Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
15 Leonhardt Lilian GER 3.25/49 3.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
8 Leonhardt Lilian GER 1220 790
# Bib Name Country Category Round 2
17 Meckling Anne GER 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 2
13 Meckling Anne GER 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Hüller Julia GER 4.00/55/16.00 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Hüller Julia GER 2080 2770
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
13 Hüller Julia GER 13.30 14.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Langrock Claudia GER 3.00/55/14.25
5 Baumeier Gitte GER 6.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Baumeier Gitte GER 3450
5 Langrock Claudia GER 2460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
8 Baumeier Gitte GER 23.50
9 Langrock Claudia GER 20.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Hüller Gabriele GER 5.25/22 2.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Hüller Gabriele GER 2280 1690
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Hüller Gabriele GER 18.00 18.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Tavakkoli Nik GER 0.00/55/16.00 4.00/55/18.25
14 Langrock Martin GER 2.50/49 1.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
14 Langrock Martin GER 670 630
16 Tavakkoli Nik GER 320 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
14 Tavakkoli Nik GER 12.00 11.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
16 Brockmann Andre GER 3.00/55/18.25 3.25/52
18 Langrock Eric GER 4.00/52 1.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Langrock Eric GER 1230 1040
17 Brockmann Andre GER 160 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Langrock Eric GER 22.50 22.00
15 Brockmann Andre GER 9.30 9.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Albrecht Magnus GER 4.50/58/18.25 4.50/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Albrecht Magnus GER 2280 2410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Albrecht Magnus GER 42.50 44.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Patschke Michael GER 3.00/58/13.00 4.00/58/13.00
8 Von Schorlemer Stephan GER 1.00/58/13.00 5.00/58/14.25
12 BOTHE Bastian GER 3.00/58/16.00 4.25/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Patschke Michael GER 2070 1490
11 Von Schorlemer Stephan GER 1150 1300
12 BOTHE Bastian GER 1270 1030
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Von Schorlemer Stephan GER 43.30 46.30
7 Patschke Michael GER 39.80 43.60
10 BOTHE Bastian GER 29.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Leonhardt Andreas GER 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
13 Krähe Dieter GER 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Leonhardt Andreas GER 6540 5100
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Leonhardt Andreas GER 47.40 48.40
# Bib Name Country Category Round 1
19 REINHARDT Frank GER 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 REINHARDT Frank GER 37.60 36.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Kuhnt Günter GER 3.00/55/13.00 4.25/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 2
15 Kuhnt Günter GER 240
# Bib Name Country Category Round 2
12 Kuhnt Günter GER 16.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 2.00/52/13.00 2.00/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1670 1420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 32.00 30.90