *FIN -14 1.00/43 1.50/46 344.59 344.59 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Donnerstal Isak L *SWE -14 0.50/55/13.00 2.00/55/13.00 837.84 837.84 50.00
2 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 1.50/55/14.25 1.00/55/13.00 824.32 824.32 49.00
3 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 0.50/55/14.25 2.00/55/16.00 736.49 736.49 42.50
3 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2.00/55/18.25 2.00/55/16.00 675.68 675.68 38.00
5 Kohtanen Sameli L *FIN -14 4.00/49 4.00/55/18.25 621.62 621.62 34.00
6 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 4.50/52 3.00/55/18.25 608.11 608.11 33.00
7 Alanen Aaro L *FIN -14 4.00/49 1.50/52 506.76 506.76 25.50
8 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 4.00/52 3.00/49 540.54 540.54 28.00
9 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 4.00/46 5.00/46 391.89 391.89 17.00
10 Lammi Arron L *FIN -14 1.00/43 1.50/46 344.59 344.59 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 2790 2490 420.81 420.81 2490.00
2 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2440 2430 368.02 368.02 2440.00
3 Donnerstal Isak L *SWE -14 1990 1560 300.15 300.15 1560.00
4 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 1230 510 185.52 185.52 510.00
5 Lammi Arron L *FIN -14 980 1160 174.96 174.96 1160.00
6 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 440 620 93.51 93.51 620.00
7 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 540 410 81.45 81.45 410.00
8 Leal Oscar L *FIN -14 320 400 60.33 60.33 400.00
9 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 200 200 30.17 30.17 200.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Albert Esager L *DEN -14 2790 2490 420.81 420.81 2490.00
2 Thiel-Gronbech Sander L *DEN -14 2440 2430 368.02 368.02 2440.00
3 Donnerstal Isak L *SWE -14 1990 1560 300.15 300.15 1560.00
4 Lammi Arron L *FIN -14 980 1160 174.96 174.96 1160.00
5 Andersen Arthur Carl L *DEN -14 440 620 93.51 93.51 620.00
6 Chleve Laurits Christian L *DEN -14 1230 510 185.52 185.52 510.00
7 Bergsodden Sebastian L *NOR -14 540 410 81.45 81.45 410.00
8 Leal Oscar L *FIN -14 320 400 60.33 60.33 400.00
9 Chleve Johannes Christian L *DEN -14 200 200 30.17 30.17 200.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 12.0m 9.7m 9.9m 250.00 250.00 12.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 12.0m 9.7m 9.9m 250.00 250.00 12.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 12.0m 9.7m 9.9m 250.00 250.00 12.00
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Enestrom Kajsa *SWE -14 250.00 676.47 264.15 1190.62 1190.62
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 4.00/52/16.00 2.00/52/16.00 676.47 676.47 40.00
2 Makynen Mariela L *FIN -14 2.50/49 4.50/46 477.94 477.94 26.50
3 Niskavaara Roosa L *FIN -14 1.50/46 2.00/46 382.35 382.35 20.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 4.00/52/16.00 2.00/52/16.00 676.47 676.47 40.00
2 Makynen Mariela L *FIN -14 2.50/49 4.50/46 477.94 477.94 26.50
3 Niskavaara Roosa L *FIN -14 1.50/46 2.00/46 382.35 382.35 20.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 1150 1400 264.15 264.15 1400.00
2 Leal Sandra L *FIN -14 700 600 132.08 132.08 600.00
3 Niskavaara Roosa L *FIN -14 680 530 128.30 128.30 680.00
4 Lammi Ella L *FIN -14 180 300 56.60 56.60 300.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Enestrom Kajsa L *SWE -14 1150 1400 264.15 264.15 1400.00
2 Leal Sandra L *FIN -14 700 600 132.08 132.08 600.00
3 Niskavaara Roosa L *FIN -14 680 530 128.30 128.30 680.00
4 Lammi Ella L *FIN -14 180 300 56.60 56.60 300.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
3 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
