Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
2 Wismeth Andrea GER 0.00/55/18.25 1.00/52
3 Scherer Amanda GER 3.00/49 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 3.50/55/16.00 2.50/55/16.00
2 Brummel Doris GER 2.00/52 3.00/49
3 Bothe Roswitha GER 1.50/43 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2680 2610
2 Bothe Roswitha GER 410 320
3 Brummel Doris GER 40 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brummel Doris GER 9.70 12.50
2 Bothe Roswitha GER 10.60 12.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 5.00/52/16.00 2.50/34 Mini
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2120 2430
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 17.50 18.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 2.00/55/11.25 3.50/55/12.00
2 Lang Michael GER 4.00/55/11.25 3.00/55/12.00
3 Auer Matthias GER 0.50/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Gummelt Heiko GER 5.00/55/14.25 1.00/55/13.00
5 Scherer Philipp GER 4.00/55/14.25 0.50/55/13.00
6 Bothe Mathias GER 5.00/55/16.00
7 Auer Wolfgang GER 3.50/55/16.00
8 Klages Sven GER 2.50/55/16.00
9 Broemel Mike GER 3.50/34
9 Ziegler Alfons GER 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 4660 2900
2 Bothe Mathias GER 1710 2680
3 Broemel Mike GER 2050 1920
4 Gummelt Heiko GER 1350 1430
5 Scherer Philipp GER 760 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 42.10 52.10
2 Gummelt Heiko GER 43.00 45.60
3 Bothe Mathias GER 36.50 36.60
4 Scherer Philipp GER 26.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 3.50/55/13.00 4.00/55/12.00
2 Sprang Michael GER 4.00/55/13.00 1.50/55/12.00
3 Bothe Andreas GER 1.50/55/12.00 2.50/55/13.00
4 Kuhnt Günter GER 4.00/55/14.25 3.50/55/14.25
5 Kapfelsberger Rainer GER 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00
6 Kahl Reiner GER 3.00/49
7 Pfälzner Wolfgang GER 5.00/34
8 Menzel Hans-Joachim GER 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2350 2670
2 Schipner Toralph GER 3060 2500
3 Menzel Hans-Joachim GER 2330 1950
4 Bothe Andreas GER 950 1860
5 Kuhnt Günter GER 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 42.70 45.60
2 Bothe Andreas GER 35.50 37.50
3 Menzel Hans-Joachim GER 30.10 30.80
4 Kuhnt Günter GER 13.40 14.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Hüller Heiko GER 4.00/55/16.00 2.50/55/14.25
3 Pernull Adolf GER 1.50/55/14.25 2.50/55/18.25
4 Burger Norbert GER 3.50/34 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Eckert Klaus GER 1870 1780
2 Reitberger Anton GER 2190 1670
3 Hüller Heiko GER 1700 1340
4 Pernull Adolf GER 890 1030
5 Burger Norbert GER 840
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 30.70 33.30
2 Reitberger Anton GER 16.90 17.60
3 Pernull Adolf GER 12.50 13.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Lajos - Joschi GER 840 1140