Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4.00/22 3.00/55/14.25
2 Baumeier Gitte GER 0.50/55/13.00 1.00/55/16.00
3 NEUMANN Heike GER 5.00/22 5.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 2350 3830
2 Langrock Claudia GER 4220 2830
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 22.60 24.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2.50/55/16.00 3.50/55/16.00
2 Niederbäumer Corinna GER 4.00/52 3.00/52
3 Geißler Claudia GER 2.00/52 3.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2730 2730
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 13.40 18.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 4.00/52/16.00 4.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2490 2400
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 16.00 18.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 4.00/55/11.25 5.00/55/11.25
2 Kuhnt Günter GER 1.00/55/14.25 5.00/55/13.00
3 Scherer Philipp GER 0.00/55/13.00 3.50/55/13.00
4 Siegel Ralph GER 3.50/55/14.25 3.00/55/14.25
5 Ziegler Alfons GER 5.00/22 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5100 6540
2 Scherer Philipp GER 950 740
3 Kuhnt Günter GER 240 280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 52.10 51.90
2 Scherer Philipp GER 34.50 26.90
3 Kuhnt Günter GER 14.40 18.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Jens GER 3.00/55/13.00 3.50/55/12.00
2 Broemel Mike GER 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Nicke Andreas GER 3.50/55/14.25 1.00/55/13.00
4 Kapfelsberger Rainer GER 0.50/55/16.00 3.00/55/14.25
5 Menzel Hans-Joachim GER 2.00/55/14.25 2.50/55/14.25
6 Klarhorst Marcus GER 2.00/55/14.25 1.50/55/16.00
7 Wallich Thomas GER 3.50/55/18.25
8 REINHARDT Frank GER 2.50/55/18.25
9 Behrensdorf Thomas GER 5.00/22
10 Off Markus GER 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 1900 2710
2 Broemel Mike GER 1190 2450
3 Menzel Hans-Joachim GER 2050 2280
4 REINHARDT Frank GER 440 670
5 Niederbäumer Jens GER 770
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gummelt Heiko GER 39.40 42.50
2 REINHARDT Frank GER 36.60 36.70
3 Menzel Hans-Joachim GER 28.00 28.90
4 Niederbäumer Jens GER 23.30 24.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 3.00/55/13.00 4.00/55/14.25
2 ZRIHEN Alain GER 4.00/52 3.00/22
3 Klages Günter GER 4.00/52 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Eckert Klaus GER 1430 2050
2 Reitberger Anton GER 1980 2030
3 ZRIHEN Alain GER 290 950
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 17.40 19.40
2 ZRIHEN Alain GER 9.00 8.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 3.50/52/13.00 3.00/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1320 1300
2 Hidas Lajos - Joschi GER 660 860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 32.80 30.30