3 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
3 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Westlund Elliot *SWE -17 869.48 843.37 290.46 2003.31 2003.31
2 Domino Oscar *DEN -17 667.95 753.01 254.77 1675.73 1675.73
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 4.00/58/12.00 5.00/58/12.00 855.42 855.42 65.00
2 Westlund Elliot L *SWE -17 2.50/58/12.00 4.00/58/12.00 843.37 843.37 64.00
3 Domino Oscar L *DEN -17 0.50/58/18.25 2.50/58/13.00 753.01 753.01 56.50
4 Makynen Hannes L *FIN -17 2.00/40 3.00/55/18.25 469.88 469.88 33.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 4.00/58/12.00 5.00/58/12.00 855.42 855.42 65.00
2 Westlund Elliot L *SWE -17 2.50/58/12.00 4.00/58/12.00 843.37 843.37 64.00
3 Domino Oscar L *DEN -17 0.50/58/18.25 2.50/58/13.00 753.01 753.01 56.50
4 Makynen Hannes L *FIN -17 2.00/40 3.00/55/18.25 469.88 469.88 33.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 3500 3500 290.46 290.46 3500.00
2 Domino Oscar L *DEN -17 2820 3070 254.77 254.77 3070.00
3 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 1290 1930 160.17 160.17 1930.00
4 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 1190 1240 102.90 102.90 1240.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 3500 3500 290.46 290.46 3500.00
2 Domino Oscar L *DEN -17 2820 3070 254.77 254.77 3070.00
3 Vesterbaek Oskar Esager L *DEN -17 1290 1930 160.17 160.17 1930.00
4 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 1190 1240 102.90 102.90 1240.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
2 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
3 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
4 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
5 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
2 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
3 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
4 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
5 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
2 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
3 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
4 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
5 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Jacobsen Maise *DEN -17 782.05 737.50 262.45 1782.00 1782.00
2 Ronnerfors Tuva-Lisa *SWE -17 305.13 837.50 202.11 1344.74 1344.74
3 Olsson Marta *SWE -17 164.10 712.50 306.51 1183.11 1183.11
4 Antonsson Elsa *SWE -17 289.74 706.25 146.55 1142.54 1142.54
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 1.00/55/12.00 2.00/55/13.00 837.50 837.50 61.00
2 Handegaard Nora L *NOR -17 3.00/55/13.00 2.50/55/13.00 787.50 787.50 57.00
3 Jacobsen Maise L *DEN -17 5.00/55/16.00 5.00/55/14.25 737.50 737.50 53.00
4 Kvisla Emma Christine L *NOR -17 4.00/55/16.00 3.00/55/14.25 712.50 712.50 51.00
5 Olsson Marta L *SWE -17 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00 712.50 712.50 51.00
6 Antonsson Elsa L *SWE -17 4.50/55/16.00 2.50/55/14.25 706.25 706.25 50.50
7 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 4.00/55/18.25 3.50/52 575.00 575.00 40.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Handegaard Nora L *NOR -17 3.00/55/13.00 2.50/55/13.00 787.50 787.50 57.00
2 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 1.00/55/12.00 2.00/55/13.00 837.50 837.50 61.00
3 Jacobsen Maise L *DEN -17 5.00/55/16.00 5.00/55/14.25 737.50 737.50 53.00
4 Kvisla Emma Christine L *NOR -17 4.00/55/16.00 3.00/55/14.25 712.50 712.50 51.00
5 Antonsson Elsa L *SWE -17 4.50/55/16.00 2.50/55/14.25 706.25 706.25 50.50
6 Olsson Marta L *SWE -17 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00 712.50 712.50 51.00
