Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 4.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Andriopoulou Angeliki GRE 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Trible Florence FRA 3.50/55/12.00 2.50/55/12.00
4 Anderberg Natasha SWE 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00
4 Jaquier Valerie SUI 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00
6 Atkins Kelly GBR 1.50/55/13.00
7 Conti Marianna GRE 5.00/55/14.25
8 Aureli Valentina ITA 1.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Andriopoulou Angeliki GRE 5540 6470
2 Trible Florence FRA 4250 4070
3 Aureli Valentina ITA 510 1550
4 Atkins Kelly GBR 1650 1390
5 Vympranietsova Marie GRE 1780 1240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 48.00 43.20
2 Trible Florence FRA 40.10 40.10
3 Andriopoulou Angeliki GRE 37.10 39.40
4 Aureli Valentina ITA 25.90 30.60
5 Atkins Kelly GBR 19.80 19.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marchevet Cecile FRA 1.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Gubarenko Olga RUS 0.50/55/12.00 1.50/55/12.00
3 Nilsson Louise DEN 4.00/55/14.25 0.50/55/13.00
4 Baumeier Gitte GER 5.50/55/18.25 0.50/55/13.00
5 Hebdon Sarah GBR 5.00/55/16.00 4.50/55/16.00
6 Maier Olivia AUT 5.25/55/16.00 3.50/55/16.00
7 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25
8 Stephenson Beverley GBR 3.00/55/18.25
9 Sizer Lorraine GBR 2.00/55/18.25
10 Castaneda Ana ESP 0.00/55/18.25
11 Langrock Claudia GER 5.50/22
11 Vang Lise NOR 5.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 3880 4010
2 Langrock Claudia GER 1610 3660
3 Marchevet Cecile FRA 2600 3060
4 Vang Lise NOR 2060 2650
5 Boepple-Filbig Petra GER 2600 2610
6 Sizer Lorraine GBR 910
7 Castaneda Ana ESP 510
8 Maier Olivia AUT 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vang Lise NOR 29.90 31.70
2 Marchevet Cecile FRA 28.60 29.50
3 Sizer Lorraine GBR 27.30 28.50
4 Langrock Claudia GER 25.60 27.70
5 Boepple-Filbig Petra GER 13.70 14.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Hilary GBR 3.00/52/14.25 4.00/52/13.00
2 Johnson Jan RSA 3.50/52/13.00 1.00/52/13.00
3 Tapiero Marie Blanche ESP 1.00/52/13.00 1.00/52/13.00
4 Moore Jane GBR 2.00/52/13.00 5.50/52/14.25
5 Clements Chantal GBR 4.00/52/13.00 1.25/22
6 Hazelwood Kate GBR 2.00/52/14.25
7 Ranson Sylvie FRA 2.00/52/16.00
8 Finstad Hanne Lotte NOR 4.00/52
9 Swain Angela RSA 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Swain Angela RSA 2470 2370
2 Tapiero Marie Blanche ESP 2010 1110
3 Finstad Hanne Lotte NOR 520 900
4 Hazelwood Kate GBR 780 790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Kate GBR 20.10 21.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kourouni Patricia GRE 3.00/49/14.25 3.00/49/13.00
2 Hüller Gabriele GER 3.00/49/14.25 3.00/49/14.25
3 Worship Carol GBR 4.00/49 2.00/49/16.00
4 Mulkens Isabelle SUI 2.00/49 1.00/49/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 1600 1870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 18.30 18.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guralia Genadi GEO 2.50/55/10.75 3.50/55/10.75
2 Cesinski Pierre SUI 4.50/55/11.25 2.00/55/10.75
3 Gabriel Raoul FRA 5.00/55/11.25 1.00/55/10.75
