Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Geißler Claudia GER 4.00/52 4.00/55/18.25
2 Hidas Nicole GER 5.00/49 1.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Nicole GER 1030 1380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Nicole GER 15.10 16.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 2.00/55/13.00 3.50/55/14.25
2 Baumeier Gitte GER 3.00/55/16.00 0.00/55/16.00
3 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 3370 3670
2 Langrock Claudia GER 4000 3590
3 Boepple-Filbig Petra GER 1900 2810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 22.50 23.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2.50/49/14.25 3.50/49/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2340 1530
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Böttcher Nick GER 4.00/55/11.25 4.00/55/11.25
2 King Alexander GER 5.00/55/11.25 0.50/55/11.25
3 Auer Matthias GER 2.00/55/12.00 4.50/55/13.00
4 Kosfeld Marcel GER 4.50/55/13.00 1.50/55/13.00 4.50/55/14.25
5 Brümmer Holger GER 2.00/55/12.00 5.00/55/14.25
6 Auer Wolfgang GER 3.50/55/14.25 2.00/55/14.25
7 Klages Sven GER 1.50/55/14.25 4.00/55/14.25
8 Bucksch Jan GER 2.50/55/16.00
9 Scholz Andreas GER 4.00/55/18.25 1.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 3100 3430
2 Böttcher Nick GER 1800 2530
3 Bucksch Jan GER 910 770
4 Scholz Andreas GER 200 400
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 36.00 36.90
2 Scholz Andreas GER 23.80 22.20
3 Bucksch Jan GER 12.50 12.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Lang Michael GER 3.00/55/13.00 5.00/55/11.25
2 Siegel Ralph GER 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00 2.00/55/13.00
3 Scherer Philipp GER 2.50/55/13.00 5.00/55/14.25
4 Klarhorst Marcus GER 4.50/55/16.00 3.00/55/14.25
5 Ziegler Alfons GER 5.00/55/14.25 2.00/55/14.25
6 Off Markus GER 3.00/55/16.00
7 Kahl Reiner GER 3.00/52 5.00/22
8 Broemel Mike GER 5.00/22
8 Wallich Thomas GER 5.00/22 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Broemel Mike GER 2440 2430
2 Scherer Philipp GER 930 1010
3 Kahl Reiner GER 180 240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scherer Philipp GER 22.60 22.80
2 Broemel Mike GER 19.20 22.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Menzel Hans-Joachim GER 5.50/55/14.25 3.00/55/14.25
3 Kapfelsberger Rainer GER 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
4 Kuhnt Günter GER 2.50/55/14.25 4.50/55/18.25
5 Gruebel Berndt GER 4.00/55/18.25 5.00/22
6 Pernull Adolf GER 2.50/55/18.25
7 Huber Martin GER 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 1640 2220
2 Reitberger Anton GER 1600 1640
3 Kapfelsberger Rainer GER 2190 1550
4 Pernull Adolf GER 1240
5 Kuhnt Günter GER 280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Hans-Joachim GER 23.90 24.30
2 Kuhnt Günter GER 18.90 17.40
3 Reitberger Anton GER 18.20 17.40
4 Pernull Adolf GER 12.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 4.00/52/13.00 4.00/52/13.00
2 Drechsler Dieter GER 1.00/52/14.25 1.00/52/14.25
3 Klages Günter GER 1.00/52 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1450 1450
2 Hidas Lajos - Joschi GER 1210 1180