7 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 4.00/55/18.25 3.50/52 575.00 575.00 40.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Olsson Marta L *SWE -17 3070 3200 306.51 306.51 3200.00
2 Jacobsen Maise L *DEN -17 2740 0 262.45 262.45 2740.00
3 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 2110 1960 202.11 202.11 1960.00
4 Antonsson Elsa L *SWE -17 1310 1530 146.55 146.55 1530.00
5 Handegaard Nora L *NOR -17 650 690 66.09 66.09 690.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Olsson Marta L *SWE -17 3070 3200 306.51 306.51 3200.00
2 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 2110 1960 202.11 202.11 1960.00
3 Antonsson Elsa L *SWE -17 1310 1530 146.55 146.55 1530.00
4 Handegaard Nora L *NOR -17 650 690 66.09 66.09 690.00
5 Jacobsen Maise L *DEN -17 2740 0 262.45 262.45 2740.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
3 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
4 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
5 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
6 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
7 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
8 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Westlund Elliot L *SWE -17 52.3m 50.1m 53.4m 869.48 869.48 52.30
2 Domino Oscar L *DEN -17 40.8m 41.8m 38.8m 667.95 667.95 41.80
3 Jacobsen Maise L *DEN -17 37.5m 35.8m 36.0m 782.05 782.05 37.50
4 Rambo Kristof Leander Kjolnes L *NOR -17 30.6m 31.6m 29.2m 472.17 472.17 31.60
5 Ronnerfors Tuva-Lisa L *SWE -17 18.1m 18.9m 19.5m 305.13 305.13 18.90
6 Antonsson Elsa L *SWE -17 18.3m 16.7m 289.74 289.74 18.30
7 Sektnan Bakli Agathe L *NOR -17 16.6m 17.4m 15.2m 266.67 266.67 17.40
8 Olsson Marta L *SWE -17 13.4m 13.2m 11.9m 164.10 164.10 13.20
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Westlund Elliot *SWE -17 869.48 843.37 290.46 2003.31 2003.31
2 Jacobsen Maise *DEN -17 782.05 737.50 262.45 1782.00 1782.00
3 Domino Oscar *DEN -17 667.95 753.01 254.77 1675.73 1675.73
4 Ronnerfors Tuva-Lisa *SWE -17 305.13 837.50 202.11 1344.74 1344.74
5 Olsson Marta *SWE -17 164.10 712.50 306.51 1183.11 1183.11
6 Antonsson Elsa *SWE -17 289.74 706.25 146.55 1142.54 1142.54
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Stalheim Sondre L *NOR -21 47.8m 47.5m 48.0m 579.55 579.55 47.50
2 Virta Aatu L *FIN -21 47.0m 45.0m 47.0m 568.18 568.18 47.00
3 Westlund Charlie L *SWE -21 35.0m 0.00m 44.9m 397.73 397.73 35.00
4 Larsen Magnus Kvalheim L *NOR -21 DNS 35.0m 397.73 397.73 35.00
5 Aldman Simon L *SWE -21 28.2m 33.9m 33.9m 382.10 382.10 33.90
6 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 24.8m 0.00m 30.0m 252.84 252.84 24.80
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Stalheim Sondre L *NOR -21 47.8m 47.5m 48.0m 579.55 579.55 47.50
2 Virta Aatu L *FIN -21 47.0m 45.0m 47.0m 568.18 568.18 47.00
3 Westlund Charlie L *SWE -21 35.0m 0.00m 44.9m 397.73 397.73 35.00
4 Aldman Simon L *SWE -21 28.2m 33.9m 33.9m 382.10 382.10 33.90
5 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 24.8m 0.00m 30.0m 252.84 252.84 24.80
6 Larsen Magnus Kvalheim L *NOR -21 DNS 35.0m 397.73 397.73 35.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Stalheim Sondre L *NOR -21 47.8m 47.5m 48.0m 579.55 579.55 47.50
2 Virta Aatu L *FIN -21 47.0m 45.0m 47.0m 568.18 568.18 47.00
3 Aldman Simon L *SWE -21 28.2m 33.9m 33.9m 382.10 382.10 33.90
4 Westlund Charlie L *SWE -21 35.0m 0.00m 44.9m 397.73 397.73 35.00
5 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 24.8m 0.00m 30.0m 252.84 252.84 24.80
6 Larsen Magnus Kvalheim L *NOR -21 DNS 35.0m 397.73 397.73 35.00