4 Graux Basile BEL 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
5 Foss Anders NOR 3.00/55/12.00 3.00/55/11.25
6 Tengius Henrik SWE 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
7 Deleage Nicolas FRA 2.50/55/11.25 5.50/55/12.00
8 Larsson Nicklas SWE 3.50/55/12.00 5.00/55/12.00
9 Rio Espen NOR 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00
10 Poissonnier Arnaud FRA 3.00/55/13.00 3.50/55/13.00
11 Bjornoe Ole-Johan NOR 1.00/55/12.00 1.50/55/13.00
12 Fortamps Olivier BEL 2.50/55/13.00
13 Rein Cameron RSA 1.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guralia Genadi GEO 4600 7080
2 Graux Basile BEL 7690 6890
3 Kousathanas Thimios GRE 5190 5720
4 Gabriel Raoul FRA 4780 3730
5 Fortamps Olivier BEL 9140 1920
6 Poissonnier Arnaud FRA 1830
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guralia Genadi GEO 44.40 49.90
2 Fortamps Olivier BEL 51.10 48.30
3 Gabriel Raoul FRA 44.50 47.70
4 Bjornoe Ole-Johan NOR 48.60 47.40
5 Graux Basile BEL 35.00 34.70
6 Poissonnier Arnaud FRA 26.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hornagold Mike Jnr GBR 3.00/55/11.25 1.00/55/10.75
2 Buzzotta Patrizio ITA 1.00/55/11.25 5.00/55/11.25
3 Draux Philippe FRA 4.50/55/12.00 2.50/55/11.25
4 Jönsson Krister SWE 4.00/55/12.00 2.00/55/11.25
5 Alexander Robbie RSA 4.00/55/11.25 1.50/55/11.25
6 Nemeth Gabor HUN 4.00/55/12.00 1.25/55/11.25
7 Schulze Frank AUT 3.00/55/11.25 1.00/55/11.25
8 Laakso Antti FIN 2.00/55/12.00 5.00/55/12.00
9 Teixidor Dani ESP 5.00/55/12.00 4.50/55/12.00
10 Mariani Gabriele ITA 4.00/55/12.00 4.50/55/12.00
10 Zervopoulos Spyridon Rikos GRE 4.00/55/12.00 4.50/55/12.00
12 Jonsson Magnus SWE 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
13 Foss Jan Henrik NOR 1.00/55/12.00
13 Scherer Philipp GER 1.00/55/12.00
15 Lang Michael GER 0.50/55/12.00
16 Serafica Luciano ITA 4.00/55/13.00
17 Dokoupil Tom NED 2.50/55/13.00
18 Rovetta Andrea ITA 2.00/55/13.00
19 Schipner Toralph GER 1.50/55/13.00
20 Broemel Mike GER 0.50/55/13.00
21 Wallace Clive GBR 4.00/55/14.25
22 Fiammenghi Alessandro ITA 3.00/55/14.25
22 Hintringer Manfred AUT 3.00/55/14.25
22 Lygum Christian DEN 3.00/55/14.25
25 Dickinson Mark GBR 2.50/55/14.25
26 Soer Gerard J.Paul MON 5.00/22
26 Stephenson Jeremy GBR 5.00/22
26 Vigneron Frederic FRA 5.00/22
29 Oubelaid Djamel MAR 4.50/22
30 Siegel Ralph GER 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Laakso Antti FIN 3910 4030
2 Broemel Mike GER 2290 2200
3 Vigneron Frederic FRA 1280 2130
4 Dokoupil Tom NED 2270 2110
5 Schipner Toralph GER 2630 2000
6 Wallace Clive GBR 1250 1890
7 Hornagold Mike Jnr GBR 1800 1540
8 Jonsson Magnus SWE 1170 1150
9 Schulze Frank AUT 740 930
10 Scherer Philipp GER 790 880
11 Lagana Antonio ITA 1050
12 Hintringer Manfred AUT 220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 50.10 50.20
2 Hintringer Manfred AUT 44.90 47.30
3 Laakso Antti FIN 41.10 43.40
4 Jonsson Magnus SWE 39.70 42.70
5 Schulze Frank AUT 41.00 42.60
6 Hornagold Mike Jnr GBR 39.90 41.20
7 Wallace Clive GBR 30.20
8 Vigneron Frederic FRA 24.30
9 Scherer Philipp GER 21.90
10 Broemel Mike GER 19.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reybier Philippe FRA 3.50/55/13.00 2.00/55/11.25
