Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 4.00/52 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 620 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Suzi GER 25.60 24.40
2 Brummel Doris GER 13.10 14.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 1.50/55/14.25 3.00/55/14.25
2 Geißler Claudia GER 2.50/52 2.00/55/16.00
3 Boepple-Filbig Petra GER 2.00/55/16.00 3.50/55/18.25
4 Baumeier Gitte GER 5.00/22 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2550 2810
2 Baumeier Gitte GER 4190 2750
3 Langrock Claudia GER 4330 1800
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 23.40 23.70
2 Boepple-Filbig Petra GER 14.40 14.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2.00/49/14.25 3.00/49/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2160 2090
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Gabriele GER 16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 1.50/55/11.25 4.00/55/11.25
2 Böttcher Nick GER 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
3 Kosfeld Marcel GER 3.50/55/13.00 4.50/55/14.25
4 Auer Wolfgang GER 3.50/55/14.25 4.00/55/14.25
5 Scherer Philipp GER 5.00/55/13.00 3.00/55/14.25
6 Klages Sven GER 0.50/55/14.25
7 Hennig Nick GER 3.50/55/18.25
8 Tegtmeyer Cris GER 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 3300 3430
2 Tegtmeyer Cris GER 2090 2110
3 Hennig Nick GER 810 1090
4 Scherer Philipp GER 790 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 42.80 50.20
2 Tegtmeyer Cris GER 26.90 30.10
3 Scherer Philipp GER 20.90 22.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wild Steffen GER 4.50/55/11.25 4.50/55/11.25
2 Niederbäumer Jens GER 1.50/55/12.00 4.50/55/12.00
3 Lang Michael GER 5.50/55/12.00 3.50/55/12.00
4 Brümmer Holger GER 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00
5 Broemel Mike GER 3.50/55/14.25 2.00/55/12.00
6 Bothe Andreas GER 2.00/55/12.00 1.50/55/12.00
7 Neumann Uwe GER 5.00/55/14.25 3.00/55/14.25
8 Siegel Ralph GER 3.00/55/13.00 4.25/22
9 Klarhorst Marcus GER 3.50/55/14.25
10 Bucksch Jan GER 5.00/55/18.25
11 Krähe Dieter GER 4.00/55/18.25
12 Off Markus GER 5.50/22
13 Sattler Ulrich GER 5.25/22
14 Wallich Thomas GER 5.00/22
15 Kahl Reiner GER 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3030 3150
2 Broemel Mike GER 2340 1770
3 Bucksch Jan GER 450 1020
4 Krähe Dieter GER 480 460
5 Kahl Reiner GER 240 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 35.10 36.80
2 Broemel Mike GER 18.80 21.50
3 Krähe Dieter GER 12.80 13.40
4 Bucksch Jan GER 14.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Requa Uwe GER 5.00/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Menzel Hans-Joachim GER 5.00/55/14.25 5.00/55/14.25
3 Kuhnt Günter GER 0.50/55/14.25 3.00/55/14.25
4 Kapfelsberger Rainer GER 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
5 Reitberger Anton GER 2.00/55/13.00 4.50/22
6 Pernull Adolf GER 2.00/55/16.00
7 Huber Martin GER 3.00/52
8 Gruebel Berndt GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 2160 2330
2 Kapfelsberger Rainer GER 1900 1980
3 Reitberger Anton GER 1120 930
4 Pernull Adolf GER 920 820
5 Kuhnt Günter GER 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 22.40 25.70
2 Kuhnt Günter GER 16.50 17.50
3 Reitberger Anton GER 16.00 17.20
4 Pernull Adolf GER 13.60 13.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burger Norbert GER 2.00/52/13.00 3.50/52/12.00
2 Hüller Heiko GER 2.00/52/13.00 3.00/52/13.00
3 Drechsler Dieter GER 1.50/52/16.00 3.00/52/16.00
4 Klages Günter GER 4.50/22 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1590 1670
2 Hidas Lajos - Joschi GER 1140 1060
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 26.00 27.10