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Stalheim Sondre *NOR -21 579.55 789.19 255.37 1624.11 1624.11
2 Westlund Charlie *SWE -21 397.73 810.81 229.12 1437.66 1437.66
3 Aldman Simon *SWE -21 382.10 800.00 155.93 1338.03 1338.03
4 Schmidt Berggren Bertel *DEN -21 252.84 437.84 222.75 913.43 913.43
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Westlund Charlie L *SWE -21 3.00/58/11.25 2.50/58/12.00 (3.50/58/11.25) 810.81 810.81 69.00
2 Cederquist Leo L *SWE -21 2.00/58/11.25 3.00/58/11.25 (2.50/58/12.00) 810.81 810.81 69.00
3 Aldman Simon L *SWE -21 4.00/58/12.00 2.00/58/11.25 800.00 800.00 68.00
4 Stalheim Sondre L *NOR -21 5.50/58/13.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
5 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 0.50/40 4.50/55/18.25 437.84 437.84 34.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cederquist Leo L *SWE -21 2.00/58/11.25 3.00/58/11.25 (2.50/58/12.00) 810.81 810.81 69.00
2 Aldman Simon L *SWE -21 4.00/58/12.00 2.00/58/11.25 800.00 800.00 68.00
3 Stalheim Sondre L *NOR -21 5.50/58/13.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
4 Westlund Charlie L *SWE -21 3.00/58/11.25 2.50/58/12.00 (3.50/58/11.25) 810.81 810.81 69.00
5 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 0.50/40 4.50/55/18.25 437.84 437.84 34.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Virta Aatu L *FIN -21 3170 3500 278.44 278.44 3500.00
2 Stalheim Sondre L *NOR -21 3210 3060 255.37 255.37 3210.00
3 Westlund Charlie L *SWE -21 1770 2880 229.12 229.12 2880.00
4 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 2800 2190 222.75 222.75 2800.00
5 Aldman Simon L *SWE -21 1780 1960 155.93 155.93 1960.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Virta Aatu L *FIN -21 3170 3500 278.44 278.44 3500.00
2 Stalheim Sondre L *NOR -21 3210 3060 255.37 255.37 3210.00
3 Westlund Charlie L *SWE -21 1770 2880 229.12 229.12 2880.00
4 Schmidt Berggren Bertel L *DEN -21 2800 2190 222.75 222.75 2800.00
5 Aldman Simon L *SWE -21 1780 1960 155.93 155.93 1960.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vang Eline L *NOR -21 29.8m 30.4m 33.3m 439.02 439.02 30.40
2 Bjorlin Ella L *SWE -21 21.0m 31.3m 262.66 262.66 21.00
3 Stalheim Kaja L *NOR -21 27.6m 27.1m 27.9m 386.49 386.49 27.60
4 Virta Sanni L *FIN -21 25.0m 26.5m 27.8m 365.85 365.85 26.50
5 Stokke Nora L *NOR -21 19.5m 18.6m 21.0m 262.66 262.66 21.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vang Eline L *NOR -21 29.8m 30.4m 33.3m 439.02 439.02 30.40
2 Stalheim Kaja L *NOR -21 27.6m 27.1m 27.9m 386.49 386.49 27.60
3 Virta Sanni L *FIN -21 25.0m 26.5m 27.8m 365.85 365.85 26.50
4 Bjorlin Ella L *SWE -21 21.0m 31.3m 262.66 262.66 21.00
5 Stokke Nora L *NOR -21 19.5m 18.6m 21.0m 262.66 262.66 21.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Vang Eline L *NOR -21 29.8m 30.4m 33.3m 439.02 439.02 30.40
2 Stalheim Kaja L *NOR -21 27.6m 27.1m 27.9m 386.49 386.49 27.60
3 Virta Sanni L *FIN -21 25.0m 26.5m 27.8m 365.85 365.85 26.50
4 Bjorlin Ella L *SWE -21 21.0m 31.3m 262.66 262.66 21.00
5 Stokke Nora L *NOR -21 19.5m 18.6m 21.0m 262.66 262.66 21.00
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Vang Eline *NOR -21 439.02 694.92 212.26 1346.20 1346.20
2 Bjorlin Ella *SWE -21 262.66 711.86 151.87 1126.39 1126.39
3 Stokke Nora *NOR -21 234.52 581.92 175.84 992.28 992.28
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00 768.36 768.36 62.00
2 Bjorlin Ella L *SWE -21 2.00/55/16.00 3.00/55/13.00 711.86 711.86 57.00
3 Vang Eline L *NOR -21 4.50/55/14.25 1.50/55/13.00 694.92 694.92 55.50
4 Moss Andrea Brondbo L *NOR -21 4.50/55/14.25 2.00/55/14.25 661.02 661.02 50.00
5 Stokke Nora L *NOR -21 3.00/55/16.00 3.50/55/16.00 581.92 581.92 45.50