2 Hazelwood Timothy GBR 3.00/55/12.00 1.00/55/11.25
3 Bergström Thommy SWE 2.00/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Kyprios Sotiris GRE 1.00/55/11.25 2.50/55/12.00
5 Skande Ulf SWE 4.00/55/13.00 2.00/55/12.00
6 Guyamier Patrick FRA 3.50/55/12.00 1.00/55/12.00
7 Hebdon Stephen GBR 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
8 Lammi Jouko FIN 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
9 Söderberg Morgan SWE 2.50/55/12.00 1.00/55/13.00
10 Keusseoglou Aleco MON 2.50/55/12.00 0.50/55/13.00
11 Van Ginsbergen Frans BEL 2.00/55/13.00 3.50/55/14.25
12 Kapfelsberger Rainer GER 2.00/55/13.00 3.00/22
13 Hammersley Paul GBR 3.00/55/13.00
14 Luzzeri Fedele ITA 1.50/55/13.00
14 Moreno De Carlos T. Guillermo ESP 1.50/55/13.00
16 Menzel Hans-Joachim GER 5.00/55/14.25
16 Reitberger Anton GER 5.00/55/14.25
18 Georgeon Stephane FRA 4.00/55/14.25
19 Köttl Hermann AUT 3.50/55/14.25
19 Mathieu Francois FRA 3.50/55/14.25
21 Fleury Jean-Pierre FRA 2.50/55/14.25
22 Johnsen Lasse Vidar NOR 2.00/55/14.25
23 Sabaini Roberto ITA 1.00/55/14.25
24 Beard Mark GBR 3.50/55/18.25
25 De Jongh Dennis RSA 3.00/55/18.25
26 Rowlands Rodney GBR 4.00/49
27 Sjöström Bo SWE 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brådhe Odd SWE 3390 3470
2 De Jongh Dennis RSA 1890 2680
3 Hazelwood Timothy GBR 1730 2360
4 Sjöström Bo SWE 2040 2170
5 Lammi Jouko FIN 1960 2160
6 Mathieu Francois FRA 1870 2080
7 Kapfelsberger Rainer GER 1970 2050
8 Fleury Jean-Pierre FRA 1350 1620
9 Van Ginsbergen Frans BEL 1390 1500
10 Menzel Hans-Joachim GER 2120 1240
11 Beard Mark GBR 1350
12 Hammersley Paul GBR 1300
13 Söderberg Morgan SWE 1260
14 Skande Ulf SWE 1190
15 Reitberger Anton GER 1080
16 Johnsen Lasse Vidar NOR 800
17 Rowlands Rodney GBR 520
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Timothy GBR 40.80 46.70
2 Hammersley Paul GBR 34.80 36.00
3 Beard Mark GBR 35.40 35.70
4 Mathieu Francois FRA 27.30 29.90
5 Johnsen Lasse Vidar NOR 27.40 29.10
6 Menzel Hans-Joachim GER 26.40 27.60
7 Sabaini Roberto ITA 23.50
8 Lammi Jouko FIN 22.70
9 Van Ginsbergen Frans BEL 21.90
10 Fleury Jean-Pierre FRA 20.70
11 Reitberger Anton GER 17.30
12 Rowlands Rodney GBR 17.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cohen Jonathan GBR 3.00/52/11.25 2.50/52/11.25
2 Burger Norbert GER 5.00/52/13.00 4.00/52/13.00
3 Fox Jean Pierre FRA 2.00/52/13.00 4.00/52/13.00
4 Lanzani Christian FRA 3.00/52/14.25 3.00/52/13.00
4 Philips John GBR 3.00/52/14.25 3.00/52/13.00
6 Hüller Heiko GER 4.00/52/14.25 2.50/52/13.00
7 Lilleberg Audun NOR 3.00/52/14.25 4.00/52/14.25
8 Metcalf Jim GBR 1.00/52/13.00 4.50/22
9 Turp Carl GBR 3.00/52/16.00
10 Arp Hansen Lars DEN 0.50/22
10 Jönsson Jan B SWE 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 1890 1740
2 Hüller Heiko GER 970 1590
3 Philips John GBR 960 1420
4 Burger Norbert GER 810 770
5 Jönsson Jan B SWE 410 690
6 Metcalf Jim GBR 740 540
7 Lilleberg Audun NOR 410 460
8 Fox Jean Pierre FRA 90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 28.70 30.70
2 Jönsson Jan B SWE 29.80 29.50
3 Lilleberg Audun NOR 28.80 29.10
4 Philips John GBR 25.30 26.10