Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Lambert Kate BEL 1.50/55/11.25 3.00/55/11.25
2 Detry Celine BEL 2.50/55/13.00 1.00/55/12.00
3 Gielis Evelyne BEL 0.50/55/12.00 2.50/55/13.00
4 Delrue Laetitia BEL 3.50/55/16.00 2.50/55/16.00
5 GOOSSENS Julie BEL 2.00/55/16.00 1.50/22
6 FREJLICH Alex BEL 1.00/55/16.00 0.50/22
7 Hens Joshi BEL 1.50/55/18.25
8 Allaerts Chris BEL 4.50/52
9 De Mey Axelle BEL 3.00/52
9 Wertelaers Ellen BEL 3.00/52
11 Lamot Maryse BEL 4.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Lambert Kate BEL 4170 8010
2 Gielis Evelyne BEL 1080 1840
3 FREJLICH Alex BEL 860 1210
4 Hens Joshi BEL 1080 1180
5 GOOSSENS Julie BEL 530 550
6 De Mey Axelle BEL 400
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Lambert Kate BEL 42.30 45.20
2 Gielis Evelyne BEL 31.30 29.50
3 GOOSSENS Julie BEL 21.10 21.40
4 FREJLICH Alex BEL 15.40 17.40
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 DUPUIS David BEL 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00
2 Labarre Arnaud BEL 2.50/58/12.00 5.00/58/13.00
3 BOONE Mathieu BEL 5.00/58/12.00 4.50/58/13.00
4 Hens Sasha BEL 3.00/58/12.00 4.50/58/13.00
5 Blits Avi BEL 4.00/58/12.00 3.50/58/13.00
6 Van Heuverswyn Cyprien BEL 2.00/58/12.00 2.50/58/13.00
7 Graux Basile BEL 3.50/58/12.00 3.00/22
8 Fortamps Jean-Christophe BEL 1.50/58/12.00
9 Ruggenberg Emmanuel BEL 3.50/58/13.00
10 Van Heurck Derek BEL 3.00/58/13.00
11 Labarre Arnaud Junior BEL 2.50/58/13.00
11 Spoo Emmanuel BEL 2.50/58/13.00
13 Vandevelde Pieter-Jan BEL 1.50/58/13.00
14 Leroy Nicolas BEL 5.00/58/16.00
15 Dooms Jan BEL 3.50/22
16 Mylemans Geert BEL 3.00/22
17 Delsaute Sébastien BEL 2.00/22
17 Orlians Gilles BEL 2.00/22
19 Torelle Thibault BEL 1.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Fortamps Olivier BEL 9160 10300
2 Graux Basile BEL 7900 7120
3 Fortamps Jean-Christophe BEL 5670 6520
4 Delsaute Sébastien BEL 4300 4860
5 Van Heuverswyn Cyprien BEL 4610 2290
6 DUPUIS David BEL 4280 1570
7 Hens Sasha BEL 3680
8 Blits Avi BEL 2920
9 Koot Francis BEL 2580
10 Leroy Nicolas BEL 2160
11 Vandevelde Pieter-Jan BEL 1710
12 Labarre Arnaud Junior BEL 1680
13 Ruggenberg Emmanuel BEL 1570
14 Mylemans Geert BEL 480
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Hens Sasha BEL 41.40 45.40
2 Fortamps Jean-Christophe BEL 44.20 44.60
3 Koot Francis BEL 44.90 44.40
4 DUPUIS David BEL 40.40 44.20
5 Van Heuverswyn Cyprien BEL 40.30 42.60
6 Graux Basile BEL 38.30 42.20
7 Delsaute Sébastien BEL 37.30
8 Vandevelde Pieter-Jan BEL 36.30
9 Ruggenberg Emmanuel BEL 29.70
10 Labarre Arnaud Junior BEL 29.30
11 Leroy Nicolas BEL 27.00
12 Mylemans Geert BEL 18.30