Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grabow Isabell GER 3.50/55/18.25 3.50/55/16.00
2 Seiffert Ronja-Marie GER 4.00/55/18.25 3.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Seiffert Ronja-Marie GER 2360 2620
2 Grabow Isabell GER 900 2110
3 Grabow Ann-Kathrin GER 390 510
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Seiffert Ronja-Marie GER 16.90 16.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wucherpfennig Lisa GER 3.50/46 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wucherpfennig Lisa GER 1740 2360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meckling Anne GER 2.25/34 1.50/55/18.25
2 Schlesinger Miriam GER 2.50/55/18.25 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meckling Anne GER 850 900
2 Schlesinger Miriam GER 650 460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schlesinger Miriam GER 13.70 13.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4.00/34 1.50/55/13.00
2 Wismeth Andrea GER 5.00/46 1.00/34
3 Scherer Amanda GER 3.00/34 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3450 3440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 24.10 24.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 3.50/55/18.25 5.00/55/16.00
2 Brummel Doris GER 5.00/34 4.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2610 2590
2 Brummel Doris GER 80 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 13.70 13.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 3.00/52/16.00 5.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2490 2430
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 19.50 18.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lassbeck Mattis GER 3.50/52 1.50/55/18.25
2 Ehmke Marvin GER 2.00/52 1.50/55/18.25
3 Langrock Eric GER 3.50/46 0.50/46
4 Langrock Martin GER 0.50/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ehmke Marvin GER 660 580
2 Langrock Martin GER 650 580
3 Langrock Eric GER 780 500
4 Lassbeck Mattis GER 640 460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 19.00 18.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 4.00/58/14.25 3.50/58/16.00
2 Bothe Konstantin GER 4.50/58/18.25 3.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 1590 2060
2 Bothe Konstantin GER 3160
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 31.20 34.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOKOTEK Michael GER 1.50/58/13.00 4.50/58/14.25
2 Reitberger Johannes GER 5.25/37 3.00/58/16.00
3 BOTHE Bastian GER 2.50/37 3.50/58/18.25
4 Funk Andreas GER 2.00/37 2.50/55/18.25
5 Wyrwoll David GER 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BOTHE Bastian GER 1990 2270
2 KOKOTEK Michael GER 630 1440
3 Funk Andreas GER 790 630
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOKOTEK Michael GER 37.50 40.50
2 BOTHE Bastian GER 33.80 34.80
3 Funk Andreas GER 26.70 27.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Michael GER 2.50/55/12.00 3.00/55/11.25
2 Leonhardt Andreas GER 2.50/55/11.25 5.00/55/12.00
3 Broemel Mike GER 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
4 Auer Matthias GER 3.50/55/13.00 5.50/55/13.00
5 Gummelt Heiko GER 1.50/55/13.00 2.00/55/13.00
6 Brümmer Holger GER 3.50/55/12.00 0.50/55/13.00
7 Scherer Philipp GER 2.50/55/14.25
8 Hartmann Claus GER 5.00/55/18.25
9 Krähe Dieter GER 4.00/55/18.25
10 Ziegler Alfons GER 5.25/34
11 Siegel Ralph GER 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5050 6580
2 Broemel Mike GER 2660 3000
3 Gummelt Heiko GER 1420 1260
4 Scherer Philipp GER 780 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 47.00 49.80
2 Gummelt Heiko GER 36.70 43.30
3 Scherer Philipp GER 27.90 27.00
4 Broemel Mike GER 22.30 25.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sprang Michael GER 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25
2 Schipner Toralph GER 1.50/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Kuhnt Günter GER 1.50/55/14.25 2.50/55/14.25
4 Kapfelsberger Rainer GER 4.00/55/16.00 5.00/55/16.00
5 REINHARDT Frank GER 4.00/52 1.50/55/18.25
6 Off Markus GER 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 1600 2580
2 Kapfelsberger Rainer GER 2520 2310
3 REINHARDT Frank GER 440 370
4 Kuhnt Günter GER 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 36.40 41.10
2 REINHARDT Frank GER 30.00 35.80
3 Kuhnt Günter GER 12.90 13.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00
2 Hüller Heiko GER 5.00/55/16.00 3.00/55/14.25
3 Pernull Adolf GER 5.50/55/16.00 2.00/55/14.25
4 Burger Norbert GER 4.00/34 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Eckert Klaus GER 2560 2620
2 Reitberger Anton GER 2100 1970
3 Hüller Heiko GER 1710 1950
4 Pernull Adolf GER 820 1080
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 30.10 31.10
2 Pernull Adolf GER 16.80 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Lajos - Joschi GER 910 1140