Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
17 Parussel Ronja GER 3.50/52
18 Geisler Angelina GER 3.00/52
20 Baumeier Shelly GER 0.00/52
29 Brummel Lara GER 0.50/49
33 Kitzing Aylin GER 3.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Parussel Ronja GER 1420
12 Baumeier Shelly GER 970 1080
15 Kitzing Aylin GER 910
17 Geisler Angelina GER 880
21 Brummel Lara GER 580
# Bib Name Country Category Round 1
6 Parussel Ronja GER 18.00
12 Brummel Lara GER 14.70
# Bib Name Country Category Round 1
1 Niederbäumer Kim Helen GER 3.00/55/13.00
8 Niederbäumer Chris GER 1.00/55/16.00
9 Leonhardt Lilian GER 4.50/55/18.25
13 Bucksch Jana GER 2.00/55/18.25
13 Parussel Luca GER 2.00/55/18.25
19 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.00/52
23 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.50/52
40 Metz Dana-Lea GER 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Niederbäumer Kim Helen GER 2310 2270
7 Leonhardt Lilian GER 1380 2100
8 Parussel Luca GER 1390 2080
16 Niederbäumer Chris GER 660 1200
23 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 610 700
27 Wodsedalek Gina-Marie GER 610
29 Bucksch Jana GER 580
# Bib Name Country Category Round 1
4 Niederbäumer Kim Helen GER 28.80
5 Niederbäumer Chris GER 24.10
7 Leonhardt Lilian GER 21.60
9 Parussel Luca GER 19.00
10 Wodsedalek Gina-Marie GER 18.70
19 Bucksch Jana GER 15.20
23 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 14.00
25 Metz Dana-Lea GER 13.30
# Bib Name Country Category Round 1
28 Fälker Svenja GER 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1
25 Fälker Svenja GER 680
# Bib Name Country Category Round 1
39 Schlesinger Miriam GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1
22 Schlesinger Miriam GER 740
# Bib Name Country Category Round 1
21 Schlesinger Miriam GER 16.10
# Bib Name Country Category Round 1
2 Baumeier Gitte GER 2.00/55/13.00
4 Langrock Claudia GER 1.50/55/14.25
11 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/18.25
36 Brummel Doris GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3730 3780
2 Baumeier Gitte GER 3460 2160
3 Boepple-Filbig Petra GER 2130
28 Brummel Doris GER 290
# Bib Name Country Category Round 1
1 Baumeier Gitte GER 23.70
3 Langrock Claudia GER 20.80
15 Brummel Doris GER 12.90
# Bib Name Country Category Round 1
7 Hanig Lorenzo GER 5.00/55/16.00
16 Beier Tim GER 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Hanig Lorenzo GER 1070 1400
19 Beier Tim GER 660 790
# Bib Name Country Category Round 1
24 Beier Tim GER 13.60
# Bib Name Country Category Round 1
12 Richter Tim GER 1.00/58/16.00
26 Kindt Lucas GER 4.00/55/18.25
32 Langrock Martin GER 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1
14 Langrock Martin GER 1570
30 Kindt Lucas GER 680
34 Richter Tim GER 200
# Bib Name Country Category Round 1
11 Langrock Martin GER 20.80
20 Richter Tim GER 17.00
22 Kindt Lucas GER 15.90
# Bib Name Country Category Round 1
31 Zander Florian GER 2.25/55/18.25
35 Brockmann Andre GER 1.50/52
38 Langrock Eric GER 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1
20 Langrock Eric GER 1080
32 Zander Florian GER 660
33 Brockmann Andre GER 290
# Bib Name Country Category Round 1
14 Langrock Eric GER 22.30
17 Zander Florian GER 21.00
26 Brockmann Andre GER 14.20
# Bib Name Country Category Round 1
24 Albrecht Magnus GER 3.00/58/18.25
24 Pernull Rene GER 3.00/58/18.25
30 Beier Toni GER 4.00/55/18.25
34 Brockmann Kai GER 4.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Albrecht Magnus GER 2430 2350
18 Beier Toni GER 1020 1280
24 Pernull Rene GER 930
# Bib Name Country Category Round 1
2 Albrecht Magnus GER 43.40
13 Beier Toni GER 24.60
# Bib Name Country Category Round 1
5 Klages Sven GER 3.00/55/13.00
21 Bucksch Jan GER 3.50/55/18.25
22 Wodsedalek Rico GER 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
31 Bucksch Jan GER 650
35 Wodsedalek Rico GER 160
# Bib Name Country Category Round 1
16 Wodsedalek Rico GER 21.50
27 Bucksch Jan GER 13.50
# Bib Name Country Category Round 1
6 Scherer Philipp GER 3.00/55/13.00
27 Grutza Marius GER 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
13 Scherer Philipp GER 870
# Bib Name Country Category Round 1
8 Scherer Philipp GER 22.90
# Bib Name Country Category Round 1
3 Kuhnt Günter GER 3.00/55/13.00
37 Pernull Adolf GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1
5 Pernull Adolf GER 1130
26 Kuhnt Günter GER 320
# Bib Name Country Category Round 1
18 Kuhnt Günter GER 16.50
# Bib Name Country Category Round 1
10 Drechsler Dieter GER 1.50/52/16.00
15 Klages Günter GER 5.00/52
# Bib Name Country Category Round 1
4 Hidas Lajos - Joschi GER 740