Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Liebisch Gitte GER 2.50/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/18.25 2.00/55/14.25
3 Langrock Claudia GER 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4020 4230
2 Liebisch Gitte GER 3150 3150
3 Boepple-Filbig Petra GER 2570 2330
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Liebisch Gitte GER 32.30 32.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vogt Beate GER 5.50/52 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vogt Beate GER 860 860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 3.00/55/16.00 5.00/55/18.25
2 King Renate GER 4.00/55/18.25 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2770 2930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 20.50 20.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Sprang Michael GER 0.50/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Niederbäumer Jens GER 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
4 Broemel Mike GER 5.50/55/13.00 4.00/55/13.00
5 Schipner Toralph GER 3.00/55/12.00 3.00/55/13.00
6 Zeuner Hubert GER 1.50/55/12.00 3.00/55/13.00
7 Gummelt Heiko GER 3.00/55/13.00 1.50/55/13.00
8 Schille Joachim GER 0.50/55/13.00 5.00/34
9 Bothe Mathias GER 4.00/55/14.25
10 Haschock Mario GER 2.50/55/16.00
11 Siegel Ralph GER 0.00/55/16.00
12 REINHARDT Frank GER 5.25/55/18.25
13 Krähe Dieter GER 4.00/55/18.25
14 Scherer Philipp GER 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3370 3470
2 Schipner Toralph GER 1710 2930
3 Bothe Mathias GER 2290 2620
4 Broemel Mike GER 2710 2050
5 Gummelt Heiko GER 1440 1550
6 Scherer Philipp GER 920
7 REINHARDT Frank GER 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 52.80 52.40
2 Gummelt Heiko GER 49.40 49.30
3 REINHARDT Frank GER 42.00 44.30
4 Bothe Andreas GER 44.90 42.90
5 Bothe Mathias GER 38.70 37.20
6 Scherer Philipp GER 28.40
7 Broemel Mike GER 27.60
8 Niederbäumer Jens GER 23.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 2.25/55/13.00 1.00/55/12.00
2 Kuhnt Günter GER 4.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Kapfelsberger Rainer GER 4.00/55/16.00 3.00/55/14.25
4 Burow Joachim GER 2.00/55/14.25 5.00/55/18.25
5 Hartinger Thomas GER 4.00/55/14.25 5.00/34
6 Pernull Adolf GER 3.50/55/16.00
7 Barth Mathias GER 3.00/55/16.00
8 ZRIHEN Alain GER 2.00/55/18.25
9 Morcinek Wolfgang GER 5.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2360 2510
2 Reitberger Anton GER 1990 1990
3 Pernull Adolf GER 890 890
4 ZRIHEN Alain GER 340 480
5 Kuhnt Günter GER 220 240
6 Hartinger Thomas GER 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hartinger Thomas GER 42.70 43.00
2 Reitberger Anton GER 20.60 19.40
3 Pernull Adolf GER 14.10 15.70
4 Kuhnt Günter GER 13.20 15.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KOEHLER Theodor GER 2.50/55/13.00 2.50/55/13.00
2 Hüller Heiko GER 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Klages Günter GER 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1670 1970
2 Eckert Klaus GER 2670 1430
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 33.00 32.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wiese Hans GER 3.00/52/13.00 4.50/52/14.25
2 Hidas Lajos - Joschi GER 3.00/49 4.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Lajos - Joschi GER 1360 1370