Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 3.00/55/11.25 0.50/55/10.75
1 Poulain-Ferarios Camille FRA 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Truelove Karen USA 3.00/55/11.25 5.00/55/11.25
2 Viljoen Gabriella RSA 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
3 Carter Brie USA 3.50/55/12.00 2.50/55/13.00
3 Mcclintock Rini Whitney CAN 4.00/55/11.25 3.00/55/11.25
4 Cooper Caroline USA 2.00/55/12.00
4 Nowlan Karina AUS 4.00/55/11.25 4.50/55/12.00
5 Amade Anais FRA 3.00/55/11.25
5 Coble Eller April USA 3.00/55/11.25
5 Waitt Nikki USA 0.50/55/12.00
6 Morgan Lauren USA 5.50/55/13.00
7 Arthur Nicole GBR 2.00/55/11.25
7 Carroll Jacinta AUS 4.50/55/13.00
7 Lucine Clementine FRA 2.00/55/11.25
8 Pajni Maria Luisa ITA 3.00/55/13.00
9 Haw Makayla USA 1.50/55/13.00
9 Knutson Jill USA 2.50/55/12.00
10 Gordon Cathryn AUS 2.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Erika USA 4840 8320
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 7540 8340
2 Lucine Clementine FRA 8640 7250
2 Naser Nicole CHI 5780 4970
3 Morgan Lauren USA 4720 3780
3 NIGHTINGALE Mandy USA 7530 6890
4 Bennett Danyelle USA 7750 6380
4 Montavon Elizabeth USA 4690
5 Linares A. Maria Camila COL 7090
5 Pajni Maria Luisa ITA 4340
6 Berdnikava Natallia BLR 5100
6 Poulain-Ferarios Camille FRA 4230
7 Chapoy Carolina MEX 3000
7 Lauretano Alex USA 5020
8 Cambray Iris FRA 3310
8 Carroll Jacinta AUS 2420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carroll Jacinta AUS 46.60 46.50
1 Fladborg Asher June DEN 52.20 53.10
2 Berdnikava Natallia BLR 50.30 51.30
2 Morgan Lauren USA 45.20 45.70
3 Ellis Marion FRA 50.30 50.60
3 Pajni Maria Luisa ITA 41.90 37.00
4 Haw Makayla USA 39.00
4 Lauretano Alex USA 51.10 47.60
5 Jaquess Regina USA 49.30
6 Vympranietsova Marie GRE 48.00
7 Jepsen Maj Lund DEN 47.80
8 Turets Iryna BLR 47.40
9 Lucine Clementine FRA 45.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Asher William GBR 2.00/58/10.75 5.00/58/10.75
1 Descuns Sacha FRA 1.50/58/10.75 1.50/58/10.75
2 Parsons Nick USA 3.00/58/10.75 3.50/58/10.75
2 Stadlbaur Benjamin SUI 2.50/58/11.25 2.50/58/11.25
3 Beauchesne Jamie USA 4.50/58/10.75 2.50/58/10.75
3 Earl James GBR 2.00/58/11.25 4.50/58/12.00
4 Degasperi Thomas ITA 3.00/58/10.75 2.50/58/11.25
4 Kolman Martin CZE 4.00/58/12.00
5 Nicholson Zane USA 3.50/58/12.00
5 Parrish Chris USA 2.00/58/10.75
6 Larkin Aaron NZL 1.00/58/10.75
6 Wilson K.C. USA 2.50/58/12.00
7 Briant Joshua AUS 2.00/58/12.00
7 Robledo M. Alejandro COL 2.00/58/12.00
7 Rossi Chris USA 5.00/58/11.25
8 Fisher Jodi GBR 4.50/58/11.25
9 Efverstrom Daniel SWE 0.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BELIAKOU Herman BLR 6770 6810
1 Kolman Martin CZE 9080 10210
2 Ballon Pierre FRA 6630 5600
2 Earl James GBR 8810 9790
3 Chapoy Rodrigo MEX 6800 6630
3 Zharnasek Aliaksei BLR 6470 5220
4 Dodd Ryan CAN 6110 4730
4 Schaffer Dylan USA 6700
5 Fortamps Olivier BEL 6070
5 Torres Medina Andrés MEX 6380
6 Briant Joshua AUS 6020
6 Llewellyn Jaret CAN 5930
7 Desboyaux Franck USA 5670
7 Robledo M. Alejandro COL 5000
8 Efverstrom Daniel SWE 4010
8 Siemers Jimmy USA 4400
9 Sedlmajer Adam CZE 2070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Efverstrom Daniel SWE 54.10 55.90
1 Krueger Freddy USA 66.20 70.20
2 Asher Thomas GBR 65.60 69.50
2 Kolman Martin CZE 51.30 53.50
3 Dodd Ryan CAN 67.10 68.60
3 Robledo M. Alejandro COL 49.70 48.50
4 Llewellyn Jaret CAN 67.20 0.00
4 Mejia P. Alberto COL 47.50
5 Briant Joshua AUS 46.90
5 Sharman Damien GBR 65.20
6 WHARTON Christopher GBR 46.40
6 Worden Zack USA 65.00
7 Earl James GBR 44.20
7 Seels Jason GBR 64.30
8 Ellis Scot USA 58.90