Slåstad Junior Jump 2
Slåstad VSK, Ellingsrudvegen 4, 2100 Skarnes 5 Aug 2021
Slåstad VSK, Ellingsrudvegen 4, 2100 Skarnes 5 Aug 2021
Waterski
International competition
Code: 21NOR012
International competition
Code: 21NOR012
Event Details(Homologation Level Planned) | ||
---|---|---|
Jump | N | 2 Rounds |
Age group | Europe & Africa | |
-12 -14 -17 -21 |
Entries | |
---|---|
Type | Open |
Status | Registration Open |
Limit | 15 |
Deadline | 29/07/2021 |
Divisions | No |
Open to foreign Skiers | Yes |
Cash Prize | No |
Jury Panel | ||
---|---|---|
Chief Judge | KNAPKØIEN Tuva | NOR |
Assistant Chief Judge | ODEGARDSTUEN Lars | NOR |
Homologator | VIKER Hakon | NOR |
Scorer | ODEGARDSTUEN Lars | NOR |
Assistant Scorer | WIGDEL Kjetil | NOR |
Judge | KNAPKØIEN Tuva | NOR |
Judge | STALHEIM Geir | NOR |
Judge | STALHEIM Monika | NOR |
Judge | VANG Lise Elgesem | NOR |
Judge | VIKER Hakon | NOR |
Judge | WIGDEL Kjetil | NOR |
Driver | VÅLTORP Lars Ola | NOR |
Slåstad VSK | |
---|---|
Country | Norway |
Code | NORSLA |
Area |
Organizer | |
---|---|
Name | Lars Ola Våltorp |
Phone | |
larsola@vannski.info |
Federation | |
---|---|
Name | Lars Ødegårdstuen |
Phone | |
larskoe@online.no |
Other | |
---|---|
Towboat | Ski Nautique |
More info |
---|
Results Individual Classification
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Overall | TeamOverall | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elliasen Sivert | N | NOR | -14 | 14,4m | 15,0m | 5,00 | 1000,00 | 15.00 |
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Overall | TeamOverall | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Black Charlotte | N | NOR | -14 | 9,4m | 9,9m | 2,90 | 935,48 | 9.90 | |
2 | Sektnan Bakli Agathe | N | NOR | -14 | 10,1m | 9,6m | 3,10 | 1000,00 | 9.60 |
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rambo Kristof Leander Kjolnes | N | NOR | -17 | 17,7m | 17,6m | 17.60 |
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Overall | TeamOverall | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stokke Nora | N | NOR | -17 | 0,00m | 18,4m | 5,40 | 1000,00 | 18.40 | |
2 | Handegaard Nora | N | NOR | -17 | 0,00m | 10,3m | 10.30 |
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Overall | TeamOverall | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stalheim Sondre | N | NOR | -21 | 42,7m | 42,5m | 17,70 | 1000,00 | 42.50 | |
2 | Wigdel Petter | N | NOR | -21 | 0,00m | 30,6m | 5,60 | 316,38 | 30.60 | |
3 | Skaug Nicolai | N | NOR | -21 | 29,4m | 27,6m | 4,40 | 248,59 | 27.60 | |
4 | Stalheim Marius | N | NOR | -21 | 24,3m | 25,9m | 0,90 | 50,85 | 25.90 | |
5 | Viker Vemund | N | NOR | -21 | 18,3m | 17,8m | 17.80 | |||
6 | Handegaard Haakon | N | NOR | -21 | 16,8m | 16,7m | 16.70 |
# | Bib | Name | HC | Country | Category | Round 1 | Round 2 | Overall | TeamOverall | Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vang Eline | N | NOR | -21 | 28,9m | 29,0m | 12,00 | 1000,00 | 29.00 |