Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 4.00/34 2.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 710 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Suzi GER 26.50 27.70
2 Brummel Doris GER 12.80 13.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Geißler Claudia GER 4.00/55/18.25 2.00/55/18.25
2 Langrock Claudia GER 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Langrock Claudia GER 19.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 1.50/52/16.00 0.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2730 2810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 15.90 15.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 3.50/49/16.00 4.00/49/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 1980 2040
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 5.00/55/12.00 5.50/55/12.00
2 Kosfeld Marcel GER 3.00/55/13.00 2.50/55/12.00
3 Von Schorlemer Stephan GER 1.50/55/13.00 2.00/55/12.00
4 Klages Sven GER 1.50/37 4.50/55/14.25
5 Hennig Nick GER 4.25/55/18.25 5.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 3350 3150
2 Von Schorlemer Stephan GER 1450 1300
3 Hennig Nick GER 1520 1290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Von Schorlemer Stephan GER 39.40 43.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Michael GER 2.50/55/12.00 2.25/55/12.00
2 Bothe Andreas GER 4.00/55/12.00 2.50/55/13.00
3 Scherer Philipp GER 5.00/55/14.25 0.50/55/13.00
4 Broemel Mike GER 3.00/55/13.00 4.00/55/14.25
4 Siegel Ralph GER 4.00/55/13.00 4.00/55/14.25
6 Klarhorst Marcus GER 0.00/55/14.25 3.00/37
7 Behrensdorf Thomas GER 4.50/55/16.00
8 Bucksch Jan GER 5.00/55/18.25
9 Krähe Dieter GER 4.00/55/18.25
10 Wallich Thomas GER 2.00/55/18.25
11 Off Markus GER 3.00/37
12 Neumann Uwe GER 1.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 2910 3190
2 Broemel Mike GER 1870 1890
3 Scherer Philipp GER 820 1010
4 Bucksch Jan GER 920 900
5 Krähe Dieter GER 480 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 35.70 36.00
2 Scherer Philipp GER 23.90 24.20
3 Broemel Mike GER 21.00 23.60
4 Bucksch Jan GER 17.80 17.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 1.50/55/14.25 1.00/55/13.00
2 Menzel Hans-Joachim GER 1.00/55/14.25 3.50/55/14.25
3 Kapfelsberger Rainer GER 2.00/55/16.00 4.00/55/18.25
4 Requa Uwe GER 3.00/55/14.25 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2680 2370
2 Menzel Hans-Joachim GER 2320 1930
3 Reitberger Anton GER 1450 1450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 26.80 26.70
2 Reitberger Anton GER 18.40 17.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Klages Günter GER 5.00/49 2.00/52
2 Burger Norbert GER 0.50/52/13.00 3.25/37
3 Hüller Heiko GER 5.25/52/14.25 2.50/37
4 Drechsler Dieter GER 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1470 1670
2 Burger Norbert GER 820 960
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Heiko GER 26.50