6 Virta Sanni L *FIN -21 2.50/55/16.00 1.50/37 570.62 570.62 44.50
7 Westergard Aino L *FIN -21 4.00/49 5.00/49 395.48 395.48 29.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00 768.36 768.36 62.00
2 Bjorlin Ella L *SWE -21 2.00/55/16.00 3.00/55/13.00 711.86 711.86 57.00
3 Vang Eline L *NOR -21 4.50/55/14.25 1.50/55/13.00 694.92 694.92 55.50
4 Moss Andrea Brondbo L *NOR -21 4.50/55/14.25 2.00/55/14.25 661.02 661.02 50.00
5 Stokke Nora L *NOR -21 3.00/55/16.00 3.50/55/16.00 581.92 581.92 45.50
6 Westergard Aino L *FIN -21 4.00/49 5.00/49 395.48 395.48 29.00
7 Virta Sanni L *FIN -21 2.50/55/16.00 1.50/37 570.62 570.62 44.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vang Eline L *NOR -21 2390 2160 212.26 212.26 2160.00
2 Stokke Nora L *NOR -21 1270 1980 175.84 175.84 1980.00
3 Bjorlin Ella L *SWE -21 1710 151.87 151.87 1710.00
4 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 1070 1290 114.56 114.56 1290.00
5 Stalheim Kaja L *NOR -21 740 65.72 65.72 740.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vang Eline L *NOR -21 2390 2160 212.26 212.26 2160.00
2 Stokke Nora L *NOR -21 1270 1980 175.84 175.84 1980.00
3 Bjorlin Ella L *SWE -21 1710 151.87 151.87 1710.00
4 Hogh Sorensen Astrid L *DEN -21 1070 1290 114.56 114.56 1290.00
5 Stalheim Kaja L *NOR -21 740 65.72 65.72 740.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Performances Overall TeamOverall Points
1 Rastrom Viktor L *SWE Open 40.9m 42.0m 33.7m 379.26 379.26 33.70
2 Stalheim Marius L *NOR Open 30.4m 30.4m 31.9m 353.69 353.69 31.90
3 Viker Vemund L *NOR Open 18.6m 21.0m 21.7m 198.86 198.86 21.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bogne Jakob L *SWE Open 4.50/58/11.25 4.00/58/11.25 827.03 827.03 70.00
2 Ronkko Samuli L *FIN Open 1.00/58/11.25 2.50/58/11.25 805.41 805.41 68.50
3 Ronkko Miikka L *FIN Open 4.50/58/12.00 2.25/58/11.25 802.70 802.70 68.25
4 Johansson Noa L *SWE Open 1.50/58/11.25 1.50/58/11.25 794.59 794.59 67.50
5 Terner Casper L *SWE Open 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25 789.19 789.19 67.00
6 Rastrom Viktor L *SWE Open 3.00/58/12.00 2.00/58/12.00 745.95 745.95 63.00
7 Viker Vemund L *NOR Open 5.00/40 1.00/58/14.25 594.59 594.59 49.00
8 Stalheim Marius L *NOR Open 3.00/58/16.00 5.50/58/16.00 578.38 578.38 47.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nielsen Tue Ernst L *DEN Open 8930 8080 710.42 710.42 8930.00
2 Anttila Veli-Matti L *FIN Open 7440 7790 619.73 619.73 7790.00
3 Rastrom Viktor L *SWE Open 2340 1470 186.16 186.16 2340.00
4 Stalheim Marius L *NOR Open 1310 1470 116.95 116.95 1470.00
5 Viker Vemund L *NOR Open 1100 1400 111.38 111.38 1400.00
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Lammi Mette *FIN Open 121.95 638.42 230.02 990.39 990.39
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Rastrom Viktor *SWE Open 497.16 745.95 186.16 1429.27 1429.27
2 Stalheim Marius *NOR Open 332.39 578.38 116.95 1027.72 1027.72
3 Viker Vemund *NOR Open 198.86 594.59 111.38 904.83 904.83
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lammi Mette L *FIN Open 13.5m 13.2m 121.95 121.95 13.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lammi Mette L *FIN Open 2.50/55/14.25 2.00/55/14.25 638.42 638.42 50.50
2 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00 576.27 576.27 45.00
3 Hellman Ellen L *FIN Open 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 531.07 531.07 41.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bergsgard Elsa L *SWE Open 3600 3560 319.72 319.72 3560.00
2 Lammi Mette L *FIN Open 2550 2590 230.02 230.02 2590.00
3 Lindholm Tiia L *FIN Open 1290 1570 139.43 139.43 